Skocz do zawartości

Fryzury, brody, wąsy...


Harbuz

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem do tego Rossmana i faktycznie zaskakująco duży wybór kosmetyków (choć akcesoriów nie namierzyłem). Na tyle duży, że nie wiedziałem, co wziąć xd. Stanęło na jakimś mydle Masveri.

 

Brodę noszę z przerwami na wiosnę i lato od paru lat, ale nigdy nie zagłębiałem się w temat specjalistycznej pielęgnacji, ot myłem ją tymi samymi środkami, co całą twarz, regulowałem sam, czesałem zwykłym grzebieniem. Jakieś tipy, w co warto zainwestować? Ale bez przesadnej rozrzutności, nie chcę być dandysem, ale po prostu zadbać trochę bardziej, niż dotychczas, głównie zależy mi na czymś, co pomoże ładnie ją ułożyć (żeby włoski nie odstawały), ewentualnie nadać "blasku" xD. Raczej nie zapuszczam więcej, niż 2-3 cm.

Odnośnik do komentarza

Tak jak wyżej pisałem, podstawa to kartacz do regularnego szczotkowania(żeby usunąć martwy naskórek z brody, oraz przygładzić ją) plus olejek do brody, który ją odżywia, pielęgnuje i oczywiście układa. W dłuższych brodach właśnie wskazane jest jeszcze dodanie balsamu/jakiejś pomady, żeby nabrać kontroli nad nią. No i szampon do brody(najlepiej jakiś najtańszy z rosmanna bo nie jest to jakiś musthave), jak mam dłuższą myję ją nim jakoś co 3 dni, przy krótszej raz na tydzień na luzie starcza. Ale to już jak z włosami na głowie, każdy myje rzadziej/częściej trzeba u siebie zaobserwować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

  

47 minut temu, MaZZeo napisał:

image.thumb.png.be4db265f2ea869ff563ff1273d4faf7.png

 

Kupiłem na testa i polecam bardzo. Świetne pomady i glinki, każda dają trochę inny efekt i można kupić właśnie taki discovery kit za ok 100zł żeby przetestować każdą zanim kupi się duży pojemniczek. Ja mam już średniej długości włosy i Reuzele oraz Uppercuty nie zdawały egzaminu, a tutaj żółty Cavalier trzyma mi wszystko cały dzień. W końcu znalazłem to co chciałem.

 

O kurła, z początku jak spojrzałem to myślałem, że to jakiś zestaw z postaciami z JoJo xD

Do mnie wczoraj dotarł ten miszmasz. Dzisiaj fryzjer, a jutro ślub kumpla to chętnie przetestuję, bo po recenzjach spodziewam się samych superlatywów. coven_1.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.07.2021 o 09:22, Bartolinsky napisał:

Do mnie wczoraj dotarł ten miszmasz. Dzisiaj fryzjer, a jutro ślub kumpla to chętnie przetestuję, bo po recenzjach spodziewam się samych superlatywów. coven_1.jpg

 

 

Wyjebana pasta :obama: Wypróbowałem ją dzisiaj w warunkach sportowych i po 60 km na rowerze włosy stały jak siurek z rana, mimo, że było wietrznie i spociłem się jak świnia. 

Błysku tu praktycznie zero, co w dzisiejszych czasach bardzo lubię, a co do objętości to jest bardzo dobrze. Natomiast co do zapachu to sam testosteron :cool: Bardzo mi podszedł i to chyba najlepszy zapach w pomadach jakie miałem. 

Jedynym problemem może być jej aplikacja, bo po nałożeniu ciągnie nawet mokre włosy, więc dobrze jest mieć przy suszeniu jakąś szczotkę z rzadkim włoskiem, a potem ewentualnie poprawić czymś drobniejszym, no ale co kto lubi.  Myślałem, że polubię się znowu z glinkami, ale no nie ma opcji, ten specyfik wleci na stałe.

Polecam mocno <3

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zawsze używałem Beach Boya do włosów i było ok, nie chciało mi się kombinować z innymi, ale przerzuciłem się na wszystkie kosmetyki nietestowane na zwierzętach i jak najbardziej naturalne. Została mi tylko pomada, a w Rossmanie z tego typu Isana. Żel do golenia, czy krem mają bardzo spoko, więc myślałem, że i kosmetyki do włosów mają leganckie. No, ale nie mają. Ich pomada nie trzyma włosów, niby matowa, a włosy wyglądają jak nieumyte, no chujnia. Biorę na testy kilka małych Reuzel, sprawdzę, który odpowiada.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Macie porównanie szarej do białej i niebieskiej? Szukam czegoś pomiędzy, bo ogólnie mam mega sztywne włosy i ciężko je się układa - niebieska jest trochę za słaba, bo fryzura się rozpada bez sążnego oprysku lakierem do utrwalenia, a z kolei biała już robi mi taką ultra sztywną skorupę na głowie i trzeba trochę toniku nałożyć po paście by grzebień mi w miejscu nie stanął.

Odnośnik do komentarza

@Soban a nakładasz tą białą na suche włosy? Może stąd duża skorupa, ale ogólnie to powiedziałbym, że taki urok tych pomad trzeba się z tym polubić. Ewentualnie nakładać jej mniej, ale to pewnie już sprawdzałeś jak wygląda. Nie wiem jaką masz długość włosów i jak się czeszesz, ale polecam sprawdzić pasty od innych marek niż pomady od Reuzela jeśli masz większe wymagania.

Edytowane przez Bartolinsky
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...