Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe by kiedyś jak już nie będzie gier pudełkowych, gry przestały był rozdzielane na sprzęty na etapie zakupu?   Kupując np. Wolfenstein 4, automatycznie moge w nią grać na każdym dostępnym sprzęcie na którym gra wyszła ? Poszłyby za tym uniwersalne save'y. Czy to całkowicie nieopłacalne? Sądze że mało jest osób które kupują jedną grew  paru egz. na rózne platformy, już dzisiaj  często gracz stoi przed problemem mając pare konsol i  pc.


Wg mnie wprowadziłoby to duże udogodnienie dla graczy, ja nawet mógłbym zaplacic troche wiecej wiedząc że grajac wczoraj wieczorem na ps4, moge w pracy kontynuowac grę na pc.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Niestety niewykonalne moim zdaniem. Na sprzedaży gier na Steam zarabia gruby, pudełka na PS4 licencjonuje Sony, na Switcha Ninny a Xboksowe Microsoft. Jedynie w obrębie tej samej firmy czasami się da jak to ma miejsce w przypadku Xbox Play Anywhere albo cross-play na konsolach Sony jak gra ma wersję na PS3-PSV-PS4. Inaczej musieliby się dzielić zyskami, a do tego nigdy nie dojdzie. Aha, jest też tutaj aspekt blokowania społeczności i przywiązywania do swojej konsoli - mając 10 gier na PS4 bardziej prawdopodobne jest, że kupisz 11 na PS4 też, a nie kupisz kolejną konsolę i grę tylko na nią. Gdybyś mógł kupować grę i miał do wyboru każdą platformę, to zdecydowanie za łatwo byłoby Ci opuścić już posiadaną platformę.

 

Ale zgadzam się, dzisiejsza sytuacja jest słaba. Moim zdaniem je,bać korporacje i powinno to być inaczej, bo to nie fair, że płacę 3x pełną cenę za tą samą grę jak chcę mieć na PC, PS4 i dajmy na to Switcha. Część kosztów jak produkcja gry czy marketing były wspólne, no ale taki jest kapitalizm. Nie bardzo wiem jak można by to rozwiązać bez jakichś odgórnych regulacji.

 

Są inicjatywy jak np. multiplayer między platformami w Rocket League, Minecrafcie czy czymśtam jeszcze. U Sony nie ma, bo oni jako monopolista mogą sobie na to pozwolić i wciąż blokują swoje społeczności przed dostępem do innych.

Odnośnik do komentarza

No jestem świadom że to niemożliwe, ale jak piszę, zniżki, ale najważniejsze save'y niech zrobią we wspólnej chmurze. Konwerter który  wrzuca save'a z platformy w uniwersalnym  formacie na chmurę, i  później spowrotem konwertujesz na format który chcesz.

Po prawdzie powiem że nie mam problemu  z piractwem gry która zakupiłem na innym  sprzęcie, bo nie dam się robić w konia.

Odnośnik do komentarza

Problem jest taki, że save'y też pewnie muszą być w odpowiednim formacie i producenci konsol nakładają na to jakieś restrykcje. Majstrowanie przy nich wcale nie jest takie proste, bo od tego zależą trofea czy achievementy a Sony/MS na pewno nie chcą, żeby dało się prosto te rankingi hackować, bo inaczej hunterom się znudzi taka zabawa jak można niczym musiol sobie programikiem wbić platynę.

 

Na Switchu to w ogóle save'a się na da zgrać lol

Odnośnik do komentarza

No to jakoś moznaby odejsć,  gre byś rejestrował  na 1 systemie, na pozostałych  grałbyś tylko "roboczo" save nastepnie by aktualizował się naturalnie, i  pucharki byłyby nabijane tylko na konsoli zarejestrowanej.

Nie wierze ze to jest skomplikowane, kiedys save był  (pipi)anym blokiem na 1mb  karcie psxa xD pewnie tylko trzeba chciec, no ale oni mysla tlyko jakby tu  sprzedac gre na swoj system.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Moim zdaniem już dawno tak powinno być. Skoro kupuję grę, kupuję licencję, to czemu nie mogę zagrać w nią na PC/PS4 i XO?

 

Bo kupujesz licencje na dany sprzet. Z programami na PC tez jest, ze sa oferty np. zainstaluj na 3 kompach, ale cena odpowiednio wieksza, wiec tutaj zydowstwa zadnego nie ma.

