Skocz do zawartości

Opony


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra logika, prawie jak

 

" aaaa stara z gówniakami to tylko do szkoly jezdzi i na zakupy to kupie jej tico ze strefą zgniotu na potylicy dziecka"

1 minutę temu, Dud.ek napisał:

Z budżetowych opon mogę śmiało polecić kormoran gamma b2 i winter b2. Jezdzi sie jak na markowych kilkuletnich po niemcu. Czego chciec wiecej

 

 

aaa no wlasnie zapomnialem jak sie te moje kormorany nazywaly, dzięki :*

 

Odnośnik do komentarza

@milan coś o zeetexach wspominałeś wcześniej, miałeś styczność? https://www.oponeo.pl/dane-opony/zeetex-wh1000-205-55-r16-91-h#203300343

 

Nawet dobre opinie, a sam parametr hamowania na śliskiej nawierzchni to aż "b" (gdzie w klasie ekono raczej gorsze występują). Mam nadzieję, że nie wylecę do rowu przy płatku śniegu na asfalcie. 

W ogóle cały listopad ma być średnio 13-15 stopni xD Przełożę temat na grudzień najwcześniej. W takich warunkach kurtkę pewnie wyjmę z szafy na wigilię dopiero.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Generalnie jak ktoś ma pisać posty typu "Jeździłem na Dębicy Frigo i nie miałem problemu" to lepiej niech nic nie pisze. Dębica czy Kormoran to ten sam poziom co chińskie opony z plastiku czy nalewki. Co z tego, że radzą sobie dobrze na śniegu skoro na deszczu czy błocie są DRAMATYCZNE, zwłaszcza, że niedawno zamówiłem firmowe opony zimowe dla siebie, które kosztowały 30zł za sztukę więcej od Frigo 2 a nie przynajmniej nie będę jeździł codziennie z duszą na ramieniu.

 

A ku,rwa wujjaszka posty to chyba zgłoszę do administracji za szerzenie głupoty.

Edytowane przez szejdj
Odnośnik do komentarza

@_Red_ ja od lat zmieniam opony u ziomka co ma własną wulkanizację, zawsze mi poleca opony i nigdy jeszcze nie narzekałem. W tamtym roku polecił mi takie gumy,

teraz widzę że są w ładnej promocji.

https://www.oponeo.pl/dane-opony/debica-frigo-hp2-215-55-r17-98-v-xl-mfs#171147765

 

Jedna zima za mną. Na dużym śniegu w górach było okey na deszczu (czyli większość polskiej zimy) też nie miałem problemów.

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, szejdj napisał:

Generalnie jak ktoś ma pisać posty typu "Jeździłem na Dębicy Frigo i nie miałem problemu" to lepiej niech nic nie pisze. Dębica czy Kormoran to ten sam poziom co chińskie opony z plastiku czy nalewki. Co z tego, że radzą sobie dobrze na śniegu skoro na deszczu czy błocie są DRAMATYCZNE, zwłaszcza, że niedawno zamówiłem firmowe opony zimowe dla siebie, które kosztowały 30zł za sztukę więcej od Frigo 2 a nie przynajmniej nie będę jeździł codziennie z duszą na ramieniu.

 

A ku,rwa wujjaszka posty to chyba zgłoszę do administracji za szerzenie głupoty.

Przejeździłem na tych oponach 2 sezony zimowe we wszystkich warunkach, od deszczu w niskiej temperaturze, przez błoto pośniegowe, aż po mróz i śnieg, dynamicznym autem, nie miałem żadnych problemów, więc Twoje polaczkowe mądrzenie się jest nieuzasadnione.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

https://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-10811081.html

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2018_winterreifen_205_55_r16.aspx?ComponentId=327012&SourcePageId=31821

 

Conti i Dunlop aktualnie na topie. Kleber wypada najlepiej z mniej oczywistych marek, Fulda też. Dębica w teście Auto Bilda wypadła lepiej niż Michelin :notbad:

Czyli najlepsze modele > trochę tańsze albo mniej udane modele >>> chińskie góvno >>>>>>>>>> nalewki, używki >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> jazda na letnich po śniegu XD

 

Ja jeżdżę na tych Continentalach (firma płaci, ale w Punto też miałem jakiś inny model Conti) i nie mam zastrzeżeń, cały zeszły sezon bez żadnej dramy. W górach na śniegu musiałem wciskać gaz w podłogę na dwójce żeby w ogóle stracić przyczepność.

 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, kanabis napisał:

Jezdze tylko w pirelli. Wloskie auto wloskie opony. Polecam taki styl zycia

Ja z kolei po moich ulubionych adi racer low polubiłem markę Goodyear :reggie:

Ostatecznie nie kupiłem ich jednak. Do Fiata miały być 4seasons, ale ostatecznie sprzedałem go na zimówkach, w A3 seryjnie Bridgestone były.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...