Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Zmusił? Pistolet do głowy przyłożył? Mogłeś wyłączyć ten update :-P nadal chyba możesz wrócić do starego systemu, więc nic straconego, ale dziwnie wygląda sprawa z przeglądarka...

 

Jak... Jaaaaaak?

 

Przecież ta przeglądarka od MSu Edge to jakaś tragedia i ponury żart. Ta firma nigdy się nie nauczy.

Odnośnik do komentarza

 

Zmusił? Pistolet do głowy przyłożył? Mogłeś wyłączyć ten update :-P nadal chyba możesz wrócić do starego systemu, więc nic straconego, ale dziwnie wygląda sprawa z przeglądarka...

 

Jak... Jaaaaaak?

 

Przecież ta przeglądarka od MSu Edge to jakaś tragedia i ponury żart. Ta firma nigdy się nie nauczy.

 

 

no to używaj Chromea :gayos: Edge jest o niebo lepszy od IE, ale nadal słaby.

 

 

If it’s been less than a month since you upgraded to Windows 10, you can go back to your previous version of Windows by going to Settings > Update & security > Recovery  and selecting either Go back to Windows 7 or Go back to Windows 8.1. This won't affect your personal files, but it will remove any apps you installed after the upgrade to Windows 10.

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

NIE MOGĘ. Jak odpalam Chrome'a, to każe mi go dać na przeglądarkę domyślną, aby móc ją używać. Ale jak próbuję ją ustawić na tę domyślną, to Windows daje mi co sekundę irytujący komunikat z dźwiękiem, że zmienia domyślną z powrotem na Edge. Jak jakaś sztuczna inteligencja, najpierw mnie wrabia w aktualizację, a teraz próbuje wszystko abym się poddał i został z Edge.

Odnośnik do komentarza

NIE MOGĘ. Jak odpalam Chrome'a, to każe mi go dać na przeglądarkę domyślną, aby móc ją używać. Ale jak próbuję ją ustawić na tę domyślną, to Windows daje mi co sekundę irytujący komunikat z dźwiękiem, że zmienia domyślną z powrotem na Edge. Jak jakaś sztuczna inteligencja, najpierw mnie wrabia w aktualizację, a teraz próbuje wszystko abym się poddał i został z Edge.

 

przepraszam, ale... :dynia:

 

wejdz w ustawienia PC, znajdz aplikacje domyslne i zmien na chromea

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jaka jest teraz najtańsza opcja by przejść legalnie na Win10? Kupić Windowsa 7 i zrobić update? Wersja OEM jest nadal mocno ograniczona czyli do jednego stanowiska lub do czasu wymiany płyty głównej? Na allegro są jakieś klucze w podejrzanie niskiej cenie do Win7 (100-200zł), nie wiem czy temu ufać.

Odnośnik do komentarza

Własnie słyszałem o tym że to windowsy dla uczelni, ale chciałem się upewnić. Jest jakiś Windows 7 za 250zł w pudełku

 

http://allegro.pl/windows-7-professional-64-bit-sp1-pl-oem-dvd-fvat-i6110788987.html

 

dobry to wybór będzie?

 

do kiedy można przechodzić za darmo na Win10?

 

Czy win10 też jest tak ograniczony do stanowiska/wymiany płyty głównej?

Odnośnik do komentarza

 

do kiedy można przechodzić za darmo na Win10?

 

Czy win10 też jest tak ograniczony do stanowiska/wymiany płyty głównej?

 

Okazja na darmowy apgrejd trwa do roku po premierze Win10, czyli 29 lipca

 

Z tego, co wiem, od czasu Windowsa 8 nastąpiły zmiany w licencjonowaniu i system jest przypisywany do osoby, a nie do sprzętu, jak wcześniej. Czyli zmiana płyty nie powinna robić problemu. Jak to wygląda w przypadku aktualizacji z Win7? Nie jestem pewien. Ja szedłem ścieżką Win7 (OEM) -> płatna, promocyjna aktualizacja do Win 8, potem darmowa do 8.1 i teraz 10. To wszystko na przestrzeni ~5 lat i (niestety) w obrębie jednej platformy. 

