Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś serio miał nadzieje,że Yakuza wyjdzie na Switcha? XD

 

Akurat Yakuza już była na platformach Nintendo a dokładniej wersja HD Yakuzy 1 i 2 można kupić na Wii U. Niestety te porty w HD (dostępne także na PS3) są dostepne tylko w KKW ale jednak nigdy nie warto mówić nigdy. Yakuza nie jest IP Sony tylko Segi i firma 3rd Party jak zobaczy że Switch będzie się świetnie sprzedawał to bardzo szybko pojawią się porty ich najlepszych gier. To samo z Personą gdzie Shin Megami Tensei teraz wychodzi głównie na platformy Nintendo.

Odnośnik do komentarza

Co do braku CoD czy innych Battlefieldów, mnie to osobiście nie martwi, nie znoszę strzelanin FPP, kilka razy próbowałem, i po prostu mnie nudzą, zwłaszcza w multiplayerze :) Co do gier na Switcha, to chciałbym:

- Pełnoprawnego Mario w 3D

- Phoenixa Wrighta

- Jak najwięcej JRPG (Dragon Quest już potwierdzony, oby trafił na Zachód) i strategii turowych w stylu Final Fantasy Tactics, Fire Emblem czy Jeanne D'Arc z PSP

- Visual Novel/Przygodówkę w stylu Danganronpy z Vity/PC :)

Odnośnik do komentarza

Jakieś ploty, że konsolka 250$ - trudno mi uwierzyć w taką cenę. Nintendo słynie z ogromnej marży i pewnie tak samo będzie w tym przypadku (duża cena i cięcie po roku jak w przypadku 3DS'a).

 

Dokładnie to Nikkei podało, że cena konsoli w Japonii będzie wynosić 25 tysięcy Yenów, więc przelicznik z vatem daje ok. 237 Euro / 250 $. No i łatwo można się odnieść do zachodu, ponieważ Yen jest dosyć stabilną walutą i jak historia pokazała, prędzej konsola będzie w Japonii droższa niż na Zachodzie.

 

Cena Switcha musi być teraz trafiona i wcale nie jest nieprawdopodobna, Ninny twierdzi że cenowo będzie znacznie lepiej niż przy 3DS'ie i Wii U a dodatkowo muszą mieć na uwadze, że PS4 Slim i XOne S śmigają średnio za 299$ więc aby być konkurencyjnym to nie mogą sobie pozwolić nawet na równą cenę bo to będzie strzał w kolano. 250$ to bardzo prawdopodobna i pożądana cena. 

 

Co do Twojej opinii nt. wysokich marż Nintendo to większej bzdury nie słyszałem. Raz że 3DS dostał obniżkę po 3 miesiącach nie po roku, dwa większość platform Nintendo miało albo niższą albo taką samą cenę jak konkurencja.

Zresztą mogę Ci podać parę przykładów ile kosztowały konsolki Nintendo w dniu premiery a ile konkurencji a przekonasz się jak bardzo się mylisz:

 

Handheldy:

Atari Lynx (1989) - 189$

Sega Game Gear (1990) - 149$

TurboExpress/PC Engine GT (1990) - 249/299$

Nintendo Game Boy (1989) - 89$

 

Nintendo Game Boy Color (1998) - 69$

Neo Geo Pocket (1998) - 69$

Wonderswan (1999) - 49$

 

Nintendo Game Boy Advance (2001) - 99$

N Gage (2003) - 299$

 

Nintendo DS - 149$

PSP - 249$

 

PS VIta - 249/299$

Nintendo 3DS - 249/169$ (obniżka nastąpiła 3 miesiące po premierze)

 

 

Stacjonarki:

NES - 199$

Master System -  199$

Turbografx16 - 199$

 

Neo-Geo - 649$

SNES - 199$

Genesis -  189$

3DO - 699$

Jaguar - 249$

 

Saturn - 399$

PlayStation - 299$

N64 - 199$

 

Dreamcast - 199$

PS2 - 299$

GameCube - 199$

Xbox - 299$

 

X360 - 299/399$

PS3 - 499/599$

Wii - 249$

 

Za wyjątkiem 3DS'a i Wii U to większa część platform Nintendo była tańsza od konkurencji, często nawet mając pod plastikiem mocniejsze bebechy. Handheldy górowały i akurat miałem to szczęście, że mogłem doświadczyć fenomenu każdego GameBoya na niemieckim rynku i lepszej ceny co do jakości oferowanego sprzętu i gier to wówczas nie było. GameCube spadł do ceny 99$ w nieco ponad rok od premiery co PS2 zajęło chyba z 6/7 lat, ba konsola spadła z ceny tylko dlatego bo Xbox dostał również szybko obniżkę do 249$. O PS3 już nie wspomnę jakim było failem cenowym.

