Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja o jednym, Ty o drugim. (pipi) bzdury i jeszcze sie rzucasz. Raz piszesz o 7dmce, zaraz edytujesz posta piszesz o 10tce, a cala Twoja wiedza opiera sie na takze na mylny fakcie, ze jako pierwszy upgradowales system MS. 

 

LOOOLEK.

 

Wiem, ze klucz przypisuje sie do plyty glownej, mowie tylko, ze jak ja sobie wymienisz i puscisz instalacje z plyty to Windows 10 bedzie rzadal od Ciebie klucza, ktory mozesz zapisac wyciagajac go wczesniej z systemu. Jest tez infolinia MS dla przypadkow, gdybys nadal mial problemy z jego pozniejsza aktywacja - tak samo bylo ze wszystkimi OEMami, gdzie tez nikt nie instalowal najpierw 7dmki, by ja pozniej upgredowac do 8mki, jak zmienil plyte, badz mu komputer wyladowal w serwisie.

 

No, brnij dalej, opowiadaj dalej ludziom bajki o tym ze musza wyciagac specjalnymi programami klucz, ktory do niczego im nie jest potrzebny, bo wszystko jest zapisane na serwerach MS

 

Idz, otworz czat z konsultantem MS i mu opowiedz te swoje rewelacje o wyciaganiu klucza a potem wklej screena ok ? Bo ja nie mam sily juz z taboretem. Albo przeczytaj instrukcje instalacji systemu Win10 na stronie MS, przeczytaj rowniez nową EULA'e i wklej tu wszystkim te swoje rewelacje o programikach do wyciagania kluczy.

 

Czekam, pewnie nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza

Ty ciagle nie rozumiesz po co ten klucz wyciaga sie z systemu. Napisze ostatni raz - pomalu, bo nie mam pewnosci czy potrafisz szybko czytac. W zasadzie, patrzac na Twoje odpowiedzi nie wiem czy w ogole potrafisz czytac. Wyciagniety klucz Ci sie przyda, jakbys dzisiaj wymienil plyte glowna komputera - wlasnie po to, bys nie musial jak debil instalowac najpierw Windowsa 7, by go pozniej upgradowac do 10tki. Majac ten klucz nawet jak pozniej bedziesz mial problemy z jego aktywacja (jak juz zainstalujesz sterowniki kart sieciowych), mozesz aktywowac system na nowo przez telefon i wsparcie MS!  Przeczytaj to 5 razy, moze w koncu ogarniesz i skonczysz toczyc piane z pyska.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ja prd...

 

Zmieniales plyte glowna ? Bo ja zmienialem hardwareID i nie ma opcji telefonicznej w Win10 jezus maria, gdybys sledzil ten temat to bys na to trafil.

Druga sprawa, nei czytales w ogole licencji Win10, ktore sie zmienila, napisalem ci to w ostatnim poscie ale ty dalej jak taki trep marudzisz swoje na podstawie "wydaje mi sie".

W nowej licencji nie mozesz wymienic plyty glownej, dlatego masz Win10 za darmo, on jest przypisywany do jednego hardwareID do ktorego upgradujesz i koniec, jak zmienisz sprzet to przepada. Dlatego ten upgrade jest calkowicie darmowy i bedzie darmowy dla wszystkich do ~26 lipca 2016 aby jak najwiecej osob z tego skorzystalo. Chcesz miec Win10 BOX i mozliwosc instalacji na sprzecie, w ktorym plyte glowna zmieniasz co miesiac ? Kup BOXa.

 

Tak samo zmienila sie licencja OEM na Win10 i juz nie ma opcji, aby osoba prywatna byla legalnie system builderem. OEM jest już tylko dla klientow firmowych.

 

 

Wiec wyciagajcie sobie te klucze ile chcecie, ja juz nic wiecej nie pisze bo nikt z was oczywiscie nowych zmian ani licencji nie czytal, tylko bizon ostatni frajer spedzil nad tym 2 dni aby sie dowiedziec co i jak. Jak masz Win7 oem i upgradujesz do win10 oem to praktycznie nic sie nie zmiania. Jak upgradujesz Win7 Box do Win10 to nie masz pelnego boxa bo MS nie wysyla klucza na maila i licencyjnie ogranica upgrade tylko do jednej konkretnej plyty glownej. Chcesz miec "pelnego" boxa, to musisz isc do sklepu. I takiego boxa mozesz sobie aktywowac telefonicznie po zmianie plyty glownej ile razy chcesz.

