Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

No nie powiedziałbym, że ARMS to będzie popierdółka. Patrzę na ARMS i widzę bdb fightera zdolnego przyciągnąć weteranów jak i niedzielniaków. Sporo trybów rozgrywki, wykręceni zawodnicy, mnogość opcji modyfikacji tychże, możliwość grania tradycyjnie kontrolerem jak i "boxing style" też na plus. No gra będzie dobra i przystępna, ale dająca sporo wyzwania i możliwości na poziomie metagame, jak MK8, Splatoon czy Smashe - easy to learn, hard to master. Czy to będzie hit sprzedażowy? Nie wiem, możliwe. Sporo ludzi miało obawy wobec Splatoona, a jak wyszło, dobrze wiemy. 

Odnośnik do komentarza

Taaaaa, teraz przeciągamy w drugą stronę.

 

Wii Sport to imo ten sam poziom co Arms i 1,2. No Arms pewnie ładniejsze, ale to są popierdółki. Ale jak ludzie płacą za to 200zł, to nie ma co się dziwić.

12 Switch powinno być za darmo to fakt, bo jest jeszcze gorsze od Wii Sports, ale Arms może okazać się niespodziewanym hitem, a już na pewno będzie lepszy, niż jakiś Bomberman, to nie jest popierdółka, tylko pełnoprawna gra.

 

12 Switch nie było za darmo, bo korporacje doją z nas na ile sobie pozwolimy, tak masz ze wszystkim, w polityce, wszędzie, zacisną ci pasa, dopóki nie jękniesz (zbiorowo). Ta zagrywka z neonem to też skok na kasę, bo jeśli ktoś chce cały niebieski komplet, bądź czerwony, to taki zestaw jest do kupienia w odwrotnych kolorach, niż dostaje się konsolę. Podobnie z gripem do ładowania. Pewnie pamiętasz, co Microsoft chciał zrobić na czym skorzystało Sony, bo wiedziało, że to nie przejdzie, bo usłyszało oburzenie graczy, gdyby nie ono poszliby tą samą drogą.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Zgadza się, Arms może zaskoczyć. Forma postaci i samej bijatyki taka z podejściem lajtownym dlatego nie stawiam tego na równi z Tekken czy SF, bo kombinacji i klawiszologi tam raczej nie będzie- mogę się mylić. Na TERAZ to dla mnie popierdółka. 

Ori czy Unravel też sprawiały wrażenie indyka popierdółki, a jakie szpile. 

Odnośnik do komentarza

Zgadza się, Arms może zaskoczyć. Forma postaci i samej bijatyki taka z podejściem lajtownym dlatego nie stawiam tego na równi z Tekken czy SF, bo kombinacji i klawiszologi tam raczej nie będzie- mogę się mylić. Na TERAZ to dla mnie popierdółka.

Ori czy Unravel też sprawiały wrażenie indyka popierdółki, a jakie szpile.

Jeśli Arms będzie dobre to dlaczego by nie stawiać go na równi z Tekkenem? W czym Mario Kart jest gorsze od jakiegoś GT, twoim tokiem rozumowania? Co ważniejsze, realizm czy fan? To po prostu innego typu gry, a jakość to jakość, więc nieraz te "popierdółki" są lepsze od gier "AAA"... realistycznych.

Odnośnik do komentarza

Tak, MK to dla mnie odskocznia, żeby odpalić raz na tydzień i się odchamić. Nie ujechałbym np cały dzień albo dłużej. Fun, micha się cieszy i koniec. FM czy GT uważam za bardziej skillowe. Aczkolwiek MK może również frustrować. Metr przed metą piorun i lądujesz na 5 miejscu :) 

Kes- pewnie że mogę się zdziwić. I obym się zdziwił. Lepiej dla graczy. 

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

To możesz jakoś uzasadnić dlaczego Nintendo wyda jeszcze jedną konsolę która będzie dzieliła rynek ze Switchem? Oprócz przeczucia, to zostaw sobie dla gier losowych. Przypominam, że sytuacja wyglada tak:

 

-Nintendo dąży do unifikacji swoich studiów, skupiając wszystkie na jednym sprzęcie

-Nintendo wypuszcza kampanię reklamową, która w jasny i czytelny sposób sprzedaje ludziom konsole

-Nintendo wydaje konsolę, która sprzedaje się bardzo dobrze

-w 9 mięsiecy wydaje 6 wysokobudżetowych gier 1st party

 

I teraz jeżeli dobrze rozumiem, Nintendo wyda sprzęt, który zjadał będzie cześć rynku Switcha, wywoła zamieszanie z punktu marketingowego, rozdzieli swoje studia na 2 platformy, a gry będą wychodzić tam, gdzie będzie więcej sprzedanych konsol.

