Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Troche mnie bawi to, że piszecie że wszystko szybciej działa, to jest nowa instalacja, poczekajmy miesiąc 2 aż sie zaśmieci

wtedy zobaczymy czy ten system jest czegoś wart.

Ja nie robiłem czystej instalki tylko upgrade z 7 z zachowaniem wszystkich ustawień i programów. Bajzel był tylko ze sterownikami do GPU, ale po przeinstalowaniu wszystko śmiga. Inna sprawa, że na 7 też nie miałem na co narzekać.

Odnośnik do komentarza

https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3fbvvv/psa_when_you_perform_an_upgrade_windows_10/

 

Macie, rozwieje Wasze wszystkie pytania co do tego jak to jest z kluczami. Nie dostaniecie nic na maila, to Wasza maszyna zostaje "aktywowana" i w przyszłości po czystej instalce Win 10 będzie też aktywowany.

Swoją drogą, Zaqair, mógłbyś podlinkować jeszcze raz to, co mi wczoraj na Steamie wysłałeś? Taki temat na reddicie był z protipami i drugi z instrukcją jak powyłączać wszelkie śledzące nas gów,na. Inni też jak coś znajdziecie ciekawego to możecie podrzucić.

 

Od siebie dam dobry bajer: nie trzeba już mieć okna aktywnego, żeby dało się je scrollować. Wystarczy najechać nad nie myszą.

Win+Ctrl+D nowy wirtualny pulpit, Win+Ctrl+F4 zamykasz wirtualny pulpit, Win+Ctrl+strzałki przełączanie między nimi.

Trzymając shift podczas klikania "Uruchom ponownie" zobaczymy ciekawe opcje jak możliwość uruchomienia w trybie awaryjnym, przywracania systemu, wyczyszczenia systemu itd. Swoją drogą to ostatnie to zaje,bista sprawa, teraz "format" będzie prosty nawet dla laika i wszyscy znajomi i rodzina skończą mi truć du,pę o to :P (w końcu informatyk to mnie reinstalować windowsy uczą i moim obowiązkiem jest to wszystkim robić c'nie).

No i nie zapominajcie, że na start można kliknąć też PPM i wtedy zobaczymy sporo przydatnych opcji ;).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

A teraz wybierz z tego co najważniejsze przetłumacz mi to bo nie chce mi się tego czytać po angielsku a dostaniesz plusika ;), a tak na serio dzięki za linka 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

gurwa już sam nie wiem jak to jest, niby pod tym linkiem (http://answers.microsoft.com/en-us/insider/wiki/insider_wintp-insider_install/frequently-asked-questions-windows-10/5c0b9368-a9e8-4238-b1e4-45f4b7ed2fb9) można wyczytać, że uaktualniając retaila dostaniesz prawa retail do Win 10, więc system wcale nie musi być przypisany do urządzenia, a klucz zaczyna aktywować Win 10 tak samo, jak aktywował Win 7/8.

 

 

When I upgrade a preinstalled (OEM) or retail version of Windows 7 or Windows 8/8.1 license to Windows 10, does that license remain OEM or become a retail license?

If you upgrade from a OEM or retail version of Windows 7 or Windows 8/8.1 to the free Windows 10 upgrade this summer, the license is consumed into it. Because the free upgrade is derived from the base qualifying license, Windows 10 will carry that licensing too.

 

If you upgrade from a retail version, it carries the rights of a retail version.

If you upgrade from a OEM version, it carries the rights of a OEM version.

 

Full version (Retail):

- Includes transfer rights to another computer.

- Doesn't require a previous qualifying version of Windows.

- Expensive

 

Upgrade version (Retail):

- Includes transfer rights to another computer.

- require a previous qualifying version of Windows.

- Expensive, but cheaper than full version

 

OEM :

OEM versions of Windows are identical to Full License Retail versions except for the following:

- OEM versions do not offer any free Microsoft direct support from Microsoft support personnel

- OEM licenses are tied to the very first computer you install and activate it on

- OEM versions allow all hardware upgrades except for an upgrade to a different model motherboard

- OEM versions cannot be used to directly upgrade from an older Windows operating system

 

What happens if I change my motherboard?

As it pertains to the OEM license this will invalidate the Windows 10 upgrade license because it will no longer have a previous base qualifying license which is required for the free upgrade. You will then have to purchase a full retail Windows 10 license. If the base qualifying license (Windows 7 or Windows 8.1) was a full retail version, then yes, you can transfer it.