Odnośnik do komentarza

Hej, da ktoś linka do tego programu co wyciąga klucz, bo mam Win7 pro oem, którego upgrade'owałem do win8 i teraz słyszałem, że win10 jest ZA DARMO, ale muszę mieć klucz wyciągnięty programem z win8, który był win7 żeby móc zadzwonić do M$ po klucz do win10. 

 

Pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza

Dobra Bizon - nie chce mi sie z Toba dyskutowac. Napisze tylko tyle, ze wersje oemowe systemow od zawsze byly przypisane do sprzetu! I zgadnij co - je tez mogles nawet po wymianie plyty aktywowac!

Wyobrazasz sobie takie cuda - niby nie zgodne z licencja, a jednak wystarczylo zadzwonic, powiedziec, ze komputer trafil do serwisu i juz byles przelaczany na aktywacje telefoniczna. Nie zlicze nawet ilosci plyt glownych, ktore sam wymienilem od czasow Xp'eka i oemowych licencji, ktore jednak udawalo mi sie odzyskac wykonujac 1 telefon do MS. 

No ale spoko - jak Ci sie zepsuje kiedys plyta glowna, od razu lec do sklepu po boxa 10tki !

 

PS. NIe masz tez racji co do aktywacji telefonicznej, ktora jest w 10tce, jak w kazdym innym systemie:

 

Windows 10

Aby rozpocząć aktywowanie produktu:

  1. Przejdź do menu Start, wybierz pozycję Ustawienia, pozycję Aktualizacja i zabezpieczenia, a następnie pozycję Aktywacja.
  2. Jeśli urządzenie nie jest aktywowane, będzie dostępna opcja Aktywuj przez telefon.

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/950929

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ty serio jak taki tluczek nie rozumiesz ? Ja nie pisze ze nie ma aktywacji telefonicznej w ogole, ja pisze ze nie masz tej opcji jak ci sie hardwareID zmieni. Ale pewnie nie doszedles do tego momentu na Win10, i jestes dobry tylko w teorii, lubisz wklejac screeny ale praktyki to brak.

 

Wyskakuje blad aktywacji i nie ma mozliwosci zadzwonienia do MS bo raz, ze ta opcja wtedy nie dziala, dwa ze Win10 nie generuje kodu do podanai na infolini ale dobra, naprawde nei ciagnijmy juz tego. ja zainstalowalem juz 5 Win10, sprawdzalem celowo co sie dzieje jak zmienisz hardwareID, jak przebiegaja etapy aktywacji w roznych scenariuszach, a ty jestes ziomkiem co sobie tylko teoretyzuje i dzieki temu wiesz lepiej jak jest na Win10.

 

Skonczmy na ty, ze ty jeszcze nie robiles ale wiesz lepiej, a ja robilem ale nie wiem ok ? Mi korona z glowy nie spadnie, ty sobie zaprosisz do swojej sekty wyciagania klucza z systemu i zalakujesz fotke toam kruza na fb ok ?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Aha, juz tak zeby zaorac sie konkretnie, to sprawdz sobie jaki klucz wyciagasz tymi programikami, bo wszystkie wersje Win10 są aktywowane jednym publicznym kluczem MS, który jest wszystkim znany:

 

Windows 10 Home:
TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
WIndows 10 Pro:
VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
Windows 10 Home Single Language
7HNRX-D7KGG-3K4RQ-4WPJ4-YTDFH
Windows 10 Enterprise:
NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
 
Tak wiec lapka na droge dla ciebie i beka wnusiu, powodzenia w swoim wlasnym swiecie!
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

To MS teraz nie prowadzi zadnego wsparcia dla oemowych systemow ?

instalacja boxowej wersji bez dostepu do sieci nie prosi juz o zadna aktywacje ? 

Nie mam jak sprawdzic teraz klucza - ale skoro juz to robiles to musze przyznac Ci racje. 

