Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.11.2017 o 08:51, S(pipi)ix napisał:

W weekend widziałem się ze znajomym pracującym w CDProjekt. Powiedział, że ta cała afera medialna o zwolnieniach i złych warunkach pracy to wielka ściema. Mówił, że CDP to najlepsza firma w jakiej pracował pod względem nastawienia na każdego pracownika indywidualnie. Wcześniej pracował w Techlandzie, potem Platige a teraz CDP i jest niebo a ziemia. Nigdy wcześniej nie spotkał się z takim podejściem do pracowników. Jak zacząłem wypytywać o Cyberpunk to powiedział jedynie, że gra cały czas powstaje, że 60% mocy przerobowej studia skupione jest na Cyberpunku, ale ogólnie studio się nie śpieszy, nie crunch,ują  a gra powstaje swoim tempem, podobnie jak było w przypadku Wiedźmina.

 

Znajomy rozumiem pracuje w CDPR od ok. 2013, żeby mieć porównanie z ludźmi, o których ja piszę, czyli o twórcach Wiedźmina 3. Do tego musi być CEO albo kimś z HR, skoro tak dobrze zna sytuację każdego jednego pracownika w firmie, która zatrudnia kilkaset osób. Ewentualnie księgowym jest, jeśli też zna warunki zarobkowe innych osób i może z całą pewnością stwierdzić, że inni nie mają tak źle jak mówili. Tylko wtedy zastanawiam się co on miałby do powiedzenia na temat bycia szeregowym koderem/QA. Wierzę mocno, że ta rozmowa się odbyła.

Odnośnik do komentarza

Pracuje tam od zeszłego roku, CDP ściągnął go sam z platige do pracy przy Cyberpunku. Dobra, nie zamierzam się kłócić z Tobą jak w podstawówce. Ustalone zostało na poprzedniej stronie, że jakiś youtuber ma rację i tyle. Były resety gry, były zwolnienia, cdp płaci grosze, ludzie pracują pod przymusem w nocy i w weekendy, internet tak mówi, więc to prawda.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No to przeciez Sfinx nie powiedzial, ze widzial sie Kicinskim :)

Teraz, S(pipi)ix napisał:

Pracuje tam od zeszłego roku, CDP ściągnął go sam z platige do pracy przy Cyberpunku. Dobra, nie zamierzam się kłócić z Tobą jak w podstawówce. Ustalone zostało na poprzedniej stronie, że jakiś youtuber ma rację i tyle. Były resety gry, były zwolnienia, cdp płaci grosze, ludzie pracują pod przymusem w nocy i w weekendy, internet tak mówi, więc to prawda.

Skoro pracuje od zeszlego roku to znaczy, ze nie bral udzialu w kranczach przy W3 i jesli typ sobie grzebie powoli nad Cyberpunkiem, ktory jest w powijakach i nie widomo jeszcze jak ma wygladac, to nie dziwne, ze jest zadowolony z roboty. Spytaj go po premierze CB2077 czy jest elo jak teraz.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi sie, ze ten kto nie chce brac udzilu w kranczach to raczej ma leb na karku i potrafi cenic swoj czas. Problem taki, ze cdp nie potrafi go wycenic (a potem docenic) stad odejscia i narzekania na firme. No ale jak kolega stwierdza, ze jest ok to insajderom przeciez nalezy wierzyc. A nie internetom.

Odnośnik do komentarza

Tego czy CDP potrafi wycenić nadgodziny to nie wiem. Wiem tylko, że crunch jest praktycznie w każdej dziedzinie IT czy kreatywnej. Raz w mniejszy stopniu a raz w większym. Ten typek o którym mówię wcześniej pracował w Platige, gdzie nie raz i nie dwa zdarzało się ludziom spać w pracy w weekend by tylko wyrobić się z terminem producenckim. Po przejściu do CDP opowiada, że po ponad roku pracy ani razu się nie spotkał z czymś takim. 

 

Poza tym wykluczyłbym aspekt, że CDP to POLSKA FIRMA, POLSKI GAMEDEV, bo tylko 50-60% składu w Warszawie stanowią Polacy. Panują tam dość restrykcyjne zasady co do tego. Na przykład jeżeli w pomieszczeniu pracuje choćby jedna osoba zza granicy to należy komunikować się wyłącznie w języku angielskim, wszystkie spotkania, wszystkie konferencje odbywają się w języku angielskim. 