A takie proby unifikacji, jak np te jedno konto EA na wszystko to tez glupota, bo nic nie daje i tylko wkurza ciaglymi komunikatami.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

 

Moim zdaniem już dawno tak powinno być. Skoro kupuję grę, kupuję licencję, to czemu nie mogę zagrać w nią na PC/PS4 i XO?

 

Bo kupujesz licencje na dany sprzet. Z programami na PC tez jest, ze sa oferty np. zainstaluj na 3 kompach, ale cena odpowiednio wieksza, wiec tutaj zydowstwa zadnego nie ma.

A takie proby unifikacji, jak np te jedno konto EA na wszystko to tez glupota, bo nic nie daje i tylko wkurza ciaglymi komunikatami.

 

 

Ale można przenosić pomiędzy komputerami  licencje.

Zdecydowanie gra musiałaby  być drozsza, bo jednak kupujesz poza grą również prace tych ludzi na dostosowaniu gry do pozostałych konsol. 10-20% wydawałoby się fair.

Ale tak sobie teraz pomyślałem ze gra musiałaby jakoś logowac gracza na 1 urzadzeniu tylko, co wymagałoby mega współpracy pomiedzy korporacjami, bo wiadomo do  czego by  dochodziło, Franek gra na pc, jackowi dał instalke do ps4, a grzesiu łupie na tej samej grze na xboxie.

Dlatego te sejwy dla mnie są najbardziej realne i oczekiwane.

Odnośnik do komentarza

Unifikacja pucharków też nie głupie.

Absolutnie niewykonalne, to też jest jeden z aspektów przykuwania kogoś do platformy. Ciężko zmienić konsolę na drugą, jeśli masz 20lvl na PSN/100 000GS na XBL czy inne duże wartości i musiałbyś zaczynać od zera.

Odnośnik do komentarza

Ja tam nie wiem, kompletnie wywalone na multi i  puchary, Ale przecież puchar byłby uniwersalny,  tylko kaz afirma inaczej by go nagradzała/odznaczała.


np. Inside - przejscie poniżej 1000h -  puchar typu A

- microsoft oznacza jako X -  i  daje graczowi punkty

- sony odznacza jako puchar platynowy

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Chodzi o to, że nie masz zdobywać punktów na innych platformach. Jesteś kozakiem na PlayStation i tylko tam, gdyby po równo Ci punkty rosły wszędzie to za łatwo by było teraz się np. na XOX przerzucić bo jest najmocniejszy na dany moment i mam taki kaprys.

Odnośnik do komentarza

Tutaj  się gubię, co to znaczy kozakiem być na playstation?

 

Różnica by polegała chyba na tym że gdybyś zrobił sobie  konto na xboxie mając ps4, to sród uzytkowników xboxa miałbys nagle duzo  punktów zebranych  w grach tych  samych  co oni  ale które przeszedłeś na innej konsoli.


Co byłoby  sensowne, bo  po  (pipi)  przechodzic jeszcze raz gre X, skoro już ją przeszedłeś.

Coś jak prawo jazdy, masz zdane i obowiązuje w innych krajach Unii. Nie musisz zdawac na nowo.


Jest to raczej niewykonalne z przyczyn technicznych.

 

No własnie będąc kompletnym laikiem myśle że nie,  bo konsola zebrane informacje o pucharach wysyła na serwer i  odznacza uniwersalne  puchary. Nie wiem, łatwiej by było to narysowac, ale w sumie i  tak nic z tego wieć tak sobie pisze tylko.

Odnośnik do komentarza

milan ale ja rozumiem o co Ci chodzi i to jak najbardziej ma sens z punktu widzenia konsumenta (gracza), ale nie ma żadnego z punktu widzenia korporacji jak Sony. Jak jesteś kozakiem na PlayStation (czyli masz wysoki level za wbicie wielu pucharków) to nie będziesz chciał zmieniać platformy na taką, gdzie nie masz punktów. O to im chodzi, żeby Cię utrzymać przy danej firmie i systemie a nie żeby zmiana była łatwa jak przelogowanie się na zupełnie inną zabawkę od konkurenta.

