Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

@chrno-x

Wiesz - nie porównuj emulatora NESa do GC, Wii czy WiiU, inna skala wyzwania. Natomiast fanowskie projekty, emulatory GC/Wii (Dolphin) są na świetnym poziomie. Kod jest dostępny. Ja dla mnie - niech wezmą ten kod, udoskonalą i się nie przyznają, mam to gdzieś. Oby było jak najwięcej gier. 

 

Na WiiU można oficjalnie grać na wielu platformach i to jest piękne. Masz gry z N64, Wii, WiiU, NESa, SNESa, DS, nieoficjalnie z GC (kompatybilność ponad 90%). I GC dodali programiści nie z Nintendo. Także zganiam to na lenistwo skoro nieoficjalnie gram na WiiU na Mario Sunshine na WiiLocie i emuluję kartę pamięci GC i gra działa świetnie ale legalnie nie mogę niby tego robić. Wystarczyło to wrzucić do eShopa z jakimś wrapperem który pozwoli zagrać na innym padzie i będzie emulował kartę. Udało się innym ludziom to i Nintendo mogło to osiągnąć. Ale chyba słaba popularność WiiU sprawiła, że olali ten temat.

 

Akurat będę porównywać bo pokazuję że ekipa NERD ma do tego talent i powinni się tym zajmować skoro potrafili w tak świetnej jakości (jak to nazywali prawdziwą wersją developerską) puścić te 30 gier. A co do narzekania na brak gier z GaCka raz Wii U kiepsko się sprzedawało i szkoda było tak dobry atut o który prosi mnóstwo osób stracić na trupa. Dwa zapominasz że Virtual Console nie opiera się na prostym "Nintendo decyduje i Nintendo wrzuca" bowiem aby jakaś gra wyszła na VC to jak wspominałem muszą ponownie uzyskać licencję od obecnych właścicieli danego IP. Jeżeli dana firma się nie zgodzi to Nintendo nie ma prawa wrzucić gry do VC. Jeżeli dostaną zgodę to za przerzucenie na obecną kosnolę starą grę zajmuje się zaledwie kilkuosobowy zespół z Big N a nie pierwotny developer, który stworzył tą grą X lat temu. 

 

W undergroundowym świeci takich problemów nie ma więc gracze tworzący takie emulatory mogą się nieźle wykazać. Ale w prawdziwym światku, papier goni papier, pozwolenie goni pozwolenie. Brak jednego i drugiego kończy się najgorzej dla nas samych graczy. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, ale potem ma być od razu ten program na żywo, co oni gadają i grają w świeżutkie produkcje.

 

Zapraszam do wątku o prezentacji, preorderach i szajbie

 

http://www.psxextreme.info/topic/114733-switch-prezentacja-preordery-i-og%C3%B3lna-szajba/

Edytowane przez _A_
Odnośnik do komentarza

 

 

P.S. Mimo wszystko koszt produkcji kartów z grami jest O WIELE WIĘKSZY niż płyt.

 

Zalezy. Carty na DS i 3DS, owszem drogie w produkcji bo i bardzo dobra jakosc i niezawodnośc. Ale mozna tez robic karty tanio, co pokazalo Sony robiac je na Vite, podobno chinskie podzespoły, do tego EEPROM, który krócej trzyma dane niz odpowiedniki 3DS i mozna jechac na cartach tez budżetowo :)

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że mimo wszystko proces produkcji płyt jest dużo mniej skomplikowany. I przy skali na jaką to się robi, to jednak płyta będzie zawsze sporo tańsza.

 

@chrno-x

Licencje to oczywiście osobna kwestia, ale masz kupę gier NINTENDO i wystarczyły by one na początek.

Co do emulatorów na NAPRAWDĘ nie ma co porównywać. Myślę, że nie napisałeś za wiele kodu w życiu. Uwierz mi na słowo, że NES to pikuś w porównaniu do każdego późniejszego sprzętu. Naprawdę, NIE MA CO TEGO PORÓWNYWAĆ. Do napisania emulatora potrzebujesz wyszkolonych ludzi, a na emulacji NESa wychowało się całe pokolenie programistów. Do tego jest niezła dokumentacja i musisz emulować totalnie przedpotopowy sprzęt, kilka scalaków itd. W GC masz dużo więcej elementów.

 

Pokaże ci coś: 

https://github.com/AndreaOrru/LaiNES - jakiś tam emulator NESa - ok 1000 linii kodu

 

https://www.openhub.net/p/dolphin-emu - Dolphin, 1 226 208 linii kodu.

 

Już wiesz o co mi chodzi? Widzisz różnicę? Zobacz ile to jest więcej pracy.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Już niedługo koniec gadek na forumku o cenie 1000 zł za konsolę, dodatkowym RAM-ie magicznie strumieniowanym z docka bez restartu aplikacji, podłączaniu dysków USB, większej ilości gier "bo studia z Wii i DS-a się połączą", nowych multiplatformach, i tak dalej, i tak dalej. Bardziej się tym jaram, niż nową konsolą.

 

 

Tak jak mówiłem niedawno - spodziewam się, że pokażą nową platformówkę z Mario. Minęło już ponad 3 lata, ponad 2 lata od Toada, a to mniej więcej tyle, ile developerzy chcą maksymalnie pracować nad grą. Premiera obok Zeldy chyba byłaby overkillem, ale wydaje się sensowne, żeby nowy Mario pojawił się w tym roku. Ogólnie to Nintendo robi co najmniej kilka gier na dość późnym etapie, jeśli nie skończonych, więc jak rozumiem właśnie dziś powinni w końcu je pokazać - spodziewam się ze 2-3 wyjątkowo pociągających pozycji, a ile gier ogółem może zostać zapowiedzianych to cholera wie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

MY BODY IS READY

 

kurier z whisky, cola, energetykami i chipsami już zamówiony, garnitur poleci do pralni, zeby swiezy przywdziać, budzik na 3:30 nastawiony :banderas:

Na chuy wstajesz o 3:30 jak u nas to się rozpocznie o 5-tej rano? :mog:

 

Żeby z gracją i godnością ubrać się w garnitur, zapalić swieczki, nalać sobie whisky, dodać lodu, ułożyć się w odpowiedniej pozycji i czekać. Bez ruchu. Patrząc się z oczekiwaniem na ekran telewizora. Jak jakiś chory poyeb :banderas:

 

Rayos aktualnie: :good2:

 

xu8XroH.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...