Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

komputer ma lata swietnosci dawno za soba. Nigdy nie mialem problemu ze sprzetem. Win10 chodzi bez zastrzezen ( moze tylko system uruchamia sie nieco dluzej niz jak wczesniejsza 7) Gry diablo 3, pillars of eternity, chodza jak dawniej, czyli tez bez zastrzezen. Proces instalacji przebiegl bez problemow i nie mialem komunikatow ze nie spelniam wymagan. Zrobilem update systemu. Jak mam teraz uruchomic proces instalacji ponownie? Wogole da rade zgrac na dvd wersje instalacyjna?

Pobierz sobie MediaCreationTool od Microsoftu i za jego pomocą możesz nie tylko ściągnąć Windowsa, ale też zrobić od razu obraz ISO. Wybierasz tylko odpowiednią wersję do swojego klucza. Link do programu: http://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

Radzę przeinstalować system po prostu, bo moim zdaniem coś musiało się wcześniej spierdzielić, skoro komp tzn. sprzęt działa bez problemów.

 

@up: Klucz do Windowsa jest potrzebny jak robi się czystą instalację.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Nie robiłem jeszcze czystej instalki, ale właśnie ISO ściąga się po to, żeby rzucić system na inny PC, przynajmniej tak zrozumiałem opcję numer dwa

 

:

 

wHYZmmH.png

 

Ale licencji nie czytałem aż do tego stopnia, więc może faktycznie się nie znam, całkiem możliwe. Nie próbowałem, ale lepiej klucz mieć zapisany gdzieś pod ręką w razie voodoo na komputrze

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Własnie zainstalowałem W10. Wszystko fajnie chodzi i nawet jakby przyspieszył system, poza restartem, bo ten jednak jest nieco dłuższy.

Jest jednak mała sprawa... kamerka mi nie działa. Mam wszystkie stery na płycie, lecz nie umiem jej znaleźć, a chciałbym tylko ja doinstalować :)

Ktoś pomoże, gdzie ona może sie kryć? 

rwt34m.jpg

 

:dunno: ???  :whyyy: ???

Odnośnik do komentarza

Stworzylem sobie konto w XBOX App i czuje sie prawie jakbym miał xboxa, nawet mam wlasnego avatara. Da sie jakos zmienic nick bo dali mi jakis losowy? 

No i w sumie co mnie najbardziej interesuje, to czy w tej appce pojawi sie cos na zasadzie tego co mamy w Xboxie jezeli chodzi o zbieranie achivow? Czy GamerTag na PC i XBOXie jest wspolny? Fajnie byloby zdobywac wlasnie te same achivy co na Xbonie grajac w gry na PC Master Race. 

Odnośnik do komentarza

Jak wlaczam komputer i gdy pojawia sie logo i ladowanie systemu, to system sie zawiesza. Musze zrobic reset przyciskiem i drugi raz system laduje sie normalnie. I tak jest caly czas. Co to moze byc, ma ktos podobnie?

 

Wyłącz (odznacz) opcję "Włącz szybkie uruchamianie" w opcjach zasilania w panelu sterowania (Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Opcje zasilania\Ustawienia systemowe). 

Odnośnik do komentarza

Nie sprawdzalem, ale wydaje mi sie ze to tez zalezy od tego jaki system miales poprzednio. Upgrade kazdego systemu do 10tki traktuje go jako oem przypisany do sprzetu ? (nawet jak miales wersje boxowa ?). Nie sprawdzalem tez czystej instalacji, ale gdyby mial klucz i stworzony nosnik, to nawet z problemami z aktywacja 3 razy szybciej jest zadzwonic do MS, wytlumaczyc, ze miales wymieniana plyte glowna by przelaczyli Cie na aktywacja automatyczna przez telefon, niz instalowac 2 systemy. Moze tez ta pomoc wygladala jak wygladala, bo studenckie wersje maja swoj termin przydatnosci...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

I przestancie pieprzyc z tym kluczem, niczego sie nie notuje, juz tyle razy o tym bylo ja prdle

Przeciez jak masz nosnik i klucz, to nawet jak bedziesz mial problem z aktywacja, to zrobisz to przez telefon - 10 razy szybciej niz instalowanie 2 systemow jeden po drugim...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

 

I przestancie pieprzyc z tym kluczem, niczego sie nie notuje, juz tyle razy o tym bylo ja prdle

Przeciez jak masz nosnik i klucz, to nawet jak bedziesz mial problem z aktywacja, to zrobisz to przez telefon - 10 razy szybciej niz instalowanie 2 systemow jeden po drugim...

 

 

A ty dalej nie wiesz o czym piszesz jezus maria, jaki ku rwa klucz i nosnik ? Ty jestes w stanie to ogarnac ze przy instalacji Win10 nawet na czysto nie ma zadnego klucza tylko jest aktywacja online na serwerze MS sprawdzająca hardwareID zapisany przy upgradzie ? Dalej bedzies ztak pieprz yl czy przeczytasz chociaz ostatnie 4 strony tego tematu ?

 

Jak ktos ma Win7 box z nalepka z klucza to jego tez sie nie uzywa podczas instalacji omg, jak do jakichs tumanow, juz 3 raz to tlumacze. Jak jest wadliwa aktywacja Win10 to nie ma zadnej opcji telefonicznej aktywacji no ale w koncu "nie sprawdzales, wydaje ci sie" prawda ?

Edytowane przez M.Bizon24
Odnośnik do komentarza

Ale (pipi) bzdury Bizon. Sam jestes tuman - moze wypal nosnik, uruchom instalacje i sprawdz! - masz miejsce do wpisania klucza!, mozesz tez ten krok takze pominac i aktywac system pozniej (jak juz raz zrobiles upgrade). Jestes przy okazji jedynym userem na swiecie, ktory podczas czystej instalacji Windowsa 7 nie musi podawac klucza produktu xD

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ale co ty (pipi) w ogole ? jako jeden z pierwszych upgradeowalem tutaj Win10 i opisywalem ten etap. najpierw upgrade, potem format i clean install. Tak, jestem jedyny na swiecie, ktory instaluje na czysto Win10, nie podaje klucza i guess what, system sie aktywuje tak jak u milionow innych osob, co zreszta pisze w FAQ na stronie Microsoftu ale jestes chyba za malo ogarniety bo nawet tego nie czytales tylko piszesz jakies glupoty ze cos ci sie wydaje. Wez wyjdz, serio bo tylko mieszasz ludziom piszac glupoty.


Klucza z Win7 box nie uzywa sie przy instalacji Win10 ale fajnie ze tak zlapales za slowko nie biorac pod uwage kontekstu. Szukaj dziury dalej!

Odnośnik do komentarza

Ja o jednym, Ty o drugim. (pipi) bzdury i jeszcze sie rzucasz. Raz piszesz o 7dmce, zaraz edytujesz posta piszesz o 10tce, a cala Twoja wiedza opiera sie na takze na mylny fakcie, ze jako pierwszy upgradowales system MS. 

 

LOOOLEK.

 

Wiem, ze klucz przypisuje sie do plyty glownej, mowie tylko, ze jak ja sobie wymienisz i puscisz instalacje z plyty to Windows 10 bedzie rzadal od Ciebie klucza, ktory mozesz zapisac wyciagajac go wczesniej z systemu. Jest tez infolinia MS dla przypadkow, gdybys nadal mial problemy z jego pozniejsza aktywacja - tak samo bylo ze wszystkimi OEMami, gdzie tez nikt nie instalowal najpierw 7dmki, by ja pozniej upgredowac do 8mki, jak zmienil plyte, badz mu komputer wyladowal w serwisie.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...