 


Aha, protip dla tych, co chcą z DreamSparka sobie ogarnąć Win 10. Nie bierzcie Education, niby ma najwięcej funkcji, ale to jest jakieś gów,no obesrane które rządzi się innymi prawami co zwykły. Weźcie Multiple Editions, pod tym hasłem kryje się ISO z Home i Pro, a klucz aktywuje system do Pro.

 

Ja, k,urwa, zje,bałem i wziąłem Edu, teraz już ME nie mogę wziąć. I przepadł mi darmowy, nowy kluczyk na Win 10 :(:cebula:

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Ogólnie zawsze śmiecham z tych "było w Google, sprawdź sobie, zamykam" albo "polecam używać opcji szukaj", ale ja pier,dole przecież parę stron temu pisałem jak to wygląda i już tam miałeś odpowiedź. Ja rozumiem jakieś randomy, że mogą nie ogarniać foruma, ale po Tobie Rayos spodziewałem się większego ogaru :/.

 

Ale jak znam życie za dwa posty ktoś i tak znowu zapyta o tego download toola a za pięć postów o to czy dostanie klucz na maila.

Odnośnik do komentarza

Tej, a jak mam tę dziesionę pro, to idzie z czapki zrobić startowego pendrajwa na zaś, czy muszę iso ciągać? Coś mnie się o uszy obiło, że jest taka opcja.

 

Jeśli pytanie już było, to wiedzcie, że nie jest mi przykro.

Odnośnik do komentarza

U mnie już Win10 po pełnym setupie, z początkowych 14Gb zrobiło się 60 z samymi programami bez gierek ale całość chodzi dalej tak samo bo nie mam za wiele dodatkowych usług startowych a jakies wynalazki typu adobe reader od razu wylaczam z autostartu.

 

Jest dobrze generalnie, mam peer blocka wiec jakikolwiek kontakt z serwerami MS nie istnieje, odblokowalem tylko windows update. Co do samego gui to mi sie ta prostota nie podoba, jest biednie. Wolalbym material design z androida. Srednio pasuja stare ikonki, ktore sa obecne z Win7/8 do tego metro stylu. Generalnie takie pomieszanie stylu Metro ze starym skinem Win7. W samych oknach mamy teraz wstazke, ktora schowana jest srednio wygodna, odkryta jest za duza, a strzalki nawigacji mikroskopijne, dobrze ze w mysze jest wstecz/dalej.

Wirtualne pulpity to smiech na sali bo to nie osobne pulpity a jeden glowny pulpit, podzielony na dodatkowe aby trzymac na nim aktualnie otworzone aplikacje - no lol. Nie o taka polskie walczylem.

 

Menu start rowniez kiszka bo nie dziala polowa unkcji z poprzednika i customizacja nie istnieje. Nie mozna dodawac nawet standalone programow, ktore nie sa instalowane. Mozna przypiac tylko apki, ktore byly instalowane instalatorem.

 

No i system "domyslnych aplikacji i skojarzen z plikami" to jakis kosmos. Wyobrazcie sobie probram muzyczny w wersji standalone. Nie uzstawicie go w takiej wersji jako otwarzacz bo system go nie wykryje. Formatow muzycznych jest ile, ze 20 roznych, kazdy recznie trzeba podpinac. Dobrze ze zachowali stara powloke z funkcja "Otworz za pomoca".

 

 

Najwiekszy minus to GUI, niby cos nowego ale strasznie ograniczone. Nawet ilosc kolorow kompozycji jest ograniczona i taka dziwna - trzeba hackowac theme aby zmieniac kolory.


U mnie natomiast ze zsterownikami nie bylo problemu po pierwszym uruchomieniu - windows update zainstalowalo driver graficzny AMD, oraz grafike Intela i wszystko pasowalo. Dzwiek realteka rowniez sie dobrze zainstalowal ale potem i tak sam wymienilem wszystkie drivery na te ze stron producentow.

Odnośnik do komentarza

Ja natomiast zlapalem dziwnego buga po wybudzeniu z uśpienia początkowo wygladalo jak na 8.1 czarny ekran az w pewnym momencie wyskoczyl mi nieaktywny pulpit bez logowania ( a to mam ustawione) to uspilem bo reset za pomocą power nie dzialal i po ponownym pojawil się pasek logowania na czarnym tle ale dalej nie odpowiadal wiec wyjalem baterie po ponownym uśpieniu.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...