 

Warto dodać, ze od kilku kompilacji Win10 (bodaj chyba od listopadowego buildu 1511 aka Threshold 2) bez problemu można przy instalacji podać klucz z Windowsa 7 lub 8/8.1 i nie będzie problemu z aktywacją. Przy premierowym wydaniu trzeba było się gimnastykować, jeśli chciało się postawić dziesiątkę "na czysto", bez zabawy w aktualizację ze starszego systemu, co jest oczywiście upierdliwe przy okazji formatów i robi niepotrzebny śmietnik. Czysta instalacja FTW   :banderas:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

System z upgrade'u jest przypisywany do hardwareID a nie do osoby, więc jak zmienisz płytę główną to skończy się błędem aktywacji i pewnie tylko telefon do MS załatwi sprawę.

 

Piszesz o jakiejś dziwnej gimnastyce. Aha.

Robisz upgrade, MS zapisuje na swoim serwerze aktywacje, potem instalujesz na czysto bez klucza i system sam się aktywuje. Gdzie tu widzisz gimnastykę?

Odnośnik do komentarza

Piszesz o jakiejś dziwnej gimnastyce. Aha.

Robisz upgrade, MS zapisuje na swoim serwerze aktywacje, potem instalujesz na czysto bez klucza i system sam się aktywuje. Gdzie tu widzisz gimnastykę?

 

Piszę z doświadczenia. Sam przy pierwszym podejściu miałem problemu z aktywacją systemu po aktualizacji z 8.1 do 10. Może wynikało to z galimatiasu tej postaci, że ów 8.1 był wcześniej aktualizowany z 8, który z kolei był instalowany jako aktualizacja z Win7. A może po prostu przez pierwsze dni po premierze serwery MS nie wyrabiały? Popularna teoria w Internetach, ale dziś już nie pomnę przyczyny. W każdym razie musiałem wszystko wywalić, zainstalować na czysto zakurzonego Win7 i zaktualizować go do 10. Odechciewało mi się na samą myśl, że będę musiał bawić się tak przy okazji każdego formatu dysku. Szczęśliwie już w wydaniu Threshold 2 można od razu przy instalacji podać klucz ze starszego Windowsa i nie ma problemu z aktywacją. O tym "zapamiętywaniu" aktywacji na serwerze MS musiało mi umknąć. :)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio instalowałem Win10, które dostałem od MS w zamian za sprawdzanie buildów testowych i potwierdzam to, co Bizon napisał - trzeba aktywować przez telefon, przez net nie daje rady.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Gdzie są domyślnie pobierane aplikacje i gry w Windows Store? W ustawieniach nie widzę żadnej informacji, przy pobieraniu gry też nie dostałem zapytania gdzie ją pobrać.

 

Edit: lol, nie ma opcji zmiany folderu instalacji, można co najwyżej bawić się w rejestrze.

Edytowane przez Brolin
Odnośnik do komentarza

Lel

 

Wczoraj dziewczyna normalnie wyłaczyła laptopa i wsio było ok.

 

Dziś rano włącza i pojawiło się okienko takie jak przy instalacji Win10...

 

Problem w tym, że ona ma już zainstalowana dziesiątkę.. O co chodzi ?? :/

 

Możliwe, że wtorkowe aktualizacje coś coś u niej namieszały. U mnie wsio okej, ale miałem raz coś podobnego. Pomogło przywracanie systemu, jeśli nie wstanie sam.

 

Gdzie są domyślnie pobierane aplikacje i gry w Windows Store? W ustawieniach nie widzę żadnej informacji, przy pobieraniu gry też nie dostałem zapytania gdzie ją pobrać.

 

Edit: lol, nie ma opcji zmiany folderu instalacji, można co najwyżej bawić się w rejestrze.

 

Niestety, Windows Store jest, póki co, platformą wyjątkową ułomną. Jak widać brak nawet tak elementarnych opcji jak wybór ścieżki pobierania\instalacji bez grzebania w bebechach systemu. M$ oczywiście obiecuje to poprawić, ale któż raczy wiedzieć, jak długo im to potrwa?  :shout:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

 

Lel

 

Wczoraj dziewczyna normalnie wyłaczyła laptopa i wsio było ok.

 

Dziś rano włącza i pojawiło się okienko takie jak przy instalacji Win10...

 

Problem w tym, że ona ma już zainstalowana dziesiątkę.. O co chodzi ?? :/

 

Możliwe, że wtorkowe aktualizacje coś coś u niej namieszały. U mnie wsio okej, ale miałem raz coś podobnego. Pomogło przywracanie systemu, jeśli nie wstanie sam.

 

 

 

Uuuaa, już widzę tę panikę i w(pipi) cały dzień bo laptop nie działa, a jest potrzebny :obama: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...