Skocz do zawartości

Yakuza: Zero


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, czas na trochę głupich pytań, pierwsza styczność z serią.

  1. Czy pierwszy chapter to w zasadzie taki trochę tutorial, w którym przede wszystkim pcha się fabułę do przodu? Nie mogłem za bardzo odwiedzać miejscówek poza sklepami i restauracjami.
  2. Kupiłem sobie w sklepie broń (parasol XD), zaequipowałem w menu.. no i dalej napyerdalam tylko pięściami. Dafuq?
  3. Te Heaty są wykonywane kontekstowo? Z jakimiś randomami, mogę ich złapać  :circle: i odpalić akcje przez :triangle: Czasem wchodzi po prostu sam :triangle: To w sytuacji jak używam Brawlera. Jak je wykonywać przy Rush?
  4. Trochę w nawiązaniu do poprzedniego punktu, końcówka pierwszego chaptera:

    wszystkich ładnie klepałem, po czym pojawia się Kuze i okazuje się, że nie umiem grać. Da się na nim jakoś te Heaty odpalić? Naładowane mam trzy paski i nic. Tzn. udało mi się go ubić już, ale jakoś tak zupełnie bez satysfakcji :/

Ogólnie, bardzo mi się podoba. Gra ma swój charakter, postacie są genialnie nakreślone i w zasadzie od razu wszystko "klika" i bardzo zaciekawia co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza

Wbiłem wszystko oprócz piosenki Miracle Jacksona, dałem pauzę i przerwałem na obiad, a tu bum, spięcie od lampki i korek mi wywaliło :v  Wszystko poszło w pizdu, zapis był przed wejściem do klubu  :wallbash: 


Nie powiem, "trochę" się zdenerwowałem, wszystkie piosenki od nowa :v  No nic, od 21:15 do teraz udało się zaliczyć wszystko na 3 gwiazdki. W sumie racja, wbijając 3 fevery jest dużo łatwiej przy dwóch najtrudniejszych piosenkach (Queen of Passion, piosenka Miracle'a). Sam fever  daje jednak mniej niż 1000 punktów, a dokładniej równo 750.

Odnośnik do komentarza

Dobra, czas na trochę głupich pytań, pierwsza styczność z serią.

  1. Czy pierwszy chapter to w zasadzie taki trochę tutorial, w którym przede wszystkim pcha się fabułę do przodu? Nie mogłem za bardzo odwiedzać miejscówek poza sklepami i restauracjami.
  2. Kupiłem sobie w sklepie broń (parasol XD), zaequipowałem w menu.. no i dalej napyerdalam tylko pięściami. Dafuq?
  3. Te Heaty są wykonywane kontekstowo? Z jakimiś randomami, mogę ich złapać  :circle: i odpalić akcje przez :triangle: Czasem wchodzi po prostu sam :triangle: To w sytuacji jak używam Brawlera. Jak je wykonywać przy Rush?
  4. Trochę w nawiązaniu do poprzedniego punktu, końcówka pierwszego chaptera:

    wszystkich ładnie klepałem, po czym pojawia się Kuze i okazuje się, że nie umiem grać. Da się na nim jakoś te Heaty odpalić? Naładowane mam trzy paski i nic. Tzn. udało mi się go ubić już, ale jakoś tak zupełnie bez satysfakcji :/

Ogólnie, bardzo mi się podoba. Gra ma swój charakter, postacie są genialnie nakreślone i w zasadzie od razu wszystko "klika" i bardzo zaciekawia co będzie dalej.

 

1. Tak, pierwszy chapter to taka troche rynna z epickimi questami typu "znajdz telefon idac wzdluz tej uliczki", potem sie otwiera cala dzielnica.

 

2. Krzyzak w dol podczas walki - pro tip, jak masz naladowany choc 1 pasek HEAT, wcisnij trojkat jak masz wyciagniety parasol i stoisz przed gamoniem

 

3. Tak, kazdy heat jest kontekstowy, heatow jest OD GROMA w tej grze, ale kazdy ma jakis latwiejszy lub trudniejszy wymog do spelnienia zanim zostaniemy nagrodzeni niesamowitym finisherem. Ogolnie polecam wejsc w drzewko rozwoju [obojetny styl] wcisnac TROJKAT i przejrzec sobie w menu wszystkie mozliwe HEATy. Przykladowo jeden heat wymaga abys mial choc odrobine zapelniony 3 pasek heata podczas walki stylem brawler i stal kolo sciany [jednak to dopiero musisz odblokowac].

 

Co do rusha, poczatkowo masz tylko 2 heaty, jak gosc lezy na ziemi wciskasz trojkat, i w zaleznosci od tego czy lezy na brzuchu, czy na plecach, masz 2 inne heaty, potem w drzewku rozwoju odblokujesz wiecej heatow, najwiecej jednak uczy cie mistrz tego stylu, czyli ten bezdomny [bedzie sie krecil na parkingu od 2iego chaptera]. Heaty w rushu wykonuje sie bez lapania, np do jednego potrzebujesz wystraszyc jakiegos gamonia [zeby to zrobic wystarczy szybko kogos znokautowac]. A tu masz przyklad wykonania wszystkich heatow stylu Rush o ktorych mowilem: https://youtu.be/YuZ54DJS2Ho?t=1m11s

 

4. Oczywiscie ze sie da, szczegolnie latwo jest w pierwszej fazie walki zanim sie 'zapali', mozesz go (pipi)nac na sciane, albo dac mu po ryju jak lezy na ziemi.