To juz wolalbym, by upgrade 10tki kosztowal jak 7 do 8mki, gdzie przynajmniej prawa do licencji zachowywales...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

OEMowe systemy zawsze zgodnie z licencja miały i mają support system builderów, czyli w 99,9% przypadkach producentów sprzętu/firm składających zestaw komputerowy. W Win7 licencja pozwalała na to, aby osoba prywatna kupiła sobie system w wersji OEM, części komputerowe, złozyła komputer (lub kupiła laptop fabrycznie bez systemu) i na tym mogles instalować system w wersji OEM i byłeś wtedy system builderem, a wiec zgodnie z licencją i umową z MS, musiałeś sam sobie świadczyć support. Teraz w sklepie masz Win10 OEM, możesz go kupić ale nie możesz go legalnie użyć bo nie jesteś firmą, która składa komputer i odsprzedaje go dalej. Tylko firmy mogą/powinny korzystać teraz z OEMów dostępnych w sklepie.

 

Tak samo jak do laptopa Sony, na którym robisz upgrade support świadczy Sony a nie MS. Licencja w Win10 się zmieniła, system builderem już może być tylko firma, która składa komputer i instaluje OEM i odprzedaje *cały* zestaw końcowemu klientowi, ta sama firma również prowadzi support, nie MS. BTW Sony oficjalnie w ramach supportu każe czekać klientom z instalacją Win10 do listopada bo sobie sterowniki musi w wolnym czasie przygotować i generalnie nie śpieszy im sie. Kuriozum.

 

Wersja boxowa Win10, posiada normalny klucz na nalepce tak jak do tej pory, tu się nic nie zmieniło, ale my piszemy o promocyjnym upgradzie do Win10 i ciągle o tym piszę tutaj. MS oferuje support wersji BOX, którą sobie kupisz, no bo to jest właśnie box za 5-6 stówek.

Odnośnik do komentarza

Aha, i jeszcze aby zaorac cie #2, to te publiczne klucze udostepnione przez MS nie podlegają aktywacji, bo nie klucza dotyczy teraz aktywacja.

MS oficjalnie udostepnia te klucze aby sobie sprawdzić Win10 na virtual boxie, i na te same klucze rejestruje kazdemu na swiecie Win10, ktory pochodzi z upgrade oraz czystej instalacji.

 

Przy czystej instalacji, nie wpisujesz w ogole klucza, instalujesz system, ktory nastepnie sam sie aktywuje przez hardwareID i sciaga do twojego systemu klucz publiczny. Jak uzyjesz programiku to jest generic key do pasujacej wersji. I co ty chcesz niby w tej sytuacj i wyciagnac ? Skoro upraszczajac, fakt legalnosci systemu i jego aktywacji jest teraz przechowywany na serwerze MS i z niego sciagany za kazdym razem gdy robisz cleaninstall ?


Nie da sie aktywowac tych kluczy nawet jak je sam wpiszesz, wyskoczy blad.

Odnośnik do komentarza

MS nie sprzedaje upgrade poki jest promocja bo chce nalapac baze klientow. Mi sie nowy system jakos szczegolnie nie podoba i mam swiadomsoc gdzie jest haczyk. Mam w domku ori Win7 box, mam tez Win7 Pro oem na lapku, ktory zupgradowalem do Win10 Pro, z ktorego teraz pisze i pomijajac fakt, ze wszystko dziala to szalu nie ma. Menu start to porazka, i daje jeszcze sobie 3 miesiace aby sie przyzwyczaic lub wgrac Acronisem obraz Win7 sprzed upgradu.

Odnośnik do komentarza

dobrze, juz dobrze, zamiast orac wystarczylo 1 posta napisac, ze od 10tki nie ma mozliwosci aktywacji telefonicznej, bo klucz instalacji sie nie generuje. 

Tak czy siak dzieki za te 2 strony sporu, musze koniecznie kumplowi powiedziec, by w swojej firmie nie upgradowal komputerow do 10tek, bo w takim razie nie ma to najmniejszego sensu !

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wychodzi na to, ze to strona blokuje sie przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą w10. mam w domu jeszcze inny sprzęt na szczęście. 

 

2015-08-24 22:32:40 -  Windows 10 zbanowany na TG

 
W związku z tym, iż użytkownicy coraz częściej zgłaszają nam
problemy z działaniem TG na komputerach z systemem windows 10 wprowadzamy
zakaz logowania na TG z tego systemu.
Użytkownicy, którzy nadal będą korzystać z systemu windows 10 przy
logowaniu na TG zostaną permanentnie zbanowani.
 
Prosimy nie pisać do nikogo ze staff, ani na forum,ani na sb, ani na irc
żadnych prośb o zgode na używanie windows 10.
Żadnych ustępstw w tej sprawie nie będzie.
 
pozdrawiamy
staff TG
Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...