Skocz do zawartości

Final Fantasy IX


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.02.2023 o 18:35, Schranz1985 napisał:

Ostatni próbowałem 2 raz pograć w to na ps5.
Tak jak kocham tą gierkę tak nie mogę znieść tego 4-3 i tych paskudnych teł :(
Uj w pupe se, strasznie mi obrzydzili tą grę.
Jak złoże pc to przejdę z modem i w PL.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

Ukończyłem Finala IX po raz pierwszy w zeszłym roku, nie wrzucałem wtedy nic na forumka, to zapodam teraz:). 

 

40h+ fajnej przygody, ALE byłem delikatnie zawiedziony grając w to bezpośrednio po genialnych RPGach ze SNESA FF VI i Chrono Triggerze.

Mimo, że grałem na modach, wszystko pięknie ładnie, to jednak prastary Final VI zestarzał się znacznie lepiej i na dzień dzisiejszy jest dużo bardziej przystępną grą w odbiorze.

IX jest do bólu prosta jeżeli chodzi o system walki (krok wstecz w stosunku do starszych części), postacie są bardzo bajkowe, fabuła ciekawa, na pewno unikatowy klimat i design, ale jednak zestarzało się to okrutnie pod względem struktury gry, jak i samej grafiki (mimo modów). 

Przydałby się remake, z całym szacunkiem do moderów, bo zrobili kawał roboty przenosząc grę do 16:9 z eleganckimi tłami itp. 

 

Ogólnie mam problem z graniem w gry z PS1 i jakoś ciężko mi poczuć ich magię, może byłoby inaczej ,gdybym grał w IX lata temu na starej konsoli, obecnie to jednak ciężko się gra w tego typu remastery. 

 

Nie rozumiem też podejścia, że gry z PS1 dostają remastery/wersje na PC (IX, Chrono Cross) a nie remake'i, bo to zwyczajnie nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
2 godziny temu, Szwed napisał:

Teoretycznie dzisiaj poszła też fama, że powstaje oficjalny remake!
https://www.gry-online.pl/newsroom/persona-3-i-final-fantasy-ix-maja-otrzymac-remake/z525545

fama to juz poszła  2 lata temu przy nvidia leak i juz prawie wszystko zostało wydane z tej listy, wiec jestem pewny, że i to wyjdzie, tak samo tactics

Przechwytywanie.JPG.42ffe018fb61b797585f26731bd768f5.JPG

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Figaro napisał:

Mam zero wiary, że obecny Square nie skopie Tactics i FF9, dwa być może najlepsze twory starego Square. 

tactics to bym widział na silniku octopath, z FF9 nie mam pojecia co chcą zrobić, bieda port na poziomie Chrono Cross już jest, a megatony jak remake FF7 na pewno nie robią.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Jakim napisał:

 Ło panie. Patrzcie na to. Fanowski remake przy którym pracuje 50 ludzi.

To tylko proof of concept. Nie jest i nie będzie to grywalne, niestety.

 

Patrząc na Chrono Crossa, to nie sądzę, żeby Square zrobił coś szczególnego z IX. Pewnie znów tylko "remaster" w stylu FFVIII.

Odnośnik do komentarza

No chyba właśnie nie do końca. :) Tudzież zależy, co rozumiecie przez Remaster.

 

Trylogia wyszła na "współczesne" platformy już dawno temu. VII, VIII i IX. Jeśli to wg Was Remastery, to ok, ale chyba nie wg Square.

 

VII dostał Remake. VIII dostał Remastera w "dosłownym" znaczeniu:

image.png.a993ada53148f06df5f8214655b6f50c.png

 

comparison-2-1.jpg

 

Zostaje IX, które nadal jest niczym innym, jak usprawnionym portem sprzed iluś lat. Dlatego tak, jak napisałem wyżej, raczej spodziewam się, że zrobią w potencjalnym Remasterze IX to samo, co z ósemką, czyli zmienią trochę tekstury, modele, ilość polygonów tu i ówdzie, ale to nadal będzie ta sama gra. A to co macie dostępne obecnie w sprzedaży, to po prostu nieco usprawniony port.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Suavek napisał:

No chyba właśnie nie do końca. :) Tudzież zależy, co rozumiecie przez Remaster.

 

Trylogia wyszła na "współczesne" platformy już dawno temu. VII, VIII i IX. Jeśli to wg Was Remastery, to ok, ale chyba nie wg Square.

 

VII dostał Remake. VIII dostał Remastera w "dosłownym" znaczeniu:

image.png.a993ada53148f06df5f8214655b6f50c.png

 

comparison-2-1.jpg

 

Zostaje IX, które nadal jest niczym innym, jak usprawnionym portem sprzed iluś lat. Dlatego tak, jak napisałem wyżej, raczej spodziewam się, że zrobią w potencjalnym Remasterze IX to samo, co z ósemką, czyli zmienią trochę tekstury, modele, ilość polygonów tu i ówdzie, ale to nadal będzie ta sama gra. A to co macie dostępne obecnie w sprzedaży, to po prostu nieco usprawniony port.

No ale z tego co widzę w tym niby "remasterze" dalej tak samo chujowa tekstura otoczenia i tylko modele się teraz bardziej gryzą. Imo najlepsze co te gry spotkało to fanowskie mody.

Odnośnik do komentarza

Tego już nie kwestionuję. :) Ale powyższym tylko podkreślam, czego bym się po Square spodziewał w tym przypadku. Tj. dalej to samo z lepszymi gdzieniegdzie modelami. Wyjdzie, co wyjdzie, ale patrząc na Chrono Crossa i VIII nie nastawiałbym się na nic więcej w przypadku IX.

 

Pytanie jeszcze, czy przy premierze "Remastera" usuną obecną wersję z dystrybucji, czy nie. Widzę VIII nadal na PC jest dostępna w obu wersjach, ale ze Square to różnie bywa.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie maguri mod jest wystarczający, można przyspieszyć walki, dodali aranżacje orkiestrowe utworów, wszystkie tła w pięknym HD, 16/9 i masa jeszcze innych nuansikow

 

Trochę beka jakby mieli tym remasterem darzyć do poziomu fanowskiego modu sprzed lat z pc. Z drugiej strony remake z pompą nierealny i raczej lepiej żeby się za takie cos nie brali

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...