Skocz do zawartości

Bloodstained: Ritual of the Night


Alastor84

Rekomendowane odpowiedzi

Gram obecnie na PS4 (zwykłe) i jak widzę oceny 9/10 lub 10/10 to nie wiem czy się śmiać czy też płakać (ze śmiechu :) ). Technicznie ta gra to "mała katastrofa". Wiadomo że PS4 ma s(pipi)one HDD, no ale ta gra to nie jakaś "super wypasiona piaskownica AAA". Loadingi są długie i częste. Gra kilka razy wywaliła mnie do dashboardu. Jakieś dziwne "zwiechy" na kilka sekund. Frame rate przy takiej jakości grafiki szału nie robi. Animacja tnie nawet w "sklepie" :/ 

Odnośnik do komentarza

Gra ma problemy z frameratem, ale poza jedną walką z bossem jest całkowicie grywalna. Na 10/10 nie zasługuje, ale 9 jak najbardziej. Ja dałbym jakieś 8.5. Co do wydajności wersji konsolowych, to według DigitalFoundry, framerate jest najbardziej stabilny na PS4 Pro.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

No kurczę, trochę się obawiałem, że ta gra nie wypali i będzie ledwie nie do końca udaną namiastką Castlevanii (przypadek Mighty no.9), ale pograłem dwie czy trzy godziny i póki co jest należycie. Wciąga i zachęca, by zajrzeć do każdej kolejnej komnaty, więc miałem drobny problem, by się oderwać. Ten lekko "ociężały" gameplay w innej grze upatrywałbym w kategoriach wady, ale Castlevania jakoś nigdy dynamiką nie powalała i zachowano feeling. Nawet grafika w ogólnym rozrachunku mi się podoba. 

No zapowiada się mocno obiecująco. Już jestem usatysfakcjonowany, a czuję, że może być jeszcze lepiej. 

 

No i mają Solid Snejka w ekipie. :banderas:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

3h za mna i gra się tak dobrze jak w Castlevanie - minus ze nie ma tutaj klimatu, żadnego. Lokacje sa w większości słabe i wstrętne z tymi swoimi 3d tłami. No, ale gra się dobrze, ost fajne, to chyba najważniejsze, nie?

 

Ale fakt ze technicznie to takiego kasztana dawno nie widziałem xD

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dobra wiadomość dla właścicieli wersji na Switcha.
W poście na oficjalnych forach gry wydawca 505Games stwierdził, że nowa łatka 1.04 wprowadza wersję Switch do „prawie identycznego stanu pod względem zawartości” w porównaniu z innymi platformami.
Lepsza wydajność, skrócone czasy ładowania, wyeliminowane błędy podczas interakcji z regałami między innymi.

Odnośnik do komentarza

Jak z poziomem trudności? Bo wiele osób mówi, że dość prosta jak na gatunek, ale ostatnio kumpel mnie zaniepokoił, informując że gierka jest dość wymagająca.
Miałem na celowniku od dawna, ale wciąż się waham, bo jednak od wielu tego typu gier się odbiłem - ostatnio od Blasphemous na przykład.

Odnośnik do komentarza

Jest ok, ake musialem czasem latac specjalnie do save pointow, zeby sie uleczyc bo potiony bardzo drogie.

 

Skonczylem dzisiaj, przed ostatnim bossem zrobilem slbie specjalna bron, ulepszylem troche sprzet i poszlo gladko. Najlepsze zakonczenie.

 

Mysle, ze spokojnie mozess brac.

Edytowane przez estel
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Skończone! 25h zajęło mi zrobienie gierki na 100%. Legancka castlevania. Ktoś wie jak finansowo im wyszło? Fajnie gdyby Iga zrobił sequela, bo jest na rynku pełno metroidvanii, ale nie takich jak ta. Dobrze, że ostatnio naładowałem 3ds'a, to może zagram w order of ecclesia, bo chyba to jedyna castlevia z ds, której nie skończyłem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...