Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.02.2020 o 18:50, Faka napisał:

Kupowanie gier nintendo na ehsopie z upustem 33% po 2-3 latach wydanych gier to jest jawne ruchanie graczy, dlatego zawsze najlepiej kupować po grupach od dobrych graczy.

 

Ja tam się już dawno przyzwyczaiłem, że gry od Nintendo długo utrzymują swoją wartość. Dlatego nie mam zahamowań by zaopatrywać się w pudełka na premierę, co jest mi bardzo na rękę (lubię grać w nowe produkcje, i nie odsprzedaje gier - choć byłby to na pewno atut takiej polityki cenowej). Absolutnie mi nie przeszkadza, że tytuły typu duże Zeldy czy trójwymiarowe Mario trzymają swoje ceny - wydaje mi się, że są tego warte jeszcze długo po swojej premierze - to takie evergreeny. Jawnym ruchaniem graczy można byłoby nazwać to co się dzieje np. na Playstation - wartość gierek (ekskluzywnych również) bardzo szybko spada nierzadko już w niecały rok od premiery (czy to poprzez permanentne obniżki, czy też systematyczne upusty) - nie wiem jak to inaczej nazwać jak podatek od nowości (z tego powodu przestałem kupować gry na PS4 na premierę, by "nie przepłacać"; pudełkowe wydania również sobie odpuściłem). Wiem, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale moim zdaniem, takie SMO, czy BotW są nadal warte swojej ceny. Nie widzę w tej sytuacji oszukiwania graczy. Oczywiście nie mam też zażaleń gdy popularne tytuły po jakimś czasie pojawiają się w edycji Nintendo Selects (w niższej niż standardowej cenie) - interesujące mnie tytuły mam już dawno ograne, i skupiam się na nowych produkcjach.

Jeżeli ekonomia jest decydującym aspektem, to najrozsądniej jest zaopatrzyć się w konsolę w końcówce generacji. Switch ma już 3 latka, ale coś czuję, że Nintendo może mieć w planach dłuższy żywot tej zabawki niż standardowe 5-6 latek...

Edytowane przez Damk
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Damk napisał:

 

 Wiem, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale moim zdaniem, takie SMO, czy BotW są nadal warte swojej ceny. 

Różnica jest taka, że na PlayStation możesz poczekać i kupić taniej, co żadnym grzechem nie jest, na Nintendo - nie.

Jaki jest skutek takiej polityki, widać chociaż po pchlim targu.

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, aph napisał:

Różnica jest taka, że na PlayStation możesz poczekać i kupić taniej, co żadnym grzechem nie jest, na Nintendo - nie.

No to właśnie jest ten punkt widzenia zależny od punktu siedzenia. Lubisz grać w nowe produkcje? Na PlayStation masz podatek od nowości ("przepłacasz", bo za rok gierkę wyrwiesz o wiele taniej), na Nintendo gra kosztuje tyle samo przynajmniej przez kilkanaście-kilkadziesiąt miesięcy (czy kupisz ją na premierę, czy za rok, dwa - nie ma różnicy, nie musisz na nic czekać).

Kupując gry na premierę u Nintendo mam przeświadczenie (oparte na doświadczeniu ;) ), że są warte swojej ceny, na PlayStation - nie.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Przecież na Pleju możesz kupić nowość i sprzedać ją po przejściu za 16-180 zika i tym samym ograłeś sobie nowy tytuł za jakieś 70 zł. Na Switchu płacisz pełną cenę za najgorszą wersje multiplatform albo eksluziwy od Nintendo.

 

Podejrzewam, że mi zaraz odpiszesz że ty gier nie sprzedajesz, ale to nie znaczy że nie ma takiej opcji. Jak się chcesz dobrowolnie ograniczać to proszę bardzo, ale wtedy nie rozmawiamy o trendach cenowych na poszczególnych platformach tylko o twoich dobrowolnych ograniczeniach.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, estel napisał:

Podejrzewam, że mi zaraz odpiszesz że ty gier nie sprzedajesz, ale to nie znaczy że nie ma takiej opcji. Jak się chcesz dobrowolnie ograniczać to proszę bardzo, ale wtedy nie rozmawiamy o trendach cenowych na poszczególnych platformach tylko o twoich dobrowolnych ograniczeniach.

 

Zgadza się, napisałem to na początku profilaktycznie w poprzednim poście, żeby nie było nieporozumień - aktualnie gierki od Nintendo i spółki kupuję w pudełkach, i nie mam w zwyczaju odsprzedawać gier (3rd party i indyki to całkiem inna sytuacja - tutaj działam podobnie jak na PSN, czy PC - czekam na satysfakcjonujące zniżki, zazwyczaj kupuję cyfrowo). Jednym taka polityka cenowa pasuje, innym nie. Długie utrzymywanie wartości ekskluzywów u Nintendo nie musi być odbierane u każdego za złą sytuację. W moim przypadku nie jest.

Edytowane przez Damk
Odnośnik do komentarza

Wczoraj dostałem dwa maile od Nintendo o nieautoryzowanym logowaniu na moje konto jedno z Iraku , a drugie z Usa.

Mam się przejmować i zmienić hasło , czy może są to feikowe maile z odnośnikami do zamiany hasła ?

Dodam iż ostatnio na grupie FB  ktoś pisał o włamaniu na swoje konto Nintendo i wydaniu przez Pay Pala 800 zł.

Edytowane przez Rezoo7
Odnośnik do komentarza

Jak pisałem oficjalne to miałem na myśli od Nintendo. Ja mam to:

https://www.x-kom.pl/p/345293-obudowa-naklejka-na-konsole-nintendo-switch-carrying-case-screen-protector.html

 

Weź po prostu cokolwiek co pozwoli ci postawić konsolę, żebyś mógł sobie na przykład w samolocie rozłożyć wygodnie na stoliku + joy cony w łapach, a nie jak zwierze z handheldem i zgiętym karkiem przez 10h.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...