 

Kolejny pro tip, jak chwytasz kogos kolkiem w stylu brawler, to mozesz uzyc L1 aby odwrocic go i trzymac tylem, wtedy jak uzyjesz heata na sciane to masz znacznie zmieniona animacje, ewentualnie mozesz zrobic unik i bezposrednio zlapac go za plecy bez potrzeby uzycia L1.

 

PS. Jak od razu postacie ci sie spodobaly, to poczekaj co bedzie potem jak faktycznie sie story zacznie, bo to to dopiero jest taka przystawka. Jak skonczysz drugi chapter polecam isc po jakis popcorn, bo intro 3ego chapteru to maly majstersztyk imo, zreszta jak wiekszosc scenek w tej grze, heh.

 

Wbiłem wszystko oprócz piosenki Miracle Jacksona

 

Ja zdecydowanie z tym mialem najwiekszy problem :cool:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bo to jest najcięższy taniec w grze :lapka:

 

 

 

@Ukyo żeby odblokować czwarty styl to w japońcu trzeba było w menusach stylów wcisnąć kwadrat. Taki trik!

W tym glownym menu

01145c6ccde277cb526a9ca275036876.jpg

Wciskasz kwadrat.

Po wykupieniu wszystkiego lacznie z czwartym stylem nadal mam sztywniutkie ¥8,700,000,000 XD

Co do ostatniego stylu to jak go calego wykupisz placac fortune to pojawia sie jego lv2 i dalej mozna go wykupowac boostujac staty itd.

f05abf7f569db0693980f698ad430cee.jpg

Badajta jakiego chain mail'a pod koszula nosze.

fbd386c685401220e13415589715499d.jpg

Edytowane przez Zetta
Odnośnik do komentarza

Nie lubie walczyc z Mr Shakedownem bo jest to jedna z niewielu walk gdzie trzeba sie trzymac sztywnego schematu, czyli doskok atak i odskok bo jak cie tylko raz (pipi)nie to pieniadze na launch sie z ciebie mocno wysypia, ale jak mu wsadzilem kilka heatow (szczegolnie ten gdzie mu prawie ryj zlamalo jak myslal ze jest bezpieczny za gardą xd) i strzelilem perfecta no to nie powiem, fajne uczucie. :cool:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Super chce zrobić wszystkie bo podobają mi się bardziej od subsów w poprzednich częściach, a granie z poradnikiem na kolanach już mnie nie kręci. Wogóle lepiej to rozwiazali niż w piątce gdzie wszystkie dostępne w danej chwili questy pojawiają się od razu na mapie, i masz poczucie że musisz zrobić je wszystkie zanim zajmiesz się innymi rzeczami.

Odnośnik do komentarza

A czy w poprzednich Yakuzach był podobny przedmiot? Jeśli tak to w jakich? Ostatnio ograłem trochę Yakuzę 3 (wątek główny zaliczony, trochę sub-questów również) a teraz postanowiłem przejść Premium Adventure Mode (czy jakoś tak, lęcę z pamięci po lekkiej przerwie od gry) i odnaleźć oraz wypełnić  wszystkie sub-questy, a szukać ich z Youtubem nie jest ani wygodne i dodatkowo odbiera sporą część z zaskoczenia itd. Powiedzcie mi proszę, że jest coś takiego już w tej części serii. 

Odnośnik do komentarza

Najwidoczniej w 2015 roku nie sądzili, że Polacy będą grać w tą grę. W JP pewnie mają po 5 agregatorów przypadających na jednego mieszkańca w przypadku trzęsienia ziemi.

 

EDIT: Na szczęście kiedy będziecie w 2018 ogrywać Yakuzę 6 ta opcja będzie już dostępna :yao: Dziś pierwszy raz zawiesiła mi się gra po zaakceptowaniu questa ligi bejsbolowej. Co zrobiłem? Wyszedłem z gry, odpaliłem load i zacząłem grać z autosejva dokładnie w tym momencie, w którym zakończyłem :D Ah ta technika a tylko 1,5 roku przerwy między grami.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

U Kiryu to tylko Estate jest dobre na farmienie kasy. W pewnym momencie masz już tyle, że nie wiesz co z nią robić ale...na to trzeba czasu...Jeśli jesteś w późniejszych chapterach to Majimą możesz wysłać kasę Kiryu. Jest taka opcja po wykonaniu questa u bogatego typa i takiego grajka. Wtedy przesyłasz sobie jeny pomiędzy postaciami.

 

Najlepiej rozwijanie postaci i robienie questów/zaliczanie wszystkich innych spraw zostawić sobie na premium adventure mode, które odblokowuje się po pierwszym przejściu gry (tak jak tryb trudności legend). Tam nie trzeba się spieszyć. Jeśli chcesz zaliczyć wszystkie zadania w story mode to pamiętaj o tym, że one nie przechodzą do wspomnianego premium adventure tylko trzeba je tam zaliczać od początku (przechodzą tylko przedmioty i statystyki).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...