Skocz do zawartości

Bloodstained: Ritual of the Night


Alastor84

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, _Be_ napisał:

No widać pewne niedociągnięcia. 


Ale jednocześnie gra, która miała swój początek na kickstarterze i jeszcze dwa / trzy miesiące temu wyglądała biednie teraz prezentuje się dobrze i już zdaje się zbiera dobre noty.
Do tego w pakiecie jest chyba wszystko co potrzebne: różne grywalne postacie, NG+, boss rush itp.

Edytowane przez giger_andrus
Odnośnik do komentarza

Kończę grę i mam mieszane uczucia. To jest dobra (w porywach bardzo dobra) metroidvania, ale szału nie ma. Czuję niedosyt/lekkie rozczarowanie. Widać/czuć ograniczenia budżetowe. Część lokacji jest bardzo fajna (design/grafika) inne zaś są takie sobie (grafika/design). Jest trochę "kopiuj/wklej" w pewnych lokacjach, tak jakby nie było pomysłu, lub trzeba było się "śpieszyć" aby gra wyszła przed 2020 :) Również rozmieszczenie przeciwników w niektórych lokacjach, a także ilość nie do końca mi się podoba. Kolejne "kopiuj/wklej" to część przeciwników, np; kilka rodzaj ropuch. Mam wątpliwości czy to największy zamek jaki "stworzył" IGA. Muzyka jest ok, co jest dla mnie kolejnym rozczarowaniem. Michiru Yamane (bo pewnie większość utworów ona stworzyła) się "wypaliła". Zdobywanie nowych broni/"czarów"(shards) jest fajne, no ale to nic nowego (Castlevanie na DS), co jest plusem jak i minusem (brak czegoś "rewolucyjnego/świeżego". Bossowie dają radę. Gra nie jest trudna, ale nie przechodzi się sama :) No i jeszcze problemy natury technicznej. Przed patchem gra 2 razy się zawiesiła :) I w pewnej lokacji animacja przez kilka sekund mocno zwalniała. Gram na PC, maksymalne ustawienia. Gra obecnie działa dobrze. Ocena mocne +7/10 albo słabe -8/10 ;)

Edytowane przez Alastor84
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Emtebe napisał:

A jak gra wypada dla kogoś kto nie grał wcześniej w taki rodzaj? Będzie fun? Jest co robić? Jakieś ulepszanie postaci, nabijanie xp? Coś w tym rodzaju?

Będzie :) Zdecydowanie jest co robić. Nabijanie xp/zdobywanie "czarów"/broni/pancerzy/pierścieni/jedzenia/minerałów itp. Przygotowywanie potraw zwiększających statystki. Sporo jest tego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciężko powiedzieć :) Można w kilku momentach się "zaciąć". Wiele też zależy od umiejętności albo na ile ma się dopakowaną postać (poziom postaci/czary/bronie itp) + czy się chce "wycisnąć" wszystko z gry :) Sądzę że od 10 do 15 godzin (obecnie mam już ponad 15, chcę wszystko zdobyć). Grę przeszedłem (wszystkie zakończenia). Wiadomo jak "pozna się" grę bardzo dobrze to spokojnie sporo poniżej 10 godzin zajmie przejście (ponowne) gry. 

Edytowane przez Alastor84
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zacząłem grać i zaczynam żałować że wziąłem wersję na Switcha. Gra wygląda strasznie niewyraźnie. Modele postaci, przeciwników, tła są jakieś rozmyte. Ble. No i grze zdarza się zwiesić na chwile. Przy chyba 30 klatkach. Na dodatek pierwszy chyba raz od dawna jakąś gra wyrzuciła mnie do menu. A wszystko po patchu 1.1, który jest odpowiednikiem 1.2 z reszty konsol. A no i obowiązkowo jasność na 7 z defaultowych 5. Tyle że mobilnie w miarę daje radę. W ogóle gra jest trochę za ociężała. Szkoda, że nie powstają już prawdziwe Castlevanie. 

 

Żeby nie było że tylko narzekam - gra się jednak całkiem spoko. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...