 

A jakbyś zwrócił uwagę to PSP było pierwszym handheldem od Sony i jakoś nie przejęli się nikim i wypuścili sprzęt za 249$ gdzie GBA był najdroższym Game Boyem a kosztował 99$. Nintendo może i okazało się na początku pazerne (acz sprzedane 3.6mln pudełek z przewidywanych 4mln na premierę konsoli porażką nazwać nie można) ale pokazało klasę bo obniżyło cenę aż o 1/3 (90$) a osobom, które kupiły konsole do końca czerwca dostały 20 gier za free w tym nigdy nie wydane 10 gier z GBA  w programie ambasadorskim. Myślę że zachowali się z klasą (w przeciwieństwie do Sony, które wypuścilo PSP Go wyceniło konsolę na 250 dolców gdzie Slimka kosztowała 170).

 

 

Edytka:

A dla tych co tak święcie wierzą że WiiU nie sprzedało się bo konsola jest za słaba to pragnę przypomnieć, że PS3 i X360 są słabsze od Wii U i mają 4-ro krotnie mniej RAMu niż konsolka Nintendo. Spokojnie dałoby się zrobić porty gier z gorszą grafą skoro dalej wychodziły porty na PS360. Zaś gry na PieCa nie śmigają wyłącznie na najwyższych detalach (bo nawet obecne pozycje na min. wyglądają nie raz gorzej niż to co oferowała poprzednia generacja).

 

Firmy 3rd party nie olały konsoli bo po prostu nie miały czego olać, skoro nie zawarto żadnych umów. Nintendo pokpiło sprawę a winni są tutaj i inwestorzy i zarząd co niedawno przyznał sam obecny Prezydent Nintendo Tatsumi Kimishima -

 

Wszyscy święcie wierzyli, że konsola się sama sprzeda jak będą ją sprzedawać pod marką Wii. Dlatego na start był NSMBU oparty na cudownej sprzedaży wersji z Wii (niski koszt, potężny zysk, krótki czas produkcji) a firmy 3rd party olano ciepłym sikiem skoro i tak konsola miała rozchodzić się jak ciepłe bułeczki. Zawarto parę podstawowych umów z Ubisoftem, EA, Acti i Warner, którzy są najbardziej skorzy do początkowego wsparcia a bez których obecnie ani rusz. A skoro producent zlewał na konsole, to jak firmy 3rd Party miały się zachować? 

 

Dlatego tak bardzo Nintendo odcina się obecnie od Wii/Wii U, kolorem, nazwą, wyglądem wszystkiego aby ludzie od razu ich nie skreślili myśląc że to kolejna przystawka lub inne badziewie do leciwej konsolki.

 

Wii U bardzo przypomina N64 - firma myślała że ludzie poczekają na gry a konsole kupią zawczasu.

 

Edytka 2:

Hype na Switcha mam over lv9000 i jak zawsze czuje że pie.rdolnę z hukiem na glebę jak obejrzę konferencję  :rayos:

Edytowane przez chrno-x
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mówisz o tym nintendo, które do tej pory nie przeceniło trupa jakimś jest wiiu? 

 

Tak mówię o tym Nintendo bowiem koszt produkcji Wii U wynosił 430$ (słowa śp.Iwaty), konsolka od dawna jest trupem, wszystkie siły przerobowe od dobrych 2 lat poszły na gry na Switcha i samą konsolę. Przewidywana według Nintendo sprzedaż Wii U na rok fiskalny 2016 to 800 tysięcy konsol na cały świat. Na chuy mają obniżać cenę skoro nawet nie jest już produkowana?

