Skocz do zawartości

Sezon 5: The Storm Is Coming... - Feast For Crows/Dance With Dragons/Winds Of Winter


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie obejrzałem ostatni odcinek sezonu, dali po całości...

 

 

W tym porównaniu wyżej jest info, że Sansa i Theon uciekają z Winterfell, nie wiem jak wy, ale wydaje mi się, że oni popełnili samobójstwo...

 

 

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

W ogóle ten sezon sie chamsko skończył. Czesto sa cliffhangery na koncu ale tym razem każdy wątek sie skonczyl cliffhangerem.. z 5 ich było

 

co do sansy

 

 

w kazdym innym serialu można by pomyślec że skoczyli w głeboki śnieg albo do fosy i żyli długo i szcześliwe. ale tutaj w sumie może wyjsc na to że poproasu sie zabili...

 

ale to by było chamstwo - rodzina starków kurczy sie strasznie. zostanie już tylko ślepa arya i niepełnosprawny brann

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

W ogóle ten sezon sie chamsko skończył. Czesto sa cliffhangery na koncu ale tym razem każdy wątek sie skonczyl cliffhangerem.. z 5 ich było

 

co do sansy

 

 

w kazdym innym serialu można by pomyślec że skoczyli w głeboki śnieg albo do fosy i żyli długo i szcześliwe. ale tutaj w sumie może wyjsc na to że poproasu sie zabili...

 

ale to by było chamstwo - rodzina starków kurczy sie strasznie. zostanie już tylko ślepa arya i niepełnosprawny brann

 

 

 

jest jeszcze Rickon przeca

 

 

Odnośnik do komentarza

 

W ogóle ten sezon sie chamsko skończył. Czesto sa cliffhangery na koncu ale tym razem każdy wątek sie skonczyl cliffhangerem.. z 5 ich było

 

co do sansy

 

 

w kazdym innym serialu można by pomyślec że skoczyli w głeboki śnieg albo do fosy i żyli długo i szcześliwe. ale tutaj w sumie może wyjsc na to że poproasu sie zabili...

 

ale to by było chamstwo - rodzina starków kurczy sie strasznie. zostanie już tylko ślepa arya i niepełnosprawny brann

 

 

jest jeszcze Rickon przeca

 

wydaje mi sie ze Sansa przeżyje i pokładam w niej nadzieje że wyjdzie z niej prawdziwa sucz i bedzie likwidować wrogów rodu Stark

 

Arya natomiast chwile bedzie ślepa bo gdzieś wyczytałem że prawdopodobnie go drugi stopień do tego żeby zostać nikim

 

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

I ja też już po finale. Wszystko zostało powiedziane oprócz jednej kwesti, z Littlefingerem i tej starej Tyrell, doszło do rozmowy w rozwalonym burdelu, gdzie Littlefinger powiedział:

 

 

"Mam dla ciebie dar, ten sam który sprezentowałem Cersey. Przystojnego, młodego mężczyznę.

Ktoś wie o co chodzi?

 

I w ogóle ucięli wątek Littlefingera strasznie i jego motywów.

Odnośnik do komentarza

 

 

"Mam dla ciebie dar, ten sam który sprezentowałem Cersey. Przystojnego, młodego mężczyznę.

Ktoś wie o co chodzi?

 

I w ogóle ucięli wątek Littlefingera strasznie i jego motywów.

Littlefinger powiedział:

no mi sie wydaje że ten dar to była cała sytuacja

 

jaka spotkała ceresi - czyli littlefinger przedstawił świadka który zeznał przeciwko ceresi i wsadził ją do lochów

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

wkurza mnie to, że tak dużo pozmieniali. teraz to już się trochę pogubiłam, co jak i kiedy. chyba muszę jeszcze raz przeczytać całość. xD

 

 

w książce Arya już by spowrotem widziała, obstawiałam, że to też pominą..

 

 

no i końcówka sezonu, co na plus: scena z truposzami spadającymi na ''facetów w czerni'' xD kozacka, lepsza niż ta ze smokiem

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ogladajac ten sezon lapalem sie za glowe jak wszystko poucinali. Rozumiem, ze niektorych postaci nie bedzie w ogole, a zbijanie watkow kilku osob do jednego to juz normalka, ale ostatniej sceny ni wuja nie moge zaakceptowac. Czytalem ksiazki jakis czas temu. Ogrom watkow, akcji i co moglo bardziej wplynac na atrakcyjnosc piatki jest przytlaczajaca, a autor i scenarzysci

zabijaja jedyna postac, ktora byla spoiwem calosci, i ktorej zycie mialo sens dla ogolnego przebiegu calej historii

. Glupota. Nawet w obliczu tego, jak wygladaly poprzednie sezony.

 

Littlefinger

w rozmowie z Lady Olena mogl miec na mysli mlodego Targeryana z ksiazki, Sansa i Theon przezyja (tez niezle wpletli Sanse w watek bekarta Boltona), a znajdzie ich zapewne Brienne.

Tak przynajmniej mi sie wydaje.

 

Ehh, jak tu czekac na ciag dalszy?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

też dobry wybór. ja liczę, że jednak ich wrzucą tylko chronologie trochę pozmieniają. w sumie nie było po co skoro (spojlery z książek)

 

 

Mareen nawet nie jest jeszcze oblężone (o ile w ogóle będzie). skoro piszą o małej rólce to mogą w szóstym sezonie dać elekcje następcy balona i tyle)

.

Odnośnik do komentarza

Ogrom watkow, akcji i co moglo bardziej wplynac na atrakcyjnosc piatki jest przytlaczajaca, a autor i scenarzysci

zabijaja jedyna postac, ktora byla spoiwem calosci, i ktorej zycie mialo sens dla ogolnego przebiegu calej historii

. Glupota. Nawet w obliczu tego, jak wygladaly poprzednie sezony.

 

Dla mnie to nie było takie jednoznaczne - typowo serialowe zagranie, z którego później łatwo się wycofać. Ale internety potwierdziły, to o czym piszesz. Pozostaje przyznać rację - głupota.

 

edit: w sumie nie wiem, masz na myśli

 

 

Stannisa czy bękarta? :>

 

 

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...