Odnośnik do komentarza

To może ktoś niezależny  powinien  konsolidowac te pucharki i inne nagordy,  łaczyc je w fajny  1 gamertag, dodawać fajne statystyki, i moze gracze by  zrobili  pismo  do korpo, ze (pipi)ą  ich  plakietki, chcą mieć jedną. Taka która by nagradzala równiez tyych  co maja kilka konsol i  egz  danej gry, np. 100% w assassina, to przejscie podstawki gdziekolwiek,  plus na kazdej konsoli  exklusive dlc.  Dobra, ch,uj to moze po  prostu łatwiej zhakować te savey i   samemu je przerobic ;]


A temat mi się nasunał bo gram w Wolfensteina na mocnym pc, a w chacie chętnie bym kontynuował na plejaku, i w(pipi)ia mnie że tak nie mogę.

Odnośnik do komentarza

To może ktoś niezależny  powinien  konsolidowac te pucharki i inne nagordy,  łaczyc je w fajny  1 gamertag, dodawać fajne statystyki, i moze gracze by  zrobili  pismo  do korpo, ze (pipi)ą  ich  plakietki, chcą mieć jedną. Taka która by nagradzala równiez tyych  co maja kilka konsol i  egz  danej gry, np. 100% w assassina, to przejscie podstawki gdziekolwiek,  plus na kazdej konsoli  exklusive dlc.  Dobra, ch,uj to moze po  prostu łatwiej zhakować te savey i   samemu je przerobic ;]

 

serwisy sumujące wszystkie aczki/trofea/osiągnięcia itd itp istnieją od dawna jak choćby exophase ;) 

Odnośnik do komentarza

Jest to raczej niewykonalne z przyczyn technicznych.

 

No własnie będąc kompletnym laikiem myśle że nie,  bo konsola zebrane informacje o pucharach wysyła na serwer i  odznacza uniwersalne  puchary. Nie wiem, łatwiej by było to narysowac, ale w sumie i  tak nic z tego wieć tak sobie pisze tylko.

 

Tylko ze wiele tych samych gier ma różne listy achievementów i pucharków, czasami to samo osiagniecie ma lekko inna nazwe i juz jest problem. Do tego inne pucharki na dany region, bo ludzie uwielbiaja kupowac i przechodzic tą sama gre 4-5 razy zeby zdobyc 5 platyn, a tam tez mozesz miec trofek w krzaczkach, albo po niemiecku, albo ktos walnal inne imie postaci, literówke, cokolwiek. Nie wiem jak mieli by to ogarnąć nawet gdyby chcieli.

 

Dochodzi kwestia serwerów, kto ma tym zarzadzac i jak? Co z cheaterami co odblokuja sobie trofki programami? Na zamknietej platformie łatwiej takie cos wyczaic (podobno MS sobie z tym radzi), Sony ma to w doopie. Co ze steamem i achievementami? Tam jest o wiele inaczej, a skoro mówimy o globalnej unifikacji, no to Steam tez trzeba wliczyc do zabawy.

Odnośnik do komentarza

 

To może ktoś niezależny  powinien  konsolidowac te pucharki i inne nagordy,  łaczyc je w fajny  1 gamertag, dodawać fajne statystyki, i moze gracze by  zrobili  pismo  do korpo, ze (pipi)ą  ich  plakietki, chcą mieć jedną. Taka która by nagradzala równiez tyych  co maja kilka konsol i  egz  danej gry, np. 100% w assassina, to przejscie podstawki gdziekolwiek,  plus na kazdej konsoli  exklusive dlc.  Dobra, ch,uj to moze po  prostu łatwiej zhakować te savey i   samemu je przerobic ;]

 

serwisy sumujące wszystkie aczki/trofea/osiągnięcia itd itp istnieją od dawna jak choćby exophase ;)

 

No to wina tego że ja kompletnie w tym nie siedzę. I jak to się sprawdza?

Odnośnik do komentarza

Milan probujesz wymyslic rewolucje na miare tej z lat 80 kiedy to kazda z firm miala swoj mikrokomputer (Atari, Commore, Sinclair itd.) ze swoim dedykowanym softem. Nie mogles wziac dyskietki od Atari i pojsc na Commodore i sobie odpalic. Dopiero powstanie pctow sprawilo, ze soft sie "uwolnil". Moze wiec kiedys nie bedzie juz konsol przypisanych do firmy tylko sami sobie bedziemy budowali zestaw. Tyle, ze to sie chyba juz stalo i nazywa sie pc a problemem jest to, ze nie wszysc chca klepac na to gierki. Tak czy inaczej nie widze opcji aby kupujac gierke na pc odpalasz ja sobie na ps4 a trofea ci wpadaja na switchu. To by znaczylo, ze korpo by musialy zarabiac tylko na sprzecie a poprzednia generacja pokazala, ze raczej zarabiaja na grach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...