Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadłem się z 7 i szczerze mówiąc nie widzę większych zmian w funkcjonowaniu systemu. Z zalet jest to, że po przesiadce Win10 sam zainstalował mi sterowniki do drukarki (a bałem się że nie będzie kompatybilna), bo sam program do jej obsługi bezproblemowo "przemigrował" do 10. Reklam jeszcze nie widziałem (nie licząc pasjansa, którego nikt poważny nie używa). Jedną wyraźnie zauważalną cechą jest to, że system bardzo szybko się ładuje po uruchomieniu komputera (mam dysk SSD), dużo szybciej niż 7 na tym samym dysku.

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

Na DreamSparku są wersje Edu :fsg:

 

yebać aktualizację, będzie grana instalka na czysto

 

Bez aktualizacji nei bedziesz mogl zainstalować na czysto, żaden cd key Ci nie zadziała.

MS już potwierdził jak to wygląda z cd keyem i aktywacją:

 

1. trzeba zrobić upgrade z Win7 lub win8.

2. po upgradzie system się aktywuje i klucz zostanie zapisany u MS.

3. dopiero po pomyślnym upgradzie i jego aktywacji mozna instalować na czysto i wtedy klucz ma działać - tutaj chyba mozna sprawdzić  etap "przepisania" starego cd keya do Win10 jak się załozy konto MS.

 

Wieczorem jak wróce z roboty to robie upgrade z Win8.1 Pro i dam znać jak to poszło i czy poszło.

Wczoraj próbowałem zainstalować na czysto ale cd keye z Win7 i Win8.1 Pro nie działają.

Odnośnik do komentarza

"We will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to protect our customers or enforce the terms governing the use of the services."

 

To tak na serio? Mi się już odechciało tego nowego Windowsa... W ogóle co to ma oznaczać "we have good faith belief"? Równie dobrze mogą sprawdzać każdego bo się "martwią"...

Edytowane przez Łidżet
Odnośnik do komentarza

Ufff, jestem już po walce. Mam Win10 Pro, aktywowany. Drogąprzez męke, najgorszemu wrogowi tego nie zycze (oprócz yano) no ale mamy happy end. A było tak:

 

z lapkiem dostałem fabrycznie zainstalowany Win7 Pro na hdd. Dysk oczywiście mizerny, jakiś samsungoseagate 5400rpm więc wiadomo jak to chodzi, jakby chciało a nie mogło. Oprócz tego HP dało mi jeszcze osobną płytę dvd z Win 8.1 Pro. 

Ale wrócmy do systemu Win7 Pro od HP na tym badziewnym dysku. Masa bloatware HP, czas uruchomienia systemu liczony w kadransach. W kwadransach do ch uja. Oczywiście bez aktualizacji więc sobie wymyśliłem, że szybciej będzie zrobić upgrade do Win8.1 z płyty dvd. Tak też zrobiłem - 2 godziny mielenia z głowy. OMG. Wczoraj już zabrakło czaso i poszliśmy spać.

 

Dzisiaj zrobiłem upgrade do Win10 - system się zainstalował, oczywiście też w tryliard godzin na tym hdd. Mam teraz Win10 Pro, aktywowany. Właśnie wyrzuciłem hdd i wsadziłem spowrotem ssd i teraz będę robił clean install Win10 z pendrive'a - wg informacji w czasie tej instalki olać wpisywanie klucza i Win10 sam powinien się aktywować.

 

 

Stay tuned, here we go.


Aha i założyłem konto MS, dają tego onedrive z 30GB miejsca więc się przyda na synchro - podczas upgradu jest możliwość powyłączania tych wszystkich opcji od wysyłania danych do MS więc luzik. I tak szpiegują od czasów WinXP więc bez róznicy.

Odnośnik do komentarza

Generalnie po potwierdzeniu rezerwacji często nic się nie dzieje, windows update również nie chce zainstalować Win10 i cały ten proces jest zbugowany.

 

Trzeba użyć microsoft download tool'a bo inaczej to będziesz czekał do grudnia.

jakiego microsoft download tool'a?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...