Skocz do zawartości

Janusze gamingu


Kosmos

Rekomendowane odpowiedzi

Unitra jesteś inteligentnym facetem(takie sprawiasz wrażenie). Wiesz ze growym biznesem nie rządzą ludzie którzy mają o nim pojęcie(patrz  np premiera PS4 pro, traktowanie pracowników w konami) którzy czesto popadają w megalomanie "PS4 pro ma walczyć z PC a nie z Xboxem" no kurde.. walczyć przy pomocy czego? Tego udawanego 4K?  Oni chcą zarabiać na januszach gamingu a nie na  "odkrywaniu nowych granic" . Zobacz jak  bardzo w usa panoszy się  poprawność polityczna.

Anita Sarkesian skonczona idiotka wypaczająca to czym są feministki przemawiała  w ONZ ! A ty chcesz aby ktoś się odważył  i zrobił w poważnej grze scene francuza. Przecież  nie ważne w jakim kontekście byłaby ta scena  to wydawce i developera by zjedzono na miejscu.

Trzeba przeczekać i dać sie rozwinać aby wiecej ludzi przekonało sie do gier wtedy rynek bedzie bardziej chłonny na "dorosłe fabuły"

Odnośnik do komentarza

Heviro

 

Nie o narzedzia tu chodzi. Popatrz na fakt, ze taki Wiedzmin, gra poruszajaca teaty jak alkoholizm i gwalty po nim (wiado jaka postac) a scena sexu nawet przez sek nie ukazuje kobiecego łona. Sex jest tabu. Takie sa gry. Hipokryzja bo choc gra ma.18 plus to cenzorzy wiedza, ze itak beda grac dzieci i robia problemy, stad nawet cdp sie boi.

 

Nie chodzi o to, ze piz.dy za przeproszeniem nie widzialem i chce popatrzec.

No tak bo każdym filmie w którym chce się ukazać problem, który poruszyłeś to pokazują na ekranie piz,dę :facepalmz:

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

no bo i po co? czy to cos zmienia? kobiece cialo to nie tylko picz, wiec nie ma co sie na niej skupiac.

 

w brnazy masz wiele gier w ktorych byly sceny milosne, ale czy generalnie to chodzi o sama scene, czy raczej kontekst i emocje? ludzie dorosli raczej nie szukaja w grach wyrenderowanego pieroga, wiec kto tu ma bic brawo? dzieci?

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

no bo i po co? czy to cos zmienia? kobiece cialo to nie tylko picz, wiec nie ma co sie na niej skupiac.

No najwyraźniej dla croca, psiocha w grze to wyznacznik dorosłości. Generalnie typowi gdzie biją dzwony ale nie wie w jakim kościele. Tak zgadzam się z tym, że 95% blockbusterów, tzw gier AAA fabuła to marny dodatek, który jest bardzo często kliszami klisz. Schemat goni schemat, postaci są papierowe, w grze gdzie większość czasu jedyny character development jest w trakcie cut-scenki raczej ciężko osiągnąć zadowalające rezultaty niepopadają w cinetmatic experience.

 

W przypadku gier najlepiej chyba sobie radzi environmental storytelling, czy to Bioshock czy chociażby Inside nie zmuszają cię do oglądania sredniej jakości przerywników aby opowiedzieć historię i to jest moim zdaniem najlepszy balans pomiędzy grą a grą fabularną. 

Jeszcze odnośnie pokazywania gwałtu to też niezbyt pamiętam aby w kinie tym się epatowało, z bardziej znanych filmów w którym egzekucja tego aspektu była dośc skrupulatna to Irreversible Gaspara Noe oraz u Finchera w adaptacji Men who hate women 

Odnośnik do komentarza

Co do tego opowiadania historii poprzez otoczenie to jest jeszcze kwestia czy to czasem nie jest pojscie na latwizne, bo tak naprawde fabuly moze tam nie byc wcale albo jest slaba jak gdzies indziej, tylko gracz sobie wkreca niestworzone rzeczy. Jeżeli developer wylozy Ci fabule i jest chu.jowa to nie jest dobrze, a tak fabula może być (pipi)ow.a, ale przez brak cutscenek, dialogow może się bronic jakie to jest głębokie, a smiem twierdzic, ze jeżeli devi ida w ta strona robia to celowo.

Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, ze nawet sami tworcy nie wiedza o co im chodzilo, ale to oczywiście żeby zweryfikować to trzeba by było spytac ich osobiście,a pewnie i tak by nie odpowiedzieli zaslaniajac się fabula tworzona przez graczy.

 

Dla mnie wzorem jest Silent Hill 2 i Rule of Rose, gry, które maja konkretna fabule, ale jest to obudowane jeszcze wiarygodna otoczke przez co masz pewność ze tworcy nie leca w kulki i doskonale wiedzieli co zrobili i po co.

Odnośnik do komentarza

Ojejku ale prosze czytac to powoli :)

 

Nie chodzi o to kur.wa, ze pokazanie psiochy to doroslosc. Raczej w druga strone: ze boja sie jej pokazac chocby przez ulamek sekundy bo bedzie ferment. I cenzura w wielu krajach sie dopieprzy.

I druga kwestia: np cdp jest w recenzjach chwalony za poruszanie trudnych tematów, czasem tez Bethesda. A czemu sa chwalone? Bo inne gry jak ognia unikaja kontrowersji. W kinie cos takiego sie nie zdarza. No czasem, np jak polsko rezyser zrobi film o pedofilii w kosciele to ktos napisze brawa za odwage.

 

Wymieni mi ktos liste gier z,dobrymi fabulami, ktore maja tez swietne dialogii? Odniose sie do tych co znam. Bez japonii bo ta odpuscilem dawno, bez symulatorow chodzenia, visual nowel i gier w stylu Walking Dead bo te ostatnie nie uwazam za gry.

 

3dsa nie mam wiec pozycji od N nie znam

Odnośnik do komentarza

Spec Ops The Line, MGS 3, HL 2, Max Payne, Alan Wake, Fallout 2, Planscape Torment, Chrono Trigger, oba Hotline Miami, Kotor, To The Moon, Portal 2, RDR, Bastion, Transistor, Banner Saga


Dig nie znam

 

Ale co kogo obchodzi, że ty czegoś nie znasz? :yao:

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

No ale wytłumacz mi jaki jest sens tej dyskusji jesli ty połowe gier odrzucasz a reszty nie znasz? Napisze ci dwa tytuły na krzyż ty napiszesz, że je znasz i ok faktycznie fabuła w nich i dialogi nie były złe, no ale i tak mam racje!!11

 

Cóż idealnie pasujesz do tego tematu. Jesteś januszem.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Moze i januszem, wole jednak historie z ksiazek i kina, wybacz prosze

 

Nigdy nie powiedziałem, że gry>ksiązki ale pokaż mi te wybitne historie z wspólczesnych filmów na takiej samej zasadzie jak ja ci gierki przedstawiłem jestem ciekaw co mi zaprezentujesz

Odnośnik do komentarza

A skąd wiesz, że druga część wypowiedzi odnosi się do ciebie? Może to tak wyglądać ale tak nie jest więc ogarnij dupsko. 

 

 

Podaj kilka przykładów gier, w których skipowałeś scenki. Tylko bez codów proszę bo tam to fabuła (lul) naprawdę nikogo. 

 

 

@bluber

Zaraz Ci wyskoczy z filmami sprzed 50 lat. :reggie: 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...