Skocz do zawartości

The Walking Dead - Telltale Games


Mustang

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Figuś napisał:

@Bzduras a to wszystkie poprzednie części są przeniesione na nowy silnik?

Tak jest, wszystko co wyszło do tej pory lata na nowych bebechach. Różnica w grafice jest, co widać choćby tutaj:

 

Mnie interesuje najbardziej to, że gierka chrupie dużo rzadziej. Spadki nadal są, ale raczej nie przeszkadzają i występują z dużo mniejszą częstotliwością niż w oryginale.

 

Skończyłem pierwszy odcinek, no nadal gierka w kategorii Blantmany to kosior :fsg: Czekam na instalację całości i lecę z tematem.

 

Edytowane przez Bzduras
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nie musicie prosić o zwrot hajsu. Finałowy sezon uratowany!

 

Cytat

"We can’t lose Andrew Lincoln and Clementine in the same year."

 

https://www.ign.com/articles/2018/10/07/telltales-walking-dead-the-final-season-will-get-its-ending-through-robert-kirkmans-skybound

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

I bardzo dobrze, dwa odcinki dzielą nas od zamknięcia historii i chyba pociąłbym się tępą łyżką gdyby s04e02 był ostatnim odcinkiem.

 

Oczywiście jeszcze prawilnie nie ograłem nawet A New Frontier, ale przyjdzie czas i na to :ragus:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Ambasador gatunku woli inne symulatory chodzenia. Mogę ci kilka polecić jak obecnie na promo the Council. Walking dead mnie zmęczył przy ostatnim sezonie a z recek tego wynika że poziom raczej w dół. chyba  @Bzduras grał niech się wypowie. Ja czekam na deep deep sale albo game pass. Co pierwsze wjedzie :)

Odnośnik do komentarza

https://store.skybound.com/products/telltales-the-walking-dead-the-telltale-definitive-series-protector-pack

 

Jakby ktoś chciał to za niecałe 4 stówki można kupić kolekcjonerkę w pudełku. Na płytce wszystko co wyszło ze świata TWD (4 sezony, 400 Days i Miszą), poza pudełkiem dodatkowo koszulka, czapka Kennego, dwie przypinki, pluszak Disco Brokuła i matrioszka Clementine (ktoś srogo odleciał :dynia: ).

 

O, jest też rozszerzona kolekcjonerka za prawie kafla: https://store.skybound.com/products/telltales-the-walking-dead-the-telltale-definitive-series-protector-pack

 

To co w poprzedniej + figurka Lee & Clem, jakiś komiksowy rysunek i gra w specjalnym pudełku z podpisami

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Udało się kupić Definitive edetion za dobry pieniądz, więc w końcu udało mi się zobaczyć zakończenie historii Clem.

 

Sezony 1 i 2 były świetne (ograne jeszcze na PS3), teraz doświadczyłem 3 i 4.

 

Sezon 3 to niestety najsłabsze co wydało TT, nie bardzo rozumiem jaki był zamysł pokazania tej historii, która w sumie niewiele wniosła do całej serii... Wygląda na to że w momencie pisania sezonu 3 TT chciało ciągnąć TWD dłużej niż przez 4 sezony, innego wytłumaczenia nie widzę. Fabuła była do bólu przewidywalna, nawet fajne postaci braciszków nie były w stanie tego uratować.

 

Spoiler

Na maksa irytująca Kate, Javi kompletnie bez jajec ale chociaż w miarę sympatyczny. Kiepscy "bad guye" no i praktycznie brak Clem oraz innych postaci na losy których gracz nie miałby wyebane. No i po co tu ten na siłe wrzucony Jesus?

 

Ale największą zbrodnią tego sezonu to jak potraktowano jedną z moich ukochanych postaci czyli

 

Spoiler

Kenny-ego - a raczej zakończenie jego historii. Przewidywalny był jego los biorąc pod uwagę jak TT traktowało temat ciągnięcia decyzji z poprzednich sezonów, ale uśmiercenie go w tak KRETYŃSKI sposób woła o pomstę do nieba. Dosłownie odechciało mi się grać po tej akcji. Poczułem jakby odebrano mi jakąkolwiek motywację do dalszej gry. No po prostu ku.rwa dramat.

 

Sezon 4 za to bardzo spoko, powrót pewnej postaci i cały jej wątek na plus. Dwójka głównych bohaterów to oczywiście najjaśniejszy punkt, który dostarczył sporo emocji i powieka drgnęła nie raz, szczególnie przy końcówce.

 

Spoiler

AJ to chyba najfajniejsze dziecięca postać w grach jaką sobie przypominam, na prawdę spoko napisany i zagrany, no po prostu mocno się z nim człowiek zżył przez te kilka h.

Pogawędka z Lee w pociągu to też mocny kop emocjonalny, cebulowi ninja zaatakowali mocno.

 

Graficznie ten sezon również wypada najlepiej, a Clem wyrosła na śliczną dziewczynę ;)

 

Generalnie to Naughty Dog powinni kur.wa zagrać w całą tą opowieść i zobaczyć jak nie spie.rdolić zakończenia trzymając przy okazji odbiorcę za serce i jaja do samego końca.

Wielka szkoda, że to już koniec, ale jest to jedna z tych growych opowieści które zostaną ze mną na zawsze i które będę rekomendował innym do doświadczenia na własną rękę. To jest jedno z tych unikalnych doświadczeń, którego dostarczyć może jedynie medium jakim są gry video.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...