Skocz do zawartości

Opony


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Listopad jeszcze ciepły niczym marzec, ale na zapas chcę już kupić zimówki. Co na polskie warunki (czyli raczej szara plucha niż zaspy śniegu) warto kupić obecnie w kategorii dobra jakość za rozsądną kasę (205/55 R16)? Zawsze miałem jakieś defaultowe gunva w autach używanych po poprzednich właścicielach więc wypadłem z obiegu jakie marki są dobre.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dębica Frigo 2 nawet niezła w swojej kategorii.

https://www.oponeo.pl/model-opony/debica-frigo-2

W norauto pod domem nawet poniżej 200 zł https://www.norauto.pl/produkt/opona-zimowa-debica-frigo-2-205-55r16-91t_2054762.html?CatalogID=&CatalogCategoryName=

 

Nie znam się na tych kategoriach. Oporty toczenia i droga hamowania oceniona jest na "C", a czy to jakoś tragicznie to nie mam pojęcia nawet.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Ja jestem ciekaw czy red by  zauwazył  realnie roznice  i  wskazał drozsze/lepsze opony gdyby zmieniali mu  w octavii np. 5 różnych modeli. Watpie, szczerze, sądze po  sobie. Nie wiem nawet kiedy i jak miałbym je wyprobowywać. Jak piszą ze cena ok, bieznik cichy i się sprawdza to co może się stac? Np. rok temu ktoś mi polecał zeetexy, ponoc mega tanie i  swietne.

Odnośnik do komentarza

Ciężko zweryfikować opony jeśli ma się jedno auto, ja np wiele razy przejezdzalem dana trasa autem na dobrych oponach i np GT na kormoranach, roznica byla kolosalna. Jak ktoś wozi swoja dupę to niech nawet kupuje nalewajki, ale jakbym mial wozic tym rodzinę to kwestia zaoszczędzenia 400-500zl raz na 5 lat wydaje się lekko chora. Sorry, ale opony to jedyny łącznik auta z ludzmi z jezdnia i te 4 punkty o kilkunastu centymetrach kwadratowych decuduja czasami o zyciu i zdrowiu.

Jakby kogos ciekawilo czym się różniły kormorany od barumów to przy tych pierwszych potrafiłem zaliczyć obrót wjeżdzając na obwodnicy na rondo podczas lekkiego deszczu. Co do debicy to zimówki zwyczajnie ch.uj strzelił i gwarancja nie zadziałała i nie chciało mi się już z nimi szarpac, letnie to poziom kormorana czyli płozy na gorszych warunkach.

 

 

Ojciec skusił się na Maxxis do swojego BMW, problem pojawil się już na etapie montazu i wyważania, po krótkim czasie opony stały się też nieznośnie głośne. A parametry podane na etykiecie to sobie mozna w du.pe wsadzic o ile nie ma juz ustandaryzowanej metody badania.

 

 

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Ja mówie  o czymś innym też, np. te polecane zeetexy, na dzień dobry w salonie albo  w sklepie powiedza ze chinskie to złe, bo a) nie mają ich b) nie znają ich  ale sa chinskie. I podejrzewam ze dużo tanszych marek ginie bo liczą się Hurr Durr Kormorany continentale i Debica. Ja kupiłem Barumy, ale zmieniam na continentale na lato i ch,uja czuje różnicy.

Odnośnik do komentarza

Barumy widzę są w ogóle śmiesznie tanie, więc może poczytam o nich więcej. 

 

Dobra, to teraz jeszcze kolejna bariera, czyli dobór felg na zimę. Jedyne co teraz wiem o obecnych alusach i oponach letnich to następujące parametry: 6,5J x 16" + 205/55 R16

Na zimę chcę kupić klasyczne czarne stalówki :nosacz:, ale z tego co widzę, to są różne opcje do wyboru: 

- rozstaw śrub

- osadzenie

- rozmiar otworu centralnego


Na co zwracać uwagę? W manualu nie znalazłem konkretnych parametrów.

 

edit:

dobra, na oponeo jest konfigurator wg marek, poczytam

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

No najlepiej uczyc się na cudzych blędach, ale możesz spróbować ;)

1 minutę temu, _Red_ napisał:

Barumy widzę są w ogóle śmiesznie tanie, więc może poczytam o nich więcej. 

 

Dobra, to teraz jeszcze kolejna bariera, czyli dobór felg na zimę. Jedyne co teraz wiem o obecnych alusach i oponach letnich to następujące parametry: 6,5J x 16" + 205/55 R16

Na zimę chcę kupić klasyczne czarne stalówki :nosacz:, ale z tego co widzę, to są różne opcje do wyboru: 

- rozstaw śrub

- osadzenie

- rozmiar otworu centralnego


Na co zwracać uwagę? W manualu nie znalazłem konkretnych parametrów.

 

Wszystkie te parametry muszą się zgadzać, rozstaw srub i rozmiar otwory centralnego decuduje czy je zalozysz, a osadzenie jak bardzo beda schowane w nadkole :) Rozstaw to chyba 5x112mm, ale musisz sprawdzic

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...