Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Bugi, Glitche i "Bul" Dupy


Rekomendowane odpowiedzi

Z tym, że w dodatkach też bugi i błędy. SzK ogram jeszcze raz z dwóch powodów: chcę poznać alternatywne dialogi i muszę zebrać ofirski rynsztunek bo glitch nie pozwolił (bo znikły) zabrać schematów ze skrzyni za pierwszym razem. Patch, który rzekomo miał sprawę naprawić nic nie naprawił.

Teraz Krew i Wino. Jakie to wszystko dobre jest :banderas:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobrze, moze inaczej. Mape pomijam, bo o gustach sie nie dyskutuje. Jedynie na co chcialbym pomarudzic to kontrabandy. 70% lokacji w grze to plyniesz lodka, zabijasz to latajace gunwo (syreny lub echidny) i nurkujesz po 2-3 skrzynie. Mozna to bylo inaczej rozwiazac. Jakis piracki statek, rozbitkow uratowac, zobaczyc nilfgaardzka armade, nawet cos tak surrealistycznego jak wejsc w srodek wieloryba. Ale nie, lepiej zapyerdalac cala mape po kontrabandy, bo 5 latajacych mobow + 3 skrzynie latwiej ustawic pod znakiem zapytania.

 

Zgadza się, teraz rozumiem o co chodzi i faktycznie czasami tez miałem podobne uczucie. Za duży tych znaków zapytania pod którymi ciągle jedno i to samo ...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właśnie miałem naprawdę wkurzający bug, przez który mam ochotę odłożyć na chwilę tą grę.....

W walce z

Eredinem, po tym jak przechodzi się przez portal wracając chyba na statek a on ma tyle mało hp

kamera nie dotarła ze mną wiec po kilku sekundach było po mnie, a że gram droga ku zakładzie to trzeba mu wpakować chyba kilkaset, jeśli nie tysiąc ciosów, samemu będąc na 2 hity, więc 20 minut nudnej walki poszło się ....

Odnośnik do komentarza

Z pewnością miał ktoś juz taki problem, a mianowicie chodzi o glitch w zadaniu z dodatku "serca z kamienia" -  "Z dalekiego Ofiru (Rynsztunek ofirski)", ktory sprawia, ze w skrzyni nie ma listu z rozkazami. Jak sobie poradziliście z tym problemem

Pytam, bo nie chce na darmo reinstalowac całego pliku, bezpodstawnie. 
 
odnośnik dla przypomnienia zadania:
 
reerycja.
 
u redow na forum tez maja ten problem :(
Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Musisz odpalić dodatek od nowa na nowym save'ie. Odpalasz sam dodatek z gotowym levelem i ekwipunkiem. Olewasz wszystko (misje, znajdźki, itd.).

 

Udajesz się tylko do typa od zadania (kupiec przy młynie zaraz obok zaklinacza run i glifów) i standardowo gadasz i bierzesz udział w wyścig, wygrywasz i zgarniasz ofirski element dla konia, zgadzasz się odnaleźć schematy dla niego. Idziesz w pierwszej kolejności do zbugowanego schematu. Tym razem będzie w skrzyni. Resztę zdobywasz wg uznania. Oddajesz schematy kupcowi, on je tłumaczy. Czekasz jeden dzień i zgarniasz nagrodę.

Teraz ten nużący etap. Do trofika musisz jeszcze je wykonać. Do tego potrzebujesz arcymistrza. Nie wiem czy ten w Toussaint może być. Ja musiałem wykonać misje poboczne dla tej pary w kasztelanie w Velen by mogli zrobić mi pancerz mistrzowski (znaleźć narzędzia u trola na Skellige i zdobyć kwas pokonując archegryfa). Po krótkich scenkach możesz wykonać elementy pancerza, rękawic, spodni i butów. Resztę potrzebnego sprzętu czyli zestawy dla konia i jeden miecz możesz kupić u tego ofirskiego sprzedawcy. Wystarczy mieć całość w jukach nie musisz ich zakładać. 

 

 

Tak ja sobie poradziłem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 Sam chciałem mieć na głównym savie wszystkie zadania zrobione ale z tego co czytałem jak raz ci wyskoczy ten bug to raczej nic z nim nie da się zrobić. Ciekawostka bo ostatni patch miał to naprawić, a nic nie zrobił.

Poszło, jak złoto. Skompletuje, by ukończyć quest i uciekam do starego mojego save'a. Gram tylko po to, by poznać zadanie poboczne. 

Wielkie dzięki, za pomoc  :rep_up:  :rep_up:  :rep_up: ode mnie. 

Odnośnik do komentarza

Musisz odpalić dodatek od nowa na nowym save'ie. Odpalasz sam dodatek z gotowym levelem i ekwipunkiem. Olewasz wszystko (misje, znajdźki, itd.).

