Skocz do zawartości

Sezon 5: The Storm Is Coming... - Feast For Crows/Dance With Dragons/Winds Of Winter


Rekomendowane odpowiedzi

SPOILERY Z S05E09

 

 

Cała akcja na arenie od momentu wkroczenia Joraha to jeden wielki przypał zakończony lotem na miotle. Dużego budżetu trzeba umieć używać z głową

 

Najmocniejszym punktem akcja z Shireen, chociaż jej podbudowa mogłaby być solidniejsza. A bookfagi oczywiście płaczą, że coś jest inaczej niż w książkach, chociaż co odcinek zarzekają się, że zmieniono już dokumentnie wszystko i wszystkich 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Po ostatnim odcinku (09) stwierdzam, że Gra o Tron to jednak nie do końca udany serial w tej formie w jakiej jest, za dużo podejmowanych wątków za raz, 5 minut tu, 5 minut tam i w sumie nic z tego nie wynika, jakbym jakiś trailer oglądał. Odcinek się skończył, a ja: WTF, przecież nic się w sumie nie zaczęło?  :dog:

 

Porównywać z książką nie mam zamiaru, bo w sumie do tej pory oglądało mi się bardzo przyjemnie, ale kolejna rzecz, która mnie strasznie wkurza, to fakt, że Gruby Pan z Brodą właśnie przez prace nad ekranizacją olał kolejny tom, a teraz biedny się spieszy przed wydaniem, bo kolejny sezon będzie jednym wielkim spoilerem dla rzeszy czytaczy. Obawiam się też wpływu wersji ekranowej na papierową.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ma nie być wielkiego wpływu, ba, nawet Martin chyba mówił, że w następnym sezonie nie będzie już pisał scenariusza (tak, wiem, zazwyczaj tylko 1 odcinek był martinowski, ale i tak). No i oni chcą to skończyć w 7 sezonów, a 2 książki na pewno dostarczą materiału DUŻO więcej. Może zakończenie będzie podobne (oby nie), ale mam nadzieję, że teraz to już w ogóle dwie historie się rozjadą.

Odnośnik do komentarza

Ma nie być wielkiego wpływu, ba, nawet Martin chyba mówił, że w następnym sezonie nie będzie już pisał scenariusza (tak, wiem, zazwyczaj tylko 1 odcinek był martinowski, ale i tak). No i oni chcą to skończyć w 7 sezonów, a 2 książki na pewno dostarczą materiału DUŻO więcej. Może zakończenie będzie podobne (oby nie), ale mam nadzieję, że teraz to już w ogóle dwie historie się rozjadą.

 

 

Niech się rozjeżdżają, mi to nie przeszkadza, więcej dobra dla mnie, taka alternatywna historia, szkoda tylko, że do zakończenia serialu zostały jakieś 2 lata, ale czekałem na książkę, poczekam i tu. 

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś mi może wytłumaczyć ten nagły spadek jakości serialu? Do 4 sezonu było mistrzowsko, ale 5 to jest konkretna padaka. 

 

I teraz się zastanawiam czy były jakieś szarady w grupie filmowej, czy to tomy książki, na których 5 seria bazuje, są takie słabe.

 

 

Rozp.ierdalają mnie te przypadkowe spotkania różnych bohaterów w karczmach. 

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Tomy nie są słabe. Jest to po prostu opis Westeros wyniszczonego wojną. I faktycznie, postacie podróżują. Z miejsca na miejsce, żeby opisać całość. Materiał źródłowy po prostu nie obfituje w epickie akcje takie jak Purpurowe Wesele, Krwawe Gody czy cokolwiek innego. Jest sporo polityki (która niestety jest tutaj okrojona) i serio, nie dzieje się zbyt wiele. Dopiero Taniec ze Smokami przynosi trochę akcji porządniejszej.

Odnośnik do komentarza

Coś chyba mają mały budżet w tym sezonie - większości walk brakuje dynamiki, choreografia woła o pomstę do nieba (walka z trzema Dornijkami, potem chocholi taniec na arenie). Efekty specjalne, raczej "specjalne", też są szokująco marnej jakości - cyfrowe miasta, animacja Innych etc. Szczytem jednak była ta scena:

 

 

 

dany_drogon_5_509.gif

 

 

 

Pierwsze moje i Żony skojarzenie to:

 

cap114.png

 

  :pawel:

Odnośnik do komentarza

Nadrobiłem zaległości i czekam jak wszyscy na ostatni odcinek. Ale nie jestem zachwycony ten sezonem. Za dużo typowo hollywoodzkich walk, gdzie bohater bije się parę minut i wygrywa, za dużo farta, za dużo dziwnych przypadków. Za mało dobrych dialogów.

 

Jak dla mnie zdecydowanie najlepszy jest wątek

fanatyków religijnych, którzy wymknęli się Cersei spod kontroli

 

Najgorzej oczywiście tam gdzie najwięcej akcji, zwłaszcza

przydługie walki na zimowej Północy i "epicki" finał ostatniego odcinka :facepalmz:

 

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...