Skocz do zawartości

The Walking Dead - Telltale Games


Mustang

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie pierwsze dwa epizody są na bardzo wysokim poziomie. Ja bym zaryzykował stwierdzenie, że dla mnie chyba najlepsza rzecz od TT jaka wyszła. Na minus IMO krótki czas epizodów. Nie mieliście wrażenia, że są znacznie krótsze niż to było we wcześniejszych sezonach ? 

Edytowane przez z2djtkose
Odnośnik do komentarza

Pierwsze dwa epy ukonczone. Grafika mocno na plus, modele postaci sa szczegolowe, tla relatywnie bogate, pojawilo sie sporo detali. Fabula, wiadomo - najwyzsza polka. Fajnie, ze gracz jest podpuszczany, zeby milo sie rozczarowac (ktos kto na bank zdradzi - nie zdradza, kto nas dojedzie - nie dojezdza, etc.).

Najbardziej robi dynamiczny montaz z poprzeplatanymi elementami gameplayu. Chyba nikt nie zrobil tego jeszcze tak dobrze.

Szkoda tylko, ze coraz mnie gry w grze...

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Odkopuje. Na wyprzedaży kupiłem cały sezon i przeszedłem. 

 

Naprawdę fajny sezon walking dead. Dla mnie lepszy od drugiego i bohater Javi taki łatwy w polubieniu. Fajnie że Clem jest ale nie jest główną postacią. Fabularnie dosyć przewidywalny  

Wiadomo brat się pojawi a jak się pojawił wiadomo że mu od(pipi)i

miał jednak swoje momenty. 

Technicznie to kupa jak wszystko od telltale. Jedynie aktorzy jak zwykle dali radę. Czasem wolałbym zamknąć oczy i tylko słuchać bo te doczytujące się tekstury i lagi to o ja cię (pipi)e. (grałem na xbox one). 

 

7/10 Gorsze od batmana ale lepsze niż wszystko inne od telltale z ostatnich 2 lat :)

Odnośnik do komentarza

Nie pisz takich rzeczy bo cię zjedzą fani Wolfa :D

Nie powiem,zachęciła mnie ta wypowiedz bo lubię tą serię, 1 uważam za wybitną, 2 za bdb .

Bardzo rozczarowały mnie recki 3 sezonu, ale chyba jednak warto sprawdzić samemu tym bardziej że nie oczekuję fajerwerków więc powinno być ok.

Wolf znacznie lepszy ale to wyszło ponad dwa lata temu. Grałem w wolfa jeszcze na x360 :D

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Odkopuje. Na wyprzedaży kupiłem cały sezon i przeszedłem. 

 

Naprawdę fajny sezon walking dead. Dla mnie lepszy od drugiego i bohater Javi taki łatwy w polubieniu. Fajnie że Clem jest ale nie jest główną postacią. Fabularnie dosyć przewidywalny  

Wiadomo brat się pojawi a jak się pojawił wiadomo że mu od(pipi)i

miał jednak swoje momenty. 

Technicznie to kupa jak wszystko od telltale. Jedynie aktorzy jak zwykle dali radę. Czasem wolałbym zamknąć oczy i tylko słuchać bo te doczytujące się tekstury i lagi to o ja cię (pipi)e. (grałem na xbox one). 

 

7/10 Gorsze od batmana ale lepsze niż wszystko inne od telltale z ostatnich 2 lat :)

 

Dziwne. Wystawiłem A New Frontier taką samą ocenę, ale z się z tobą nie zgadzam :) Tzn. to w dalszym ciągu solidnie zrobiona "Telltale game" i niezła historia, jednak po genialnym 1. sezonie i bardzo dobrym 2., tutaj pikujemy w dół. Interesujących postaci jest mniej, odcinki są wyraźnie krótsze niż w 1 i 2, zrobienie z Clem postaci drugoplanowej uważam za ogromny błąd, do czego w sumie twórcy się przyznali, bo w The Final Season to znów ona będzie główną bohaterką. Ten sezon rozpatruję bardziej jako spin-off, a nie pełnoprawną "trójkę". Tym bardziej, że problematyka jednostek u władzy deprawujących podwładnych była już w 2. sezonie i to znacznie lepiej rozpisana.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Żadna gra Telltale nie ma opcji cross-buy, jeśli chodzi ci o zagranie na PS4 w wersję z PS3. Musisz kupić wydanie dla PS4.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zdecydowanie najgorsza odslona TWD razem z dodatkiem  Michone i rzeczywiscie bardziej podchodzi pod spin off niz prawdziwy 3 sezon.

Pierwsze dwa odcinki jeszcze jakos się bronia, ale calosciowo nie  specjalnie udało im się zagrac na emocjach. Nowe postaci mimo, ze tworcy starali się im zbudować tlo fabularne ani  nie przypadaja do gustu ani ich los nas zbytnio nie obchodzi.