 

O to ci chodzi? Bo jeżeli tak, to przewidujesz powrót do czasów 3DS/WiiU

Odnośnik do komentarza

IMO jedyne czym Nintendo może "rozdzielić" rynek, i co może być całkiem logiczne, to wydanie Nintendo Switch Mini, które działać będzie jedynie w formie przenośnej. Rozdzielenie naturalnie w cudzysłowie bo to nadal będzie ta sama konsola, tylko dla innego targetu. Studia nie zostaną rozdzielone, słupki sprzedaży będą się zgadzać i wszyscy będą happy. 

Odnośnik do komentarza

Niny przybakiwalo coś o następny 3ds tylko po to żeby się zabezpieczyć na wypadek porażki Switcha WiiU style. W razie porażki przerzucili by cała moc na 3ds + zapowiedź nowej konsolki czysto przenośnej, później zaoranie Switcha i szukanie kolejnych sposobów na podbicie rynku konsol stacjonarnych.

 

Ale nie muszą tego robić bo już znaleźli.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Mi się wydaje, że będzie właśnie tak jak napisał Rayos i jeśli się nad tym zastanowić, to można nawet dojść do przekonania, że wyłącznie przenośna wersja Switcha, to tylko kwestia czasu. Tańsza alternatywa, która odpala te same gry, ale dla ludzi, których interesuje wyłącznie handheld.

 

A z tym "darmowym" Arms to już nie przesadzaj luck. Nowa gra robiona od podstaw, niby czemu mieliby rozdawać za darmo. To nie Caritas. 

Odnośnik do komentarza

Niny przybakiwalo coś o następny 3ds tylko po to żeby się zabezpieczyć na wypadek porażki Switcha WiiU style. W razie porażki przerzucili by cała moc na 3ds + zapowiedź nowej konsolki czysto przenośnej, później zaoranie Switcha i szukanie kolejnych sposobów na podbicie rynku konsol stacjonarnych.

 

Ale nie muszą tego robić bo już znaleźli.

Racja, gadali o 3DSie2, bo chyba sami nie wierzyli w sukces Switcha po porażce WiiU, a teraz okazuje się, że trzeba samoloty zamawiać, bo jest tylu chętnych :). Prędzej Sony zrobi PSSwitcha, czy Microsoft, niż Nintendo 3DSa2, no chyba, że za kilka, gdy Switch będzie się powoli z nami żegnał.

IMO jedyne czym Nintendo może "rozdzielić" rynek, i co może być całkiem logiczne, to wydanie Nintendo Switch Mini, które działać będzie jedynie w formie przenośnej. Rozdzielenie naturalnie w cudzysłowie bo to nadal będzie ta sama konsola, tylko dla innego targetu. Studia nie zostaną rozdzielone, słupki sprzedaży będą się zgadzać i wszyscy będą happy.

To oczywiste, że pewnie wyjdzie mniejsza i tańsza wersja jak 2DSy, ale czy bez docka? Ten nie jest taki drogi, choć możliwe, że będzie do kupienia osobno, acz prędzej bym obstawiał jakiś dock z dodatkową mocą, jeśli zajdzie taka potrzeba, żeby przedłużyć życie konsoli, kto wie, to przecież Nintendo :).

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że opcja do TV jakaś zostanie, ale może wyjdzie wersja w formacie DSów bez odczepianych joycon'ów. Coś co mniej zajmuje miejsca w kieszeni i pozwoli w trybie stacjonarnym i tak te joycony podpiąć pod BT. Natomiast na pewne trochę to potrwa. Dla mnie Switch do noszenia w kieszeni jest za wielki. Jak wiem, że jadę do pracy i nie mam nic ze sobą, to go zabieram, ale w innym przypadku łatwiej mi zabrać 3DSa.

EDIT: Resztę wkleiłem do tematu z eShopem.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

To możesz jakoś uzasadnić dlaczego Nintendo wyda jeszcze jedną konsolę która będzie dzieliła rynek ze Switchem? Oprócz przeczucia, to zostaw sobie dla gier losowych. Przypominam, że sytuacja wyglada tak:

 

-Nintendo dąży do unifikacji swoich studiów, skupiając wszystkie na jednym sprzęcie

-Nintendo wypuszcza kampanię reklamową, która w jasny i czytelny sposób sprzedaje ludziom konsole

-Nintendo wydaje konsolę, która sprzedaje się bardzo dobrze

-w 9 mięsiecy wydaje 6 wysokobudżetowych gier 1st party

 

I teraz jeżeli dobrze rozumiem, Nintendo wyda sprzęt, który zjadał będzie cześć rynku Switcha, wywoła zamieszanie z punktu marketingowego, rozdzieli swoje studia na 2 platformy, a gry będą wychodzić tam, gdzie będzie więcej sprzedanych konsol.