Odnośnik do komentarza

Aha, czyli ja mówię o czasach 2012-2013 (start prac nad W3) do jakoś 2016 (koniec prac nad dodatkami do W3), kiedy był zapier,dol w CDPR i nieludzko wyciskali z ludzi siódme poty, a Ty mi mówisz o okresie dobrze już po sukcesie W3, kiedy wszyscy wykończeni odeszli z firmy, gotówka zaczęła płynąć strumieniami a oni sami za bardzo nie mają nic ciekawego do pokazania przez następne lata i zbijają bąki. Gdzie Rzym a gdzie Krym? 

Odnośnik do komentarza

Takie oburzenie co do tych zwolnień bierze się z tego że CDP miał taką renomę firmy, która postępuje fair z graczem to i ludzie wyszli z założenia, że i samych pracowników się tak spoko traktuje. A tutaj jak w reszcie developerów świata są czy były crunche, złe traktowanie ludzi itd. Czyli tak jak jest w tej branży, niby fajnie zajmować się grami, ale tak naprawdę nie jest różowo i przykład Redów to pokazuje. Paradoksalnie jest tak jak być "powinno". :reggie:

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

CDP po premierze podstawki Wiedźmina 3 wypłacał WSZYSTKIM pracownikom pracującym przy grze premie w kwotach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jakiś tam duży procent przychodu z gry został przekazany na czystą gotówkę dla pracowników. Nie pamiętam już dokładnie, bo to usłyszałem w zeszłym roku, ale pamiętam, że to były kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych do rozdysponowania na studio.

2 minuty temu, MYSZa7 napisał:

Takie oburzenie co do tych zwolnień bierze się z tego że CDP miał taką renomę firmy, która postępuje fair z graczem to i ludzie wyszli z założenia, że i samych pracowników się tak spoko traktuje. A tutaj jak w reszcie developerów świata są czy były crunche, złe traktowanie ludzi itd. Czyli tak jak jest w tej branży, niby fajnie zajmować się grami, ale tak naprawdę nie jest różowo i przykład Redów to pokazuje. Paradoksalnie jest tak jak być "powinno". :reggie:

 

Dokładnie, jak się chce mieć np. darmowe obiady w pracy to trzeba zapier,dalać. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, S(pipi)ix napisał:

Po przejściu do CDP opowiada, że po ponad roku pracy ani razu się nie spotkał z czymś takim.

No to to ci staralem sie powiedziec. Koles nie zostal jeszcze wciagniety i wypluty przez cdprojektowy walec kranczowy. Rozumiem, ze jest na to gotowy i wie na co sie pisze, ale w tym momencie mowienie "w firmie jest spoko, nic sie nie dzieje, to dobra firma" pokazuje, ze po prostu nie ma odniesienia (do cdp nie do innych kranczy w firmach w ktorych pracowal). Dlatego ciekawi mnie co bedzie mowil po przejsciu przez CB77.

Odnośnik do komentarza

Kilkaset tysięcy złotych na kilkuset pracowników to max kilka tysięcy na głowę. Może miesięczna pensja pracownika niższego szczebla. Nie jest to ani wynagrodzenie ani zadośćuczynienie za warunki pracy, które rzekomo miały tam panować. Nic to nie zmienia w mojej opinii na ten temat.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, MYSZa7 napisał:

Takie oburzenie co do tych zwolnień bierze się z tego że CDP miał taką renomę firmy, która postępuje fair z graczem to i ludzie wyszli z założenia, że i samych pracowników się tak spoko traktuje. A tutaj jak w reszcie developerów świata są czy były crunche, złe traktowanie ludzi itd. Czyli tak jak jest w tej branży, niby fajnie zajmować się grami, ale tak naprawdę nie jest różowo i przykład Redów to pokazuje. Paradoksalnie jest tak jak być "powinno". :reggie:

Chyba sluszna diagnoza. CDP mocno staral sie byc pro graczowy (wuchta darmowych dlc, dopracowywanie gry, ciekawe pomysly a nie generyczne go.wno itd.) i wielu uwierzylo, ze tak jest wszedzie w firmie. Jesli chcemy wiedziec jak bylo naprawde to powinnismy zapytac sie zon/partnerek tych devow ktorzy dlubali przy w3.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, MaZZeo napisał:

Ludzie o czym wy mówicie, jaki CP w powijakach? przecież CDP jasno pokreślił strategię na najbliższe 5 lat, w tym czasie oprócz CP2077 mają wydać inną grę AAA. Cyberpunk to max 2019 rok.

 

Dobre majaki masz xD

Odnośnik do komentarza

@MaZZeo

 

Jeszcze żeby rozwiać twoje wątpliwości to CDP Red akurat poszukuje 49 pracowników do pracy nad Cyberpunkiem na takie stanowiska jak główny projektant rozgrywki czy główny projektant poziomów to ja nie wiem jak ty w takim stanie jesteś powiedzieć, że gra wyjdzie za dwa lata. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...