Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Kto wiedział o Wiedźmie na świecie przed premierą gry? Garstka czytelników. CP będzie większym sukcesem finansowym niż W3. Przecież już podobne wieści o problemach mieliśmy podczas pracy nad Wiedźminem trzecim, czy wieloma innymi wielkimi grami AAA, jak RDR czy GTA. Normana sprawa,kiedy masz ambicje i 300 osób do zarządzania. CDP jest o tyle w komfortowej sytuacji, że może sobie dłubać nad tym tytułem i nawet do 2021, bo raczej nie ma wydawcy który im siedzi nad uchem, szepcąc o zbliżającym się deadlinie. Są dwa czynniki, które mogą ich ograniczać. Zbliżający się koniec generacji, oby się wyrobili jednak do tego 2020/21. No i finanse. Wielki sukces W3+niskie koszty pracy studia=dały jednak całkiem spory zapas gotówki. Niech sobie chłopaki pracują w spokoju, byleby przed końcem generacji wydali grę. 

Odnośnik do komentarza

Zgoda, ale na razie większość informacji jakie do nas dochodzą z świata giełdowego, to pozytywy. 

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowe-historyczne-maksima-CD-Projektu-Peklo-12-mld-zl-7554085.html

 

Swoje opinie wyciągam tylko na podstawie, tego co widzę z zewnątrz. Po sieci krąży plotka, że część pracowników, pracowało w CDP tylko dla wpisu w CV. I jeszcze parę innych problemów o uszy mi się obiło(tak jak zapewne większości z nas). Ja chciałem tylko zaznaczyć, że takie rzeczy się "dzieją" również w innych, nawet większych studiach. Wielu się boryka, z większym, bądź mniejszymi problemami. 

Odnośnik do komentarza

No poczytałam te newsy i obejrzałam te wszystkie filmiki dokumentujące ból dupy byłych pracowników i szczerze mówiąc nie wiem o co tyle krzyku. Utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że CDP to nie kolejny wyrobnik produktów do grania tylko firma chcąca tworzyć porządne i wartościowe gry.

 

A jak się jeszcze wygoogla gdzie ci krzyczący ex pracownicy teraz pracują to w ogóle lol. CDP ma HR do wymiany.

Odnośnik do komentarza

Jak tam, to ktoś jeszcze ma zamiar bronić tej zje,banej firmy? Pan Ryan z nikogo forum chciałby Was wyjaśnić, jeśli ktokolwiek jeszcze śmie twierdzić, że w CDPR było spoko.

 

 

Póki co zdaje się Redzi zapowiadali 2 duże gry AAA do 2021, więc CP2077 powinni wypuścić maksymalnie w 2018, o ile chcieliby utrzymać swoje plany w mocy. Zobaczymy jak to im wyjdzie.

Nie wyjdzie. Gra jest w powijakach i była minimum dwa razy zrestartowana (materiał YongYea mówi o trzech resetach, ja wiem o dwóch). Nie ma najmniejszej szansy na to, że CP wyjdzie w 2018. Ze względów marketingowych może zapowiedzą CP na koniec 2018, ale się w tym terminie nie ukaże i ukazać się nie może.

 

Poznałem kilka osób z CDP Red związanych z CP i doskonale widać po LinkedIn jak i po creditsach w dodatkach do W3, że wszyscy już dawno w CDP nie pracują, albo w 100% zostali przerzuceni z CP do W3 i dodatków. Krew i Wino wyszły w maju ubiegłego roku i na liście płac jest absolutnie każda osoba, o której wiem, że niby zajęta była pracą nad CP.

 

Po prostu życie  :dunno: Rotacja jak wszędzie. Na razie dla mnie to po prostu kolejna rozdmuchana drama.

Bzdura, nie tak wygląda życie. Nawet życie dewelopera gier nie wygląda tak poza CDP. Reputacja CDP jest znana każdemu, kto choćby liznął polski gamedev. Dyktatura Badowskiego jest większa nawet niż Tymińskiego w CI czy Marchewki w Techlandzie. W Polskim gamedevie standardem jest to, o czym wspomina Yong ("robisz co ci każę albo wypier*alaj" kierowane do kogoś poniżej w zespole), a CDP i tak podbija poprzeczkę.

 

To, że W3 się udał stało się MIMO TEGO jak gówniane są warunki pracy w CDP, a nie dzięki temu jakie dobre jest to studio. Ludziom pracującym tam autentycznie zależy na IP Wiedźmina i chcą się podpisać pod czymś dobrym. Ale okupują to godzeniem się na warunki kołchoźnicze.

 

Skala odejść po zakończeniu gier jest bezprecedensowa. Nie znam innego studia, w którym całe zespoły odchodziłyby (z własnej woli, zrozum) po zakończeniu produkcji. Masa utalentowanych pojedynczych kontrybutorów odeszła (co Yong naświetlił) i to ma gigantyczne znaczenie dla zdolności zespołów do pchnięcia kolejnego projektu do przodu. To było problemem po pierwszym Wiedźminie, to było problemem po drugiej części, to się stało ponownie. Wszyscy ludzie, którzy przeszli z Red to GOGa a historie których znam z pierwszej albo drugiej ręki są przeszczęśliwi, że udało im się dokonać tej zmiany. CDP Red to obóz pracy i nazywanie tego "po prostu życie" to plucie w twarz ludziom, którzy nad wieśkami pracowali.

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Wyślę zaraz CV do Adama, napiszę, że mam doświadczenie w ogarnianiu kołchozu. Równolegle wyślę CV do Marcina pisząc, że mam doświadczenie w uspokajaniu Adamów.

 

Dam znać potem na forumku jak jest naprawdę w CDP, stay tuned.

 

Wysłane z kawiarni przez (pipi)owego tapatalka

Edytowane przez selene
Odnośnik do komentarza

W weekend widziałem się ze znajomym pracującym w CDProjekt. Powiedział, że ta cała afera medialna o zwolnieniach i złych warunkach pracy to wielka ściema. Mówił, że CDP to najlepsza firma w jakiej pracował pod względem nastawienia na każdego pracownika indywidualnie. Wcześniej pracował w Techlandzie, potem Platige a teraz CDP i jest niebo a ziemia. Nigdy wcześniej nie spotkał się z takim podejściem do pracowników. Jak zacząłem wypytywać o Cyberpunk to powiedział jedynie, że gra cały czas powstaje, że 60% mocy przerobowej studia skupione jest na Cyberpunku, ale ogólnie studio się nie śpieszy, nie crunch,ują  a gra powstaje swoim tempem, podobnie jak było w przypadku Wiedźmina.

Edytowane przez S(pipi)ix
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...