 

Widzę zresztą że i tak masz problem skoro pijesz tylko do ostatniej generacji, gdzie pragnę Ci przypomnieć że 3DS jakoś źle się nie sprzedaję i nie kosztuje zbyt wiele a Wii U już od dawna był trupem i firmie nigdy nie opłacało się obniżyć ceny. Na Zachodzie owszem dorwałbyś Wii U (refurbished) od samego Big N za 200$ w niezłych zestawach z grami ale na Polskę nie licz bo to zależy od Conquesta jakie ceny dostaniemy.  

Odnośnik do komentarza

Ty mnie tu WiiU do N64 nie porównuj bluźnierco. Mario i Turok spowodowały, że musiałem nowe zęby wstawiać. Ale to było kiedyś. Poszli w każuali to niech sobie cierpią teraz. Sprzedaż poważnych gier od Wii była wręcz tragiczna i aż szkoda że taki Madworld nie wyszedł na inne konsole. Z drugiej strony Pan Zdzisiek i Pani Jasia z Domu Spokojnej Starości wolały Wii Party czy coś tam. 

Poza tym nie klękajcie przed tym Nintendo bo zawadza o lekką paranoję. Dziękować za tabletopad za 1250-1300 zł? To jakby wydali coś na poziomie PS4Pro to na ile by wycenili? 2500?

Tony gier to się nie spodziewajcie, chyba że japońskich symulatorów randek.

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy Nintendo zdecyduje się na wprowadzenie czegoś na wzór osiągnięć. Bo co by o tym nie mówić, to też przyciąga graczy. Sam był bym za tym, choć nawet nie wiem czy kupię konsolę heh z nintendo miałem tylko wii i gc ale wspominam je dobrze. 

 

Nie wiem czemu też jest lament o brak multiplatformowych gier, ja np chciałbym switcha bo właśnie dość mam tych gier z dużych konsol, chciałbym czegoś innego. trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

miałem sobie sprawić xone, ale patrząc po ex, xbox odpadł, mając ps 4 decyduje się na nintendo, miałem wii u i byłem mega zadowolony, szkoda konsola o nie wykorzystanym potencjale. Uważam że platforma hybrydowa to strzał w 10, tym bardziej niny się skupi na jednej platformie. Szkoda że dzisiaj nie jest 17 marca. Pozostaje czekać, czekać i czekać.

Odnośnik do komentarza

Mysle ze dla mnie tylko Zelda, od biedy kupie MK8 ale tylko do kanapowego multi z bratem. Skyrim kiedys na promocji bo zawsze w to chciałem zagrac jadąc pociągiem (nie wiem czemu ale akurat własnie w Skyrima). Monhun'a mam tylko jednego i na razie jakos nie chce mi sie w niego grac. Brakuje mi tam VC z GC więc mam nadzieje ze to jednak fake.

Odnośnik do komentarza

Co sądzicie o tym?

 

800599611.jpg

 

Jeśli to jest legitne i faktycznie na premierę bedzie mario, zelda, monhun(!!), sonic, skajrim, splatoon ulepszony, mario kart ulepszony, to obama, banderas i wszyscy swieci :fsg::banderas:

 

Jeśli na premierę będzie nowa Zelda i/lub Mario + konwersje to już będzie sukces. Nie napalałbym się zbytnio na jakąś bogatą bibliotekę Day One, developerzy jakoś nie chwalą się, że coś przy Switchu robią.

Odnośnik do komentarza

A dlaczego tabelka fizycznego GameStopu mialaby pokazyc gry na Virtual Console eshopu Nintendo? ;)

Ok masz racje, zaliczyłem fail'a. Nie widzialem tam nigdzie loga i nie napisałeś skąd jest przeciek. Na szybko przeczytałem tytuły z listy :)

 

E: nadal mam nadzieje ze to fake bo jednak tylko Zelda dla mnie z pudełkowych na day1.

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza

Dobra pewnie konsoleigry beda mialy najtaniej.

Ciekawi mnie czy jakies bundle beda, pewnie bedzie sraka jak z mininesem. Zastanawiam sie czy ladowac wszystko w jedna pake, gierki akcesoria? Czy wysla co beda mieli, czy przyblokuje mi zamowienie? Preordery od piatku cos czuje... W koncu premiera za 2 miesiące :O

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...