To jest najkrótszy sezon, ale tez jest w nim sladowa ilość grania w porownianiu do poprzednikow.

Standardowo dla TellTale decyzje sa tylko iluzja lub odwleczeniem w czasie(co pokazuje to co zrobili z zakończeniami z dwojki), wiec jeśli ma się tego swiadomosc to czar pryska.

Nie wiem czy taka obnizka formy to kwestia tego, ze biora się za zbyt wiele projektów jednocześnie czy może jest to efektem tego, ze dosyc istotne osoby z tej firmy po prostu spakowaly mandzur i poszly robic co innego.

Ogolnie nie wierze, ze porzuca tak popularna marke, ale jak 4 sezon ma zakonczyc historie Clementine to niech chociaż zrobia to z impetem, tak żeby każdy jeden odcinek był mocny i fajnie, żeby trzymaly w napięciu, bo tutaj zbyt często byłem znudzony/zmeczony, a nie oto w tym wszystkim chodzi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
"A New Frontier" i kolejne epizody historii Clementine. I sam nie wiem co o nich myśleć. Nie wywołują takich emocji jak dwa pierwsze sezony. Ciężko powiedzieć, żeby jakaś postać była na tyle interesująca, aby jej śmierć w grze wywołała chociaż minimalne ukłucie (w związku z tym wybory dokonywane w grze niezbyt mnie ruszyły i nie miałem ochoty sprawdzić "co by było gdyby"). Wątki, które mogłyby się rozwinąć w coś ciekawego, a kończą się kilka zdań po rozpoczęciu. Ponadto niektóre odpowiedzi głównego bohatera, które wybierałem nie dawały takiego efektu jakiego oczekiwałem (a la Fallout 4), a innych, wydawałoby się oczywistych odpowiedzi, brakowało. Starych znajomych w tych odcinkach nie ma (nie licząc jakichś retrospekcji). Na dokładkę gra ma sporo bugów: rozciągające się tekstury plecaka, który zostawał za bohaterem w kolejnych scenach, problemy z oświetleniem, które nie zawsze działało jak powinno, inne błędy graficzne oraz pojawiające się w "przerywnikach" postaci, które chwilę wcześniej zginęły (raz się zdarzyło, że taki "żywy trup" stał sobie w tle, a innym razem przechodził obok dyskutujących postaci, mimo że 5 minut wcześniej miał kulę w głowie i na zdrowego nie wyglądał). No i nie sposób nie wspomnieć o długości (w tym przypadku to raczej "krótkość") gry. Przejście pierwszego sezonu zajęło mi ponad 15 godzin, drugiego - niecałe 15, Michonne - niecałe 5, a A New Frontier ukończyłem w niespełna 8 godzin. To naprawdę kiepski wynik.

 

Hmm, co jeszcze by tu... cena. Cena jak za taki The Walking Dead sezon 2,5 (dobrze, że nie nazwali tego sezonem trzecim) jest zdecydowanie za wysoka. Jeśli ktoś jest fanem dwóch pierwszych sezonów The Walking Dead oraz podobały mu się samodzielne dodatki 400 Days i Michonne, to niechaj bierze A New Frontier na jakiejś przecenie i zapewniam, że się nie zawiedzie. Pod warunkiem, że zapłaci jakieś 4 razy mniej niż za sezon 2 i będzie sobie zdawał sprawę, że zapłaci mniej za niższą jakość.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy później...

 

Cytat

Autorzy wycenili czteroodcinkową opowieść z The Walking Dead: The Final Season na 19,99 dolarów (około 72 zł), jednak zamawiając przygodę przed premierą na PlayStation 4 lub Xboksa One, otrzymacie za darmo cały pakiet The Walking Dead: The Telltale Series, który zawiera wszystkie 19 epizodów. W przypadku wersji na PC zgarniecie 10% rabat na najnowszą historię.

 

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

No a jak jest napisane? Jak potrzebujesz potwierdzenia ale innymi słowami wystarczy użyć google :potter:

 

Cytat

Warto jednocześnie zaznaczyć, że składający zamówienie przedpremierowe właściciele PS4 i Xbox One otrzymają The Walking Dead: The Telltale Series Collection, czyli pakiet poprzednich odsłon cyklu.

 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Kupiłem ten ostatni sezon, kolekcja już się pobiera :fsg: 

 

Cudownie będzie znów przeżyć dwa pierwsze sezony, uzupełnić trzecim (którego nie tknąłem nawet), zjeść deser w postaci dodatku i Miszą, a na koniec jak zdążę się uporać ze wszystkim wjedzie finał historii. Świetne zagranie ze strony TT, w tej cenie grzech nie wziąć całości. Zwłaszcza, że śmiga to na nowym silniku i w końcu będzie ludzki framerate.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.