Skocz do zawartości

Sezon 5: The Storm Is Coming... - Feast For Crows/Dance With Dragons/Winds Of Winter


Rekomendowane odpowiedzi

poje.bane jakieś

 

 

Dobrze kumam, że sposób w jaki skończył się ten sezon pokrywa się z tym jak kończy się ostatni tom? Czy wszystkie wątki z książki już zostały nadgonione/przegonione? Jak wyglądał w książce najazd na Winterfell? Kończy się tak samo jak w serialu czy spotkanie Stannisa z Brienne to fanaberia jego twórców?

 

Tam już serio nie ma komu kibicować, chyba tylko white walkerom, żeby rozgonili to całe towarzystwo wpiz.du.

 

 

Odnośnik do komentarza

poje.bane jakieś

 

 

Dobrze kumam, że sposób w jaki skończył się ten sezon pokrywa się z tym jak kończy się ostatni tom? Czy wszystkie wątki z książki już zostały nadgonione/przegonione? Jak wyglądał w książce najazd na Winterfell? Kończy się tak samo jak w serialu czy spotkanie Stannisa z Brienne to fanaberia jego twórców?

 

Tam już serio nie ma komu kibicować, chyba tylko white walkerom, żeby rozgonili to całe towarzystwo wpiz.du.

 

 

 

Spoiler z książek:

 

Najazdu na Winterfell nie było, Stannis nadal tkwi w śniegu i część armii Boltona idzie mu na spotkanie (ale są wśród nich tacy, co raczej przejdą na stronę Stannisa) - zresztą Shireen też nikt tam nie spalił, bo ona siedzi na Murze. Brienne jest w książce po drugiej stronie świata (Sansa też) i te wątki nie mają nic wspólnego z serialowymi.  Za to Jon/Daenerys/Cersei kończą się mniej więcej tak samo, jak w książce. Następny sezon będzie już w sumie całkowicie na podstawie niewydanego tomu.

 

Odnośnik do komentarza

co z tą armią littlefingera? wątek w dorne walił chu.jem, ale przynajmniej widzieliśmy fajne dojce. ogólnie sezon raczej z tych gorszych, ale miał pare momentów zarówno tych efektownych jak i subtelniejszych (jorah i tyrion recytujący wiersz wpływając do ruin valyrii <3). no teraz to już gruby musi wypuścić to winda of Winter przed kwietniem 2016...

Odnośnik do komentarza

Lol, oburzenie, że pedofil gwałci małe dziewczynki z poprzedniego odcinka całkiem przeminęło i nikt już nie pamięta o tym do jakich głupich wniosków wszyscy doszliśmy, a on po prostu, (pipi)y sadysta, chciał się wyżyć. I dostał za swoje.

 

Szczerze? Szkoda mi wszystkich postaci, które dzisiaj pożegnały się z serialem.

 

 

Cholera, zdążyłem polubić tę małą Myrcellę, a wątki na Północy: Stannis i Jon to praktycznie moje ulubione postaci. Zwłaszcza Stannis, ale to chyba ze względu na Davosa.

 

 

Fajne uczucie, nie wiedzieć co zdarzy się dalej.

 

Btw, potencjalny spoiler co do kolejnego sezonu, tj. na temat ostatniej sceny:
http://naekranie.pl/aktualnosci/gwiazda-serialu-gra-o-tron-definitywnie-odchodzi-z-produkcji

Odnośnik do komentarza

Fajne uczucie, nie wiedzieć co zdarzy się dalej.

 

Podobne uczucie jest po przeczytaniu dotychczas wydanych książek.  No i merytorycznie w miarę podobne. Fajnie. Dany chooy wie co z nią będzie, Cersei chooy wie co zrobi, Jon Snow chooy wie co z nim.  Tyrion, Stannis, Jaime, Brienne, Theon, Bran , Davos w książce super zawiesili swoje wątki.

Odnośnik do komentarza

@Harbuz: wiem, do tego właśnie piję, że przeczytałem książki i w końcu nie wiem co się stanie dalej. Ani w serialu, ani w książce.

 

Olly'ego od początku sezonu starali się dać motyw, a potem coraz bardziej go napędzać. Każda scena z nim była właściwie tylko po to, żeby pod koniec wyglądało to w miarę logicznie.

Odnośnik do komentarza

Od razu zauważyłem, że to body double Cersei - w 300 miała zupełnie inne cycki. :/

 

Końcówka sezonu moim zdaniem naprawdę mocna, mam mieszane uczucia co do niektórych zmian względem książki, ale najważniejsze sceny przedstawiono w sposób satysfakcjonujący, w przeciwieństwie choćby do ucieczki Tyriona z zeszłego sezonu, która w książce była zdecydowanie ciekawsza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...