Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Włącza mi się z uśpienia gów,no os,rane, chyba wracam na Win 8.1. Jedyna zaleta Win10 jaką serio dostrzegam to brak micro stutteringu jaki się zdarzał w GTAV, na 10 jest płynniusio. Ale to są takie detale, że zarówno w jedną jak i w drugą stronę ledwo się to dostrzega.

Odnośnik do komentarza

Od Windows 8 na początku się odbiłem, ale Windows 8.1 po czasie zdobył moją szczerą sympatię. Po koniecznych zmianach jak domyślne wejście na pulpit czy prawoklik na menu start ten system był wszystkim, czym Win7 + więcej. Oprócz Menu start (które i tak polubiłem) nie wrzucał mi Metro prawie nigdzie indziej. Do tego doszły bajerki jak więcej opcji w eksploratorze, wykresy przy kopiowaniu plików czy kolorowe obwódki okien.

 

A teraz? Goddammit, nie mogę znieść tego Windows 10:

- białe paski tytułowe okien, przecież nawet dobrze nie widać które jest aktywne, a które nie

- cyrki z autologowaniem, które ciągle się samo wyłącza

- komputer sam się budzi z uśpienia

- do menu start nie można przypiąć wszystkiego

- przeglądanie "wszystkie programy" jest niewygodne w ch,uj

- brzydki i niespójny interfejs, menu po prawoklikiem ma chyba z pięć różnych wyglądów w całym systemie

- aplikacja do przeglądania zdjęć jest k,urwa okropna, zarówno pod względem funkcji, jak i możliwości oraz prędkości działania

- ustawienia rozje,bane po dwóch aplikacjach, starym i nowym panelu sterowania

- szukanie jest wolne, nie można szukać po naciśnięciu przycisku Windows

- czcionki wydają mi się brzydsze, ale to może mi się tylko wydawać

- te przeźroczystości, ja yebie

- animacje mi się nie podobają

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Od wczoraj na 10 po przesiadce z 7. Niestety dwa razy musiałem stawiać system od nowa, bo bo restarcie wyskakiwał błąd, ale na 90% było to związane z Avastem. Za pierwszym razem wszystko było ok przed parę godzin i siadło zaraz po instalacji Avasta, więc za drugim zacząłem od instalacji Avasta, restart i leży. Zainstalowałem Pandę i jest ok. Drugi problem pojawił się z limited WiFi, ale wyczytałem, że trzeba wskazać mu starsze sterowniki do adaptera i rzeczywiście hula od tego czasu. Poza tym nie mam chwilowo zastrzeżeń, a aplikacja Xbox jest świetna. W moim przypadku zmiana Windowsa zbiega się i tak ze zmianą lapka (nówka z preinstalowaną 10), więc w kwestii wydajności nie mogę się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Włącza mi się z uśpienia gów,no os,rane, chyba wracam na Win 8.1. Jedyna zaleta Win10 jaką serio dostrzegam to brak micro stutteringu jaki się zdarzał w GTAV, na 10 jest płynniusio. Ale to są takie detale, że zarówno w jedną jak i w drugą stronę ledwo się to dostrzega.

Co jakis czas po aktualizacji mialem ten sam problem, bez znaczenia jakiego systemu uzywalem.

Wpisz w cmd powercfg -devicequery wake_armed, zobacz jakie urzadzenia wyburzaja komputer, nastepnie wejdz w zarzadzanie komputerem

/menadzer urzadzen/wlasciwosci/zarzadzanie energia

 

i odznacz zezwolenie na wznawianie pracy komputera.

:cool:  :lapka:

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie odnośnie licencji OEM. Dawno temu kupiłem stacjonarny komputer który miał  zainstalowaną Viste. Zrobiłem poźniej płatny update do 8 a teraz chce do 10. Problem jest taki, że będę miał nowy komputer i chciałbym wiedzieć, czy da rade użyć na nim tego samego klucza? Coś czytałem, że w przypadku Win10 można dezaktywować go na pierwszym komputerze i wtedy istnieje możliwość instalacji na innym, wie ktoś może jak to działa?

Odnośnik do komentarza

Nie mozesz uzyc tego oema ze starej stacjonarki bo przy instalacji został on przypisany do tej jednej, konkretnej plyty glownej. OEM to OEM, chcesz przenosic to kupujesz boxa.

Z Win10 jest jeszcze gorzej po przy upgradzie klucz jest powiązany z hardwareid i nawet wyciągnięcie cd-romu z kompa powoduje błąd aktywacji.

 

Nie ma czegos takiego jak dezaktywacja OEM. Mozesz jedynie sprzedac tego oema razem ze starym kompem.

Odnośnik do komentarza

Klucz jest przypisany do płyty. Błąd aktywacji wynika z problemów technicznych MS, też po wymianie dysku musiałem 2 dni czekać zanim się zaktywowal. Musiałem też to najpierw zupgredowac do pro (nawet nie pamietalem, że 8mke miałem w tej wersji).

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No nie, bo ja mam kilka konfigów, które już latają online od miesiąca i z których dla testu powypinałem w biurze części i się nie aktywuje a jak wepniesz spowrotem to aktywacja przebiega bez problemu. Nawet na stronie MS w tym ich wielkim FAQ odnośnie Win10 było, że zmieniają sięzasady i klucz jest generowany do całego zestawu przy upgrade a nie tylko do płyty głównej. hardwareID jest generowane z wielu podzespołów.


Jeszcze co do oema, to możesz sprzedać samą naklejkę z kluczem. Janusze to kupuje na forach iallegro za 100-150 zł. Ty sprzedajesz to jako przedmiot, nazwijmy to kolekcjonerski albo samą naklejkę, a to jak kupujący już tego użyje to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Microsoft’s efforts to entice users to upgrade to Windows 10 will soon see it automatically downloaded on to users computers without their knowledge.

 
The company announced that Windows 10 will become a “recommended update” starting next year, which means anyone with Windows 7 or 8 that has automatic updates activated – the default and the best way to keep a computer protected against security bugs – will have Windows 10 automatically downloaded without asking.
 
What’s more, the installer for Windows 10 will start once it has been downloading, presenting users with a popup. Users will be able to decline the update, once the installer has started, or prevent the update from being downloaded by manually blocking it in Windows update.
 
But the propensity of users to simply hit “OK” or accept when faced with a prompt in the middle of doing something else, will likely see users just blindly hit OK and unknowingly installing Windows 10, preventing access to the computer while the instalment completes.
 
Terry Myerson, executive vice president of Microsoft’s Windows and Devices group said: “If you choose to upgrade (our recommendation!), then you will have 31 days to roll back to your previous Windows version if you don’t love it.”
 
Windows 10 automatically downloads on to the computers of those running Windows 7 or 8 who have registered interest in the new version of Windows.

http://www.theguardian.com/technology/2015/oct/30/windows-10-automatic-download-windows-7-8-pc-computers

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...