Skocz do zawartości

Halo: The Master Chief Collection


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety czasy 8 Gb gierek odpalanych bezpośrednio z DVD odeszły bezpowrotnie w zapomnienie. A wszystko razem może mieć nawet ze 100 Gb: podstawa z płyty 50 Gb + ponad 20 Gb multi z sieci + ~ 8 Gb ODST + jakieś dodatkowe patche.

 

To wiem, ale myślałem po prostu że działa to jak w PS3 - część danych jest instalowana na dysku, a większość leci z płyty. Na dysku patche, opcjonalne instalki. A tu całość jest zrzucana na twardy dysk. 

To jeszcze zweryfikuję plan kupna białego Xboxa, może zaczekam na zapowiedziany model z dyskiem 1TB.

Dzięki wielkie za uświadomienie  :)

Odnośnik do komentarza

Kurczę trochę dziwnie gra mi się w to Halo po przesiadce z CoD. Czasami jest dużo większy chaos niż w nowym CoD mimo ,że tu nie ma egzo i skakania a i wymiana ognia trwa na oko 6 razy dłużej. Do tego respy, gdzie odradzam się i dostaję sniperką w twarz a myślałem ,że takie rzeczy tylko w CoD ale tutaj respię się i dostaje kulke w twarz no bez szans. Denerwuje mnie też to ,że nie wiem co robię źle i nie mogę tego skorygować ponieważ gra mi nie daje na to szansy żadnego killcama nic.. Raz spotkałem typa ,który grał jakimś mieczem i latał sobie dookoła mapy zabijając przeciwników z niewyobrażalnych odległości i skończył z wynikiem 35-7 bo nikt nie wiedział co się dzieje. Dziwne ,że klasy można tworzyć tylko w Halo 4 a mimo grania w tą część nie wiem gdzie je wybrać. Już o innych częściach nie wspomnę bo tam to totalny chaos jest. Niby najbardziej skillowe multi na konsolach a takie wcale się nie wydaje.. Pytanie jak w to grać ? O co tu chodzi ? Na dodatek strasznie długo szuka gry. Tak mało osób czy co?

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Kurczę trochę dziwnie gra mi się w to Halo po przesiadce z CoD. Czasami jest dużo większy chaos niż w nowym CoD mimo ,że tu nie ma egzo i skakania a i wymiana ognia trwa na oko 6 razy dłużej. 

 

Dlatego multi Halo jest uważane za najbardziej skillowe na konsolach ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kurczę trochę dziwnie gra mi się w to Halo po przesiadce z CoD. Czasami jest dużo większy chaos niż w nowym CoD mimo ,że tu nie ma egzo i skakania a i wymiana ognia trwa na oko 6 razy dłużej. Do tego respy, gdzie odradzam się i dostaję sniperką w twarz a myślałem ,że takie rzeczy tylko w CoD ale tutaj respię się i dostaje kulke w twarz no bez szans. Denerwuje mnie też to ,że nie wiem co robię źle i nie mogę tego skorygować ponieważ gra mi nie daje na to szansy żadnego killcama nic.. Raz spotkałem typa ,który grał jakimś mieczem i latał sobie dookoła mapy zabijając przeciwników z niewyobrażalnych odległości i skończył z wynikiem 35-7 bo nikt nie wiedział co się dzieje. Dziwne ,że klasy można tworzyć tylko w Halo 4 a mimo grania w tą część nie wiem gdzie je wybrać. Już o innych częściach nie wspomnę bo tam to totalny chaos jest. Niby najbardziej skillowe multi na konsolach a takie wcale się nie wydaje.. Pytanie jak w to grać ? O co tu chodzi ? Na dodatek strasznie długo szuka gry. Tak mało osób czy co?

