Skocz do zawartości

Pokémon - temat ogólny


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Sebas napisał:

Podoba mi się, że z jednej strony mamy raczej konserwatywny remake i z drugiej jednocześnie próbę przeobrażenia całej serii czymś zupełnie nowym. Art style jest kiepściutki niestety i nie rozumiem dlaczego nie mogą się wzorować na ilustracjach ze starszych gierek bo wyglądały super i pobudzały wyobraźnię jak zagrywałem się na gameboyu te dwie dekady temu.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

tumblr_oz46bmuTi81r6zl1uo1_1280.png

 

To be continued — Pokémon Yellow - Game Manual

 

artwork.JPG.a8eb0c25ba29dfe893f325f297aa40b0.JPG

 

 

 

 

Ten artstyle to dla mnie 5/10, ale nie miałem z nim problemu dopóki nie przeczytałem tego komentarza. Te arty z pierwszych dwóch części to byłoby złoto ! 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zależy co lubisz, ale nie podejrzewam, że wiele osób na forum będzie miało pasję do Pokemon Snap. Zobaczymy jak wyjdzie, ale na co wygląda? Gra głównie jest taka jak opis sugeruje, czyli robisz zdjęcia. Pod względem rozgrywki jest to właściwie taka dość powolna strzelanka na szynach... no, fotografowanka na szynach. Włącznie z odblokowywaniem dodatkowych ścieżek na levelach, szczegółowych ocenach za każdy poziom za trzymanie się różnych standardów itd. Zaleta to sterowanie ruchowe, które zawsze czyni celowanko znacznie fajniejszym, a z wiadomych powodów brakuje mi celowanek na Switchu. Twórcy zapytani o to, co najbardziej się zmieniło wobec poprzednika sprzed 25 lat, mówią, że można teraz ustawiać różnorakie filtry na zdjęciu i szerować (włącznie z systemem pewnej sieci udostępniania w samej grze, gdzie możesz oglądać i "lajkować" zdjęcia ze świata).

 

Wiele osób zajmuje się robieniem zdjęć w gierkach, ale patrząc na jedynkę mam obawy, czy ta gra wpasuje się w nowoczesną epokę foto. Na pewno zawartości będzie znacznie więcej, niż w "jedynce" (ponad 200 pokemonów, każdemu można zrobić zdjęcia w 4 różnych sytuacjach), ale teraz w epoce szerowania mam podejrzenie, że i tak absolutnie wszystko, co się pojawia w grze, będzie już zszerowane na Twitterze na po jednym dniu. Fani zobaczą te zdjęcia i może pomyślą "o, gdzie to się stało i jak ja mogę również to zdjęcie zrobić?". Niemniej ile ich może być? Nie zapowiada się, żeby gra miała jakiekolwiek systemy wywołujące dynamiczne i zaskakujące sytuacje, raczej tylko te wyreżyserowane - a w takiej sytuacji nie wiem, czy będzie tak wiele możliwości, żeby każdy z miliona graczy zrobił jakieś wyjątkowe zdjęcie. Takie mam podejrzenie z zapowiedzi.

 

Tak czy siak, chyba niewielu graczy dziś uzna, że warto za to dać 60 euro. Grę robi Namco, reżyseruje ją koleś od Pokken Tournament i Soul Caliburów - pachnie kolejną poboczną produkcją Nintendo, która ogólnie jest fajna i ładna i sympatyczna, ale płytka. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Recenzje są ogólnie pozytywne.

 

EGM: "jedna z najlepszych gier na Switcha, jeśli nie w ogóle"

 

Screen Rant: "oszałamiające przeżycie, które w najlepszych momentach daje to uczucie pierwszego kontaktu z Pokemonami"

 

Polygon: "to jest growy odpowiednik Jurassic Parku, albo załapania pracy przy robieniu fotografii dla "Planet Earth"."

 

Gamespot: "dynamiczne lokacje są żywe i wciągające, z nowymi rzeczami do zrobienia przy kolejnych wizytach"

 

 

Główną kontrowersją w ocenie tej gry wydaje się fakt, czy jest ona... emocjonująca. Dla jednych nadal jest dość nudna z powodu konstrukcji, powtarzania ogólnie podobnej rzeczy na szynach. Inni mówią że ekscytacja cyknięcia idealnej fotki czyni to wszystko interesującym.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
36 minut temu, roivas napisał:

Tak się w sumie człowiek przyzwyczaił do tych obleśnych modeli w nowych Pokemonach wyjętych żywcem z Pokemon Go, a to przecież naprawdę kiedyś ładnie wyglądało. Wielka szkoda, że już nigdy nie będą takie rzeczy rysowane. A jeszcze jakby popracować nad animacjami tych rysunków... Czy macie odmienne odczucia?

 

Przejście pokemonów w to obleśne 3D zamiast pixel art jak w Octopath Traveler to początek końca pokemonów. :( 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...