Skocz do zawartości

Final Fantasy IX


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Te stare finale oceniane są przez pryzmat sentymentu :) Każdy oceni najwyżej swojego pierwszego fajnala.

Ja np. po przesiadce na z PSX na PC w 2001 roku, ograłem FF IV i wydaje mi się że ten fajnal najbardziej mnie wciągnął. IV i FF IX, a w siódemkę nie miałem czasu pograć dłużej, wszak za nią zabierałem się już w erze pięknej grafy :/ 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

Te stare finale oceniane są przez pryzmat sentymentu :) Każdy oceni najwyżej swojego pierwszego fajnala.

Tak i nie.

 

Tak - strzelałbym, że FF8 oceniam najwyżej, bo sam byłem w szkole jak w to grałem. Nie bo pamiętam, że kupiłem FF7 tylko po to aby mi się nie dłużył preorder na FF8. Więc o ile 7-ka była moim pierwszym finalem (jedną z pierwszych gier 3D w ogóle) to jednak wolę 8-kę.

Odnośnik do komentarza

Panowie jak się nazywało demo ffx na płycie do  FFlX na psone? To był trailer? Gdzieś dawno temu o tym czytałem ale nie mogę znaleźć...  

 

 

PS: Jestem. przed walką z Beatrix na pierwszej płycie i nie co grindu jest intensywnie i ciekawie. Bawię się przednio zdobywając  kolejne umiejętności a mam juz ich trochę. Bardzo sypmatyczna pozycja i gdybym miał w 98 - 2001 możliwość kupna komsol jak dziś to psone stanęło by pod tv dumnie trzymając miano role play station heh.Powiem że nie spodziewałem sie ale Square dawniej mocno windowali poprzeczkę fabuła jest ciekawa i nie nudzi gra zaskakuje równie mocno co Golden Sun swego czasu . Gram bez solucji i na razie pominąłem magic hammer. Na chwilę obecną nie maksuje tytułu zrobie to na innym slocie jak poznam grę tzn: bossów ich ataki jakie umiejętności najlepsze na nich itd. W tym momencie musze wam powiedzieć że zagadką jest Tetra Masterheh nie kosztowałem tego znalazłemkilku graczy zdaję się rankingowych tzn,. z liczebnikiem pozycji wnioskuję więc z tego że są potrzebni do ujawnienia się pewnego pana z początku. 

Pozycja bardzo cieszy już z rok nie grałem w nocy po 6 godzin a mam jakieś 12 początek po pobraniu był taki niemrawy myslałem 1 pójdzie siódemka a potem owa pozycja jednak kolejne wejście do gry pozamiatało. Nie zgodzę się że 7 vs 9 jest sensownym tematem wojenek między fanami ale jak już nie co liznąłem 7 mam etap gdzie idę do Shinry i tu koniec na psone 1 płyty to obie gry są warte ogrania bardzo sympatyczne i ciekawe ukazują wydarzenia nie co innych uniwersów. Na koniec tylko napiszę że sterowanie na ipad jest genialne zapewne na andkowych telefonach / tabletach nie wygląda to inaczej ale responsywność mnie zaskoczyła i dopiero teraz po latach jak swego czasu odrzuciło mnie od NDS zrozumiałem polityke Nintendo z sterowaniem dotykowym choćby w Zelda. 

 

Jednym słowem jest bardzo dobrze i zazdroszczę takich perełek się nie pomija ale ostateczna opinia po napisach końcowych z czystym sercem można brać jak się nie grało w owy tytuł jest wart ogrania a cena na ios 99.99 nie jest wydatkiem nie do przeskoczenia za te 60-100h zabawy przy wspóczesnych trendach gier na 10 czy z płatnościami w apce jest tym bardziej godna polecenia gra która czeka na swoich odkrywców .  

   Polecam.