 

O to ci chodzi? Bo jeżeli tak, to przewidujesz powrót do czasów 3DS/WiiU

 

 

 

Moje "wydaje mi się" opieram na tym, że siedzą w handheldach od dawna i w sumie prawie od początku. Obojętnie jak się przyjmował ich sprzęt czy były gry, to zawsze przenośna konsola była. Tak, wtedy nie było telefonów jak dzisiaj. Ale mimo smarptohnow nadal mają się dobrze. 

Są pewne serie związane z tym sprzętem, więc nie mogą olać co jak co, ale potężnego rynku zbytu. Owszem, można to mieć na Switchu, ale Switch jednak trochę za duży na miano handhelda. Może sam ekran ujdzie, jak tablet 8', ale z joyconami już kawałek sprzętu się robi. 

Może będzie forma Switcha mini jak ktoś wspomniał, ale jak dla mnie wydadzą coś co zastąpi 3DS. Może będzie powiązane z samym Switchem. jedno konto z grami, dwa sprzęty? Mimo Premiery ktoś na boku wyskrobał nowa wersję 2DS. 

Odnośnik do komentarza

Cokolwiek by nie wydali, i będzie czytać gry ze Switcha, to dalej będzie Switch, Switch Mini, Switch 3DS, nie ma raczej szans, żeby wydali oddzielną konsolę z grami tylko na nią, tak że nie będzie 3DSa2, bo i po co mieliby sobie robić konkurencję, w dodatku kiedy można założyć, że Switch się przyjął, niech jeszcze tylko wydadzą kilka hitów i zapowiedzą kilka oczekiwanych gier, a Switcha będzie ciężko dostać nawet do końca roku.

 

A i jeszcze jedno... Switch jest przenośną konsolą, czy tego chcesz czy nie, wielu tutaj deklaruje, że gra w tej opcji, powiedz mi kto 3DSa trzyma w kieszeni, tym bardziej wersję XL? Od tego są pokrowce, bądź plecak.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

 

 

Są pewne serie związane z tym sprzętem, więc nie mogą olać co jak co, ale potężnego rynku zbytu.

 

Słupki sprzedaży nie wskazują, że Switch jest za duży na handhelda. Pokemony sprzedadzą się na tym jak szalone, przy okazji reklamując się zarówno jako doświadczenie przenośne, jak i na dużym telewizorze. A przypominam, że co roku ludzie marzą o pokemonach na dużym ekranie. 

 

 

 

 trochę za duży na miano handhelda

 

Moda na miniaturyzację sprzętu minęła gdzieś tak przy premierze dotykowych smartphone'ow. 10 calowe tablety i 6 calowe telefony to dzisiaj norma. PSP czy DS wyglądają dzisiaj przy nich jak jakieś pierdółki. Czasy się zmieniły, tolerancja na wielkość sprzętów też. To nie będzie problemem dla przeciętnego kowalskiego w 2017 roku. Co nie zmienia faktu, że owszem:

 

 

 

Może będzie forma Switcha mini jak ktoś wspomniał

takie coś powstanie. Ten sam sprzęt, w odświeżonej obudowie. Nic nowego dla Nintendo.

 

 

 

Może będzie powiązane z samym Switchem. jedno konto z grami, dwa sprzęty?

 

Mieszasz. Czyli co, niby 2 oddzielne architektury, ale jednak taka sama, gdzie na jednym koncie masz gry? Nie widzę tego. Po co, skoro jak sam piszesz, mogą wydać mniejszego Switcha w przyszłości.

 

 

 

Mimo Premiery ktoś na boku wyskrobał nowa wersję 2DS. 

 

Wydawanie wersji budżetowych sprzętu to dla Nintendo nic nowego. Rynek jest zapełniony 3DSami, a taki ruch pozwoli jednak sprzedać "kilka" egzemplarzy.

 

Twoje argumenty kończą się na stwierdzeniu "jak dla mnie" oraz "wydadzą, bo siedzą w tym od lat i tyle". Przykro mi, ale to trochę mało :(

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Sorry iluck85, ale gadasz od rzeczy, jakby z niechęci do Switcha i z nadzieją na 3DSa2, a przecież Nintendo włożyło w Switcha wszystko co najlepsze: przenośne granie (DS/3DS/GB), multi na czterech (N64), TV off mode (WiiU), granie za pomocą ruchu (Wii), a sama konsola już bardziej konsolowa być nie może (GC)... o tak mi się to ułożyło :).

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

No  ja np. mimo tv obok gram więcej w wersji handheld. A warto wspomnieć, że ani PSP, ani Vita ani nawet 3DS zbyt długo u mnie nie zagościły więc fanem takiej rozrywki nie jestem/nie byłem. Myślę, że poprostu czekałem na sprzęt w odpowiednim rozmiarze dla mnie i o to przyszedł Switch. Od premiery nie włączyłem PS4... Sprzęt jest poprostu kozak.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...