 

Udajesz się tylko do typa od zadania (kupiec przy młynie zaraz obok zaklinacza run i glifów) i standardowo gadasz i bierzesz udział w wyścig, wygrywasz i zgarniasz ofirski element dla konia, zgadzasz się odnaleźć schematy dla niego. Idziesz w pierwszej kolejności do zbugowanego schematu. Tym razem będzie w skrzyni. Resztę zdobywasz wg uznania. Oddajesz schematy kupcowi, on je tłumaczy. Czekasz jeden dzień i zgarniasz nagrodę.

Teraz ten nużący etap. Do trofika musisz jeszcze je wykonać. Do tego potrzebujesz arcymistrza. Nie wiem czy ten w Toussaint może być. Ja musiałem wykonać misje poboczne dla tej pary w kasztelanie w Velen by mogli zrobić mi pancerz mistrzowski (znaleźć narzędzia u trola na Skellige i zdobyć kwas pokonując archegryfa). Po krótkich scenkach możesz wykonać elementy pancerza, rękawic, spodni i butów. Resztę potrzebnego sprzętu czyli zestawy dla konia i jeden miecz możesz kupić u tego ofirskiego sprzedawcy. Wystarczy mieć całość w jukach nie musisz ich zakładać. 

 

 

Tak ja sobie poradziłem. 

 

niestety u mnie nie zalicza :(

od lewej: miecz, pancerz, buty, spodnie rękawiczki, kusza i siodło.16403169_1395636903820010_10661009642615

 

Chyba, ze sie mylisz i musze je ubrac na siebie.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...

Odkopuję bo dopadł mnie bug w zadaniu Tajemnicze Ślady. Nie mogę znikąd zdobyć recepty na przynętę na czarta, niby sama powinna się pojawić po zbadaniu jaskinii ale nic takiego się nie dzieje. Nie mam zatem receptury aby sporządzić przynętę mimo iż łajno biesa zebrałem. Czy po update na ps5 kogoś jeszcze dopadł ten bug? I czy wogóle devi mają zamiar coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

Ładowałem już zapisy wcześniejszej rozgrywki, sprawdzałem także listę receptur w zakładce Alchemii i nigdzie nie ma przynęty na czarta. W skrzyni w jaskinii gdzie leży ubity bies, znajduję recepturę na Wyśmienitego Kota i tyle. Czort z tym, wszystko jedno w sumie może się odblokuje samo podczas przdchodzenia na NG+ na innym poziomie trudności.

Odnośnik do komentarza

U mnie coś się chyba zbugowało i mam problem z questem "zakłócenia" w Kaer Morhen. 

W ogóle nie pokazuje mi punktu docelowego na mapce, no i samej Yen też nie ma tam gdzie powinna być. 

Macie jakiś pomysł co z tym zrobić? Wczytywałem już starsze sejwy i nic to nie daje. 

Ogólnie kibel, bo nie pchnę fabuły dalej :(

Odnośnik do komentarza

Zobacz czy nie masz podobnie jak kolega wyżej i ci się filtry na mapce nie poprzestawiały. Ustaw na 'wszystko' albo 'misje' w opcjach na mapce.

Nie pamiętam już tego zadania ale czasem w questach musisz użyć zmysłu i wejść w interakcję by scenka się odpaliła. Zobacz czy punkt na mapie ma strzałkę 'góra', 'dół' bo może to oznaczać, że jesteś na złym piętrze.

Odnośnik do komentarza

Wszystko jest, a w zasadzie było dobrze, bo przechodzę tą grę 4 raz i znam to na pamięć. Wszystkie inne żółte znaczniki na mapce pokazuje, a tej z questem z Yen nie ma. Wiem też gdzie dokładnie powinna ona być, ale jej komnata jest pusta. 

W ramach rozpaczy usunąłem sejwa z konsoli i zaciągnąłem od nowa z chmury, ale jak się okazało w chmurze najnowszy sejw się zapisał dobre kilkadziesiąt godzin wstecz gdzieś w velen na początku gry, więc wszystko uj strzelił i nie mam już ochoty grać od nowa. Tym bardziej, że teraz bardzo skrupulatnie czyściłem mapkę ze wszystkich znaczników i szukałem wszystkich mozliwych rynsztunków. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Spotkał się ktoś z bugiem w zadaniu na Kłomnicy gdy wybieramy, że nie chcemy pomóc Anabel? Walczymy wtedy z jej duchem przed wieżą a ona ucieka. Kolejnym podpunktem jest "Udaj się do Keiry i zapytaj o Grahama". Jednak gdy poszedłem do czarodziejki to w dialogach wogóle nie ma takiej opcji żeby popchnąć zadanie dalej. Nie pomogły: medytacja, wczytanie save'a, aktualizacja gry do najnowszