Skocz do zawartości

Forza Motorsport 6


Bansai

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to dyskutowac nie mozna na podstawie gifow i materialow? Ale mozna na podstawie zaliczenia gry na YT. Ok.

Wystarczy  pooglądać stream z FH2 czy Forza 5, a potem włączyć grę na swojej konsoli. Różnica jest duża. YT to chyba najgorsze miejsce do ocenia " warstwy technicznej" 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Obejrzałem sobie direct feed w 1080p z PC (Gamersyde) już po patchu i powiem, że trzeba mieć głowę zakopaną metr pod ziemią żeby powiedzieć, że graficznie wygląda lepiej od FM6. Forza 6 jest o klasę wyżej pod względem ogólnej jakości oprawy, a wykonanie aut to tak ze dwie klasy wyżej.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Nie no tak serio to.. też tego nie rozumiem. Dla mnie FM6 z tego co widziałem do tej pory wygląda zdecydowanie lepiej niż PC. Oczywiście jest jeszcze kwestia taka, że efekt wizualny został osiągnięty dzięki ogromnemu uproszczeniu w postaci statycznego oświetlenia. Co nie zmienia faktu, że jeśli ktoś nie zwraca uwagi na kwestie techniczne a na to jak gra po prostu wygląda... to ta wygląda faktycznie bardzo dobrze.

 

Nie ukrywam, że po zobaczeniu PC, FM6 (ich silnych i mocnych stron w kwestiach technicznych) i DC (przy czym tutaj 30fps robi swoje ale i tak kłuje mnie tam w oczy jedna rzecz - odbicia w mokrym asfalcie przynajmniej naszego auta powinny być zrobione w inny sposób niż SSR) bardzo jestem ciekaw co pokaże (kiedyś ;) ) Polyphony przy okazji GT7.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Mnie jako gracza nie obchodzi co i jak osiągnięto. Liczy się efekt, który jest taki, że FM6 zjada oprawą na pierwszy rzut oka PC na konsolach. Na piecu pewnie wygląda kosmicznie, ale nie o to tu chodzi. 

 

Co do dynamicznego oświetlenia, to nie jestem specjalnym fanem żeby było w każdej grze, to jest jeden z aspektów technicznych, który często zżera nieproporcjonalnie dużą liczbę zasobów (na konsolach w szczególności) przez co cierpi później wszystko inne.

 

Dlatego tym większa beka z Ficka i tego pierdu pierdu, że on niby CW nie chce robić :P

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

i tak najważniejszy (w symulatorze) jest model jazdy i fizyka, nie jestem przekonany czy w tym aspekcie FM6 będzie bliższa realizmowi niż pCARS.

 

Wrażenia ludzi, którzy na E3 grali w FM6 sugerują co innego.

 

Zresztą, z tego co Colin pisał, to PC nie jest pod tym względem lepsze nawet od FM5 na konsolach. Może się do tego odniesie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

To te same lata świetlne co niby ta dużo lepsza grafika w PC, która jest w rzeczywistości gorsza niż w FM6? Chciałbym mieć jasność w tym temacie bo koledzy z PS4 wiele rzeczy jak widać piszą, które nijak się mają do stanu faktycznego ;) 

Odnośnik do komentarza

Colin dużo pisał o pC, w większości nic mądrego.

 

nie jestem ekspertem [*] ani wyrocznią. wszelkie opinie piszę subiektywnie, tak jak mi leżą, tak jak czuję w oparciu o wiele subiektywnych czynników. to że moje poglądy różnią się od twoich pro elo to nic na to nie poradzę :dunno:

carsy są cholernie nieprzyjazne na starcie i żeby móc jako tako komfortowo cieszyć się jazdą to albo kompleksowe ustawienia, albo kierownica. jak jest na kierze to się nie wypowiem ale mimo różnych ustawień na padzie rewelacji nie ma. tak, wiem, zaraz wyskoczysz że to gra pod kierownicę, pad to dodatek. może i tak, ale mnie to nie obchodzi. inne gry potrafią znaleźć złoty środek. potrafią być przyjazne na padach a podpięcie kierownicy oferuje zupełnie nowy świat i doznania. w wielu innych grach czerpałem więcej przyjemności z jazdy, nawet bez systemów, niż w pC. takie są moje odczucia i albo komuś pasują albo nie. czy mądre to też nie mi, ani tobie, oceniać.

 

ale to temat Forzy a nie pC więc serio eot i pozdro 900p. na gamescom mają pokazać znacznie więcej bo już na twitterze nie mogą się doczekać. do tego premiera za niecałe 3 miechy więc wtedy empirycznie się przekonamy i będziemy oceniać/porównywać.

 

xoxo

Odnośnik do komentarza

Jesteśmy na forum i każdy post może być skomentowany, od tego jest ta społeczność.

 

Temat nie nazywa się "chwalimy forze". Porównania do pC są naturalne bo to jedyna gra z jaką FM6 można porównywać.

To że pC jest nie przyjazny na padzie to naturalne, pierwszy sim na konsolach, bo obie flagowe serię M$ i Sony na takie miano nie zasługują. Mają być przyjazne z elementami symulacji i większości to się podoba.

 

Czy szóstka to zmieni szczerze wątpię, ale było by bardzo miło.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

To że pC jest nie przyjazny na padzie to naturalne, pierwszy sim na konsolach, bo obie flagowe serię M$ i Sony na takie miano nie zasługują. Mają być przyjazne z elementami symulacji i większości to się podoba.

 

 

 

x2.

FM i GT to wyścigi z naleciałościami symulacji, ale do prawdziwych simów znanych do tej pory tylko z PCów im daleko.

pCARS to pierwsza tego typu gra na konsoli i jedyną konkurencją dla niej będzie Assetto Corsa. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...