Edytowane przez Xord
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

koncowka gry imo sporo gorsza niz poczatek ale i tak IX na zawsze w serduszku

 

na 1cd mozna super przelevelowac postac - w pewnym momencie mozna po schodkach wyjsc na fragment mapy gdzie spotkamy przeciwnikow z wiele wyzszym lvl od naszego, ciezko jest wygrac ta jedna walke - ale jak jakims cudem nam sie uda to exp wpadnie szalenczy i podlevelujemy konkretnie

Odnośnik do komentarza

Beatrix padła łatwa była miałem 18 poziom może dlatego. Szkoda ze nie ma hard mode chętnie spróbuje co najwyżej low lvl przejście na razie testuje grę bawię sie kradzieża od momentu opuszczenia Evil Wood miałem juz 300 potionów w ekwipunku. Dużo kradnę i jak Gizamaluke Grotto padł boss bez ale tylko tent nakładałem na niego tent by nie rzucał statusów tak poszło jak masełko za 1 podejściem i kradzieżą kilku rzeczy. 

Na sieci wiele osób  przynajmniej na polskim youtube narzeka na system kradzieży w 9 ja tego nie czuje gdzieś na mapie świata zauważyłem im więcej cisnę tym więcej i częściej zyskuję.  

 

 

PS: polecicie jakiś pkt punkt treningu  na 2 płycie dla ekipy bez Garnet, Stainer. Póki co nie spieszy mi się z ich odzyskaniem. 

 

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.08.2018 o 13:50, Ficuś napisał:

koncowka gry imo sporo gorsza niz poczatek ale i tak IX na zawsze w serduszku

 

na 1cd mozna super przelevelowac postac - w pewnym momencie mozna po schodkach wyjsc na fragment mapy gdzie spotkamy przeciwnikow z wiele wyzszym lvl od naszego, ciezko jest wygrac ta jedna walke - ale jak jakims cudem nam sie uda to exp wpadnie szalenczy i podlevelujemy konkretnie

To jest niedaleko Lindblum na 1 CD, jeśli mamy reflect ring i dobrze ubrani w skille da się nabić dużo expa na tych "smoczkach" :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.08.2018 o 16:06, Xord napisał:

Panowie jak się nazywało demo ffx na płycie do  FFlX na psone? To był trailer? Gdzieś dawno temu o tym czytałem ale nie mogę znaleźć...

Demo FFX było dołączone na osobnej płycie do PSX-owego wydania FFVI

 

2mzdx0m.jpg

 

W FFIX nie opłaca się grindować zbyt wcześnie, bo postać dostaje permanentne bonusy do statystyk w zależności od ekwipunku jaki nosi w trakcie LV UP; przy odrobinie samozaparcia, można dla zabawy zrobić z Viviego pakera, zadającego 9999 fizycznych obrażeń zwykłym atakiem laską; więcej tu http://letao.is-a-geek.net/ff9stats/

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Dajzner napisał:

można dla zabawy zrobić z Viviego pakera, zadającego 9999 fizycznych obrażeń zwykłym atakiem laską; więcej tu http://letao.is-a-geek.net/ff9stats/

Chyba tylko w FFX i FF8 bawiłem się w pakowanie statsów. A tak zawsze można było to zlać z góry na dół i dobić lvl do maxa i calusieńką gre rozpykać. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Dajzner napisał:

W FFIX nie opłaca się grindować zbyt wcześnie, bo postać dostaje permanentne bonusy do statystyk w zależności od ekwipunku jaki nosi w trakcie LV UP; przy odrobinie samozaparcia, można dla zabawy zrobić z Viviego pakera, zadającego 9999 fizycznych obrażeń zwykłym atakiem laską; więcej tu http://letao.is-a-geek.net/ff9stats/

Przechodziłem grę 3 razy i nie miałem o tym pojęcia :D

  • Lubię! 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Mozna również pobrac/kupic apke z emu epsxe i sciagnac wersje FF9 spaczowana z PL napisami.
Uwielbiam 9, przeszedlem 2 razy, jakis czas temu gralem znów wlasnie na tel i powiem wam ze chlopaki z grajpopolsku odwalili niesamowita robote.
Piekne swojskie dialogi, jedynie szkoda ze itemy itd nie zachowali oryginalnego nazewnictwa.
Tak czy siak cholernie polecam.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...