Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie wirtualne pulpity na Windowsie :banderas:

 

Ogólnie proces aktualizacji całkiem spoko. Jak się wybierze zachowanie tylko plików, to cały stary Windows z programami zostanie przeniesiony do Windows.old na dysku C: i zainstaluje nam się Win 10 na świeżo. Dla mnie bomba.

 

Zastanawiam się teraz jak to jest z tym kluczem, czy ten który miałem do 8.1 z którego aktualizowałem teraz już na zawsze będzie też z dyszką działać.

Odnośnik do komentarza

Testowałem wczoraj wieśka 3, space colony, heroes of storm, her story i sunless sea. Czyli całe spektrum gier na roznych silnikach.

Wszystko śmiga oprócz wieśka 3. Tzn nadal mam powyżej 45 klatek ale stalych 60 nie. Mimo że hairworks mam wyłączone. Jedynie jak podkrecam karte to te 60 jest bez hairworksa. :) także w3 u mnie stracił tak 10 fps. Może wina leży przy jakimś sterowniku. Szczerze wolę pograć na nowej zabawce obecnie niż się w to bawić; )

Odnośnik do komentarza

cały stary Windows z programami zostanie przeniesiony do Windows.old na dysku C: i zainstaluje nam się Win 10 na świeżo. Dla mnie bomba.

 

właśnie bałem sie jaki burdel mi sie zrobi na C: - dwa systemy, jakaś nakładka itp. ale takie rozwiązanie jest super, wszystko uporządkowane i poprzenoszone 

Odnośnik do komentarza

Wreszcie wirtualne pulpity na Windowsie :banderas:

 

Ogólnie proces aktualizacji całkiem spoko. Jak się wybierze zachowanie tylko plików, to cały stary Windows z programami zostanie przeniesiony do Windows.old na dysku C: i zainstaluje nam się Win 10 na świeżo. Dla mnie bomba.

 

Zastanawiam się teraz jak to jest z tym kluczem, czy ten który miałem do 8.1 z którego aktualizowałem teraz już na zawsze będzie też z dyszką działać.

 

Win10 jest rejestrowany cd keyem publicznym natomiast wazniejszy jest proces samej aktywacji, ktora następują po sprawdzeniu w MS Twojego HardwareID, który był generowany podczas robieniu upgrade. Po upgradzie jak instalujesz na czysto to nie wpisuje sie zadnych kluczy a system sam sie aktywuje na podstawie porownania hardware ID który masz teraz z tym, który zapisał się u MS podczas upgrade.

 

Ci co mają WIn10 Box no to normalnie instalują za pomocą swojego cd keya z pudełka/naklejki.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem 10 nawet na moim 10 letnim kompie, który służył jako maszyna do pisania, a i też kiepsko, bo mozna było otworzyć tylko 2 zakładki w przeglądarce i worda, żeby można było porobić coś z prędkością 5 klatek. Po aktualizacji komp doztał nowe życie. Jestem bardzo zadowolony

 

 

a z kolei mój ultrabuk włącza się w ułamek sekundy, a nie w 3 jak to miało miejsce przy win 8.1

Odnośnik do komentarza

Kiedy on się pyta o czystą instalację czy o nakładkę? Chyba przegapiłem ten moment i mi się zainstalowało na to co miałem i ogólnie misz masz straszny mam. Instalowałem z windows 7 z tej ikonki na pasku na dole. Nie mówicie że trzebabyło z tego toola bo się załamie :(

Edytowane przez czapa
Odnośnik do komentarza

 

cały stary Windows z programami zostanie przeniesiony do Windows.old na dysku C: i zainstaluje nam się Win 10 na świeżo. Dla mnie bomba.

 

właśnie bałem sie jaki burdel mi sie zrobi na C: - dwa systemy, jakaś nakładka itp. ale takie rozwiązanie jest super, wszystko uporządkowane i poprzenoszone 

 

A to?

Odnośnik do komentarza

No przecież masz download toola od bizona, ja już lapka i tablet tak zaktualizowałem, bo czekać przecież nie będę.

