Skocz do zawartości

Life is strange


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj skończyłem Before the storm i jest bdb, nie ma co prawda tu momentów jak w "jedynce" ale duet Chloe Rachel daje radę. Na pewno zupełnie inaczej teraz by się grało w wcześniejszą grę bo co się dzieje między postaciami i one same są nieźle nakreślone, nawet chodzi mi po głowie sobie zagrać w przygodę max na świeżo. No i tak sobie myślę że jakby seria zaczynała się od BtS to by mogli pięknie do(pipi)ać do pieca tym co się podzieje z rachel w lis1, w sumie jak się trafią jakieś osoby zaczynające od prequela to będą mieć niezłe wrażenia potem xd

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gram sobie  właśnie w Before the Storm, na razie gdzieś połowa drugiego epizodu. No i, kurde, mam zgrzyt - z jednej strony bez bohaterki z supermocą rodem z jakiejś chińskiej bajki historia wydaje się być bardziej osadzona w rzeczywistości, co jest dla mnie plusem, ale z drugiej strony bez tego aspektu zostaje czysta teen drama do kwadratu. Chloe bywa swoim elo-buntowniczym zachowaniem tak w(pipi)ająca, że naprawdę ciężko jej jakkolwiek kibicować, nawet gdy dokonuję wyborów, tak by maksymalnie polubowna była. :/

To tylko na PC, czy też zdarzają Wam się nieco przycięte na końcu linie dialogowe, najczęściej ostanie słowo w  co którymś zdaniu? Trochę jakby dźwięk nie nadążał za animacją, ale gra trzyma betonowe 60fps. W podstawce takiego czegoś nie doświadczyłem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Drugi epizod miazga! Trzeci trochę sprawia wrażenie zrobionego w pośpiechu. Ogólnie dobra gierka, podobało mi się bardziej niż oryginalne LiS, wzruszyłam się nawet.

Ale finałowa scena w młynie to mega rozczarowanie. I Sera, która po tym całym syfie stwierdza, że aa jednak nie, nie mów jej, luz, chu.j z tym. Wtf bitch? Brakuje mi tu trzeciej opcji, gdzie jednak spotyka się z Rachel chociaż na moment.

 

Jestem pod wrażeniem jak sprawnie Deck Nine poradził sobie z zachowaniem klimatu i spójności historii, w ogóle nie czuć, że grę robiło inne studio. I z poprowadzeniem gameplayu bez głównego motywu (cofania czasu) też dali radę.

 

OST perfekcyjny, są feelsy.

 

 

To jak,

skłamaliście

?

 

 

Odnośnik do komentarza

Można ściagać już bonusowy epizod grał ktoś?

 

@selene nie

 

 

 

Edycja:

 

Wzruszyłem się. Bardzo fajny epizod i cholernie emocjonalny dla fana. Polecam krótki  (1h) ale bardzo dobry. 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Dziś skończyłem i potwierdzam, łapie za serce mocno. Dla osoby która nie zaliczyła albo nie wkręciła się w historię Max i Chloe to ten dodatek może sobie darować totalnie ale dla fanów to po prostu perełka :) krótka ale intensywna piracka opowieść hehe. Szkoda w sumie, że to już koniec, pamiętam jak na każdy epizod Before czekałem z utęsknieniem, no cóż pozostaj genialny soundtrack i może zaliczenie LiS tym razem na iPadzie ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Już dawno temu skończone BtS i muszę przyznać, że fajne, ale teraz nie dziwi mnie co stało się z Amber.

Taki lekkoduch po matce, że aż boli. Boli też nie wyjaśnienie wątku Rachel z Frankiem. Jedno spojrzenie. Serio?


Nie podobała mi się gra aktora ojca Amber. Jakby po każdym słowie próbował wypowiedzieć kropkę, ale się na siłę powstrzymywał.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie w sumie ten prequel był na tyle udany, że IMO jak ktoś nie grał w LiS, może przechodzić całość chronologicznie wg zdarzeń i pewnie będzie przy tym nawet bardziej przeżywał całą historię. Czyli bonus (chociaż ten bez znajomości bohaterek może trochę znużyć, niemniej warto go przełknąć na początku), before the storm włącznie z pamiętnikiem Chloe i na koniec LiS. Przy takim przechodzeniu podstawowe LiS dopiero zafunduje emocje

 

bo jednak Rachel w samym LiS była trochę randomem, a po prequelu na pewno wszystkie fakty z nią związane wyglądałyby ciekawiej.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...