 Ciekawie się to czyta :) Ja miałem przesiadkę dokładnie na odwrót jakiś czas temu, z Halo na CoDa i w tym wypadku było lekko jak po maśle, obsługa CoDa przy Halo to jest bułka z masłem.  Początkowe problemy z MCC skutecznie mnie niestety zniechęciły do Halo. Faktem jednak jest, że gra po tych dziesiątkach patchy jest już naprawiona. Meczy w porównaniu do czasu sprzed miesięcy szuka błyskawicznie i w końcu hit detection jest naprawione, BR w H2A, H2, H3 nareszcie zabija. i Nawet nawet dobiera graczy względem poziomu.

Pytanie jak w to grać ? O co tu chodzi ?

 

Nie żebym był jakimś specjalistą ale ważne są: skuteczne walenie granatów ile się da do ściągania tarczy, obserwowanie radaru (oczywista oczywistość;), straefowanie przy wymianie ognia i bummper jumper w ustawieniu pada. No i unikać szarzy "na Rambo" bo w Halo to się często mści na graczu. Gra wybitnie drużynowa co mi nie do końca odpowiada, za dużo spiny czasem. 

Odnośnik do komentarza

 

Kurczę trochę dziwnie gra mi się w to Halo po przesiadce z CoD. Czasami jest dużo większy chaos niż w nowym CoD mimo ,że tu nie ma egzo i skakania a i wymiana ognia trwa na oko 6 razy dłużej. 

 

Dlatego multi Halo jest uważane za najbardziej skillowe na konsolach ;)

 

Tak tylko tutaj jak zginę to nie wiem co zrobiłem źle i jak mogę się poprawić. Chodzę i strzelam jak każdy, celuję w typa i na te 4 sekundy przez ponad 3 dostaje pełną serię w twarz a mimo to i tak ja leżę. Jest tu w ogóle jakiś podział na to w co strzelamy i ile dmg za to się dostaje ? Warto celować tutaj z broni czy nie ? Skąd się biorą te miecze i jak wygrać z takim gościem ? Granaty są do opanowania jak najbardziej i zauważyłem ,że trzeba ich używać.

Strefowanie na lewo i prawo też używam ale nie trochę to dziwne bo i tak wszystko działa jakby w spowolnionym tempie a i jak już ktoś ogarnięty w Halo raz na mnie przyceluje to ze swoją celnością i aim assist nawet dashe na lewo i prawo nie pomogą takie jest moje zdanie z tego co na początku zaobserwowałem ale mogę się mylić.

tez po dluzszej przerwie od halo po powrocie musialem sie przestawic na gre jak pisze kolega wyzej

 

jak te cody-srody i inne far craye januszują gracza to ja nie, tutaj każda potyczka to jest coś innego i trzeba ciągle kombinować - miodzio, byle do halo 5

Coś racji na pewno masz może ja patrząc przez pryzmat CoD'a wychodzę na jakieś ulunga ale nawet z kumplem ogrywając multi na split screen ,który fps ogrywa na pc i wie co to prawdziwy skill przyznał ,że to marna kopia Quake, trudno się nie zgodzić patrząc np na takie Halo 2. No nic trzeba pograć więcej może geniusz tej gry dostrzegę z czasem

Edytowane przez BuRRRza
Odnośnik do komentarza

1.Bronie zadają różne obrażenia to całkiem naturalne. Halo jest skrojone pod konkretne rodzaje broni w H:CE jest to magnum w Halo 2 i 3 BRka, w czwórce BRka i DMR. Naucz się korzystać z tych broni, a gra całkowicie zmieni swoje oblicze. 

 

2. Chodzi Ci o zoom, tak? Jeżeli przeciwnik jest daleko to jasne. Z tym, że jeżeli w czasie przybliżenia dostaniesz obrażenia to gra Cię wywali Cię do normalnego widoku. Więc w bliskim kontakcie lepiej strzelać z biodra. Poza tym, jeżeli już nauczysz się grać BRką to celuj w głowę i do tego strafeuj chodząc na boki, z tym że w czasie wymian ognia zawsze staraj się mieć korzystniejszą pozycję, jakiś korytarz do którego możesz się schować gdy sprawy przybiorą zły obrót itd. 

Patrz jaką broń ma przeciwnik, korzystaj z tego, że twoja BRka i DMR sieje zniszczenie na średnich i dużych odległościach. W czasie wymian nie podchodź do przeciwnika, nie biegnij w jego stronę. Zdecydowanie lepiej się cofać zmuszając go do biegnięcia w twoją stronę. 

 

3. Miecze to jedne z power weaponów  na mapie w Halo 4 jest o tyle zyeabane, że nie da się kontrolować ich użycia ponieważ w większości trybów zrzucane są na mape losowo (Zagraj w Halo 3, tam power weponów jest na mapie 1 lub 2, i cała gra toczy się o to aby przejąć kontrolę nad mapą i wykorzystać te respiące się miecze, rocket launchery i snajpy :fsg:

Walka z przeciwnikiem który dzierży miecz jest wbrew pozorom prosta ( no może z wyjątkiem Halo 4, które ma zyebane mapy)

Chodzi o to aby trzymać go na dystans, zazwyczaj kampią się oni gdzieś w zakamarkach lub ciasnych korytarzach, więc rzucasz granata w miejsce gdzie siedzi sobie koleżka, wypłaszaszając go w ten sposób. Teraz ten baran ma w głowie jedno, będzie biegł prosto na Ciebie starając się zabić Cię mieczem. Jeżeli masz BRkę lub DMR uśmiechasz się wtedy pobłażliwie, puszczasz 3 serie i koleżka ginie po kilku krokach 

 

 

To chyba tyle, jak masz jakieś pytania to pytaj coś poradzimy 

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

wróciłem po latach do Halo 2 Anniversary - coop na podzielonym ekranie z ziomkiem - ta gra sie nic nie zestarzala, dalej wygląda w porządku a gameplay daje tony funu

 

najlepsze jest to, że poprzednio wiele lat temu ogrywałem to z kuzynem (ktory z gierkami za wiele wspolnego nie mial) na pierwszym xboxie  i bawił się super

 

wczoraj kumpel co ma ps4 może dla dwóch gier, też w fpp prawie nie grał wcześniej na konsolach, spodobało się na tyle że pod koniec pytał "czy halo jest na ps4" xD

Odnośnik do komentarza

Jutro chciałbym zacząć grać w singla i się zastanawiam czy odpalać grę bez patcha. Orientuje się ktoś czy w patchu są poprawki do singla czy tylko Multi?

 

Jak jakiś miesiąc/dwa temu grałem, a było  to już po jakimś DUŻYM patchu, to kampania w 1 części wciąż była  zepsuta;

zapewne do dziś nic nie poprawili.

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza

Co z nią było nie tak? Na razie jestem na 4 misji i nie gram, bo nie jara mnie singiel, a soczyste multi :3

 

Czołgiem nie można w jednym kierunku jechać i w innym strzelać + celownik jest całkowicie rozregulowany;

"latadło" też ma rozregulowany celownik, a nawet poduszkowiec (choć jak się strzela w poziomie to to nie przeszkadza).

No, chyba że w końcu to poprawili w patchu (w co wątpię).

 

Poza tym, w każdej części,  w półotwartych/zewnętrznych lewelach animacja potrafi przyciąć dość często.

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza

nie wiem, to mamy chyba inne gry i inne konsole bo u mnie wszystko jest tak jak byc powinno 

 

Jeśli w HALO 1 np. można już czołgiem w jednym kierunku jechać a w innym (dowolnym) strzelać to któryś patch musiał to naprawić;

w innych częściach nie było takich (i innych) problemów.

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość DonSterydo

Skonczylem wlasnie halo 2 i nie dostalem aczkow za skonczenie calej kampani, dostane pozniej czy znowu jakis bug?

 

Sprawdź w game hub czy masz w tym acziku 100%, jeśli tak, to wskoczy po jakimś czasie.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...