Tez w ten sposób pobrałem z tym, ze w pliku iso. Teraz potrzebuje klucz, który kiedyś tam przyjdzie na maila, right ?

Czy system będzie pamiętał i śmiało mogę działać?  

P.S 

Save z gry pt. Wiedźmin 1, będzie działał na W10, czy lepiej juz skończyć gre do końca?

Odnośnik do komentarza

Pyta się. W momencie kiedy pokazuje wersję (Home lub Pro) i mówi, że wszystko będzie zachowane można kliknąć mniejszy niebieski napis pod tym i wybrać, że mają zostać tylko pliki albo nic. Można więc od razu zrobić czystą instalkę jako upgrade.

Ja korzystałem z tego toola. Nie wiem jak wygląda to przy korzystaniu z tej ikonki w rogu, bo nie chciało mi się czekać.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

w końcu na jednym kompie odpalił sie instalator. zobaczymy czy będzie działać drukarka fiskalna i wf mag xd

edit jak coś wf mag działa. pod względem wizualnym mi sie podoba win 10, komp sie odpala długo ;/ na 8.1 to odpalał się do pulpitu 5 sekund teraz to przypomina mi windowsa xp z toną wirusów xd ale pewnie to bolączka wieku dziecięcego. polecam wejść w zakładkę prywatność i powyłączać co sie da komp ewidentnie szybciej śmiga no i nie ma stalkingu ms

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Nie chciałem psuć  bardzo dobrze działającego Windows 7 więc wyjąłem dysk z laptopa i włożyłem drugi czysty, wyjęty z PS3 500 giga, która mi się kiedyś popsuła, dysk tak leżał nie używany więc pomyślałem że coś z nim zrobię. Zainstalowałem na nim świeży Windows 7, po czym przez ten instalator zrobiłem update do Windows 10. 

 

PWXrp_Zs9.png

Odnośnik do komentarza

Nie chciałem psuć  bardzo dobrze działającego Windows 7 więc wyjąłem dysk z laptopa i włożyłem drugi czysty, wyjęty z PS3 500 giga, która mi się kiedyś popsuła, dysk tak leżał nie używany więc pomyślałem że coś z nim zrobię. Zainstalowałem na nim świeży Windows 7, po czym przez ten instalator zrobiłem update do Windows 10. 

 

PWXrp_Zs9.png

 

Jak to zrobiłeś tak od razu. skąd uzyskałeś tak szybko klucz ? Ja wciąż czekam... 

Odnośnik do komentarza

 

Nie chciałem psuć  bardzo dobrze działającego Windows 7 więc wyjąłem dysk z laptopa i włożyłem drugi czysty, wyjęty z PS3 500 giga, która mi się kiedyś popsuła, dysk tak leżał nie używany więc pomyślałem że coś z nim zrobię. Zainstalowałem na nim świeży Windows 7, po czym przez ten instalator zrobiłem update do Windows 10. 

 

PWXrp_Zs9.png

 

Jak to zrobiłeś tak od razu. skąd uzyskałeś tak szybko klucz ? Ja wciąż czekam... 

 

 

Na co czekasz ? przecież na stronie MS macie programik dzięki któremu instalka rusza, chyba że chodzi ci o co innego 

Odnośnik do komentarza

Mi w pracy ktoś nacisną aktualizacje do 10 i od razu nic nie działa.

Prawy przycisk myszy i Personalizuj - nie działa

Ustawienia sieciowe z poziomu powiadomień - nie działają

Mój komputer -> ustawienia - nie działają

Można się inna dłuższą drogą dostać do tych ustawień no ale ...

 

Kolejny problem który widzę to taki. Większość osób będzie miało aktualizacji do 10 home w której nie można Wyłączyć

aktualizacji. Ludzie z bezprzewodowymi internetem z limitem danych mogą się trochę zdziwić, bo większość i tak nie bedzię tego

świadoma.

 

Troche mnie bawi to, że piszecie że wszystko szybciej działa, to jest nowa instalacja, poczekajmy miesiąc 2 aż sie zaśmieci

wtedy zobaczymy czy ten system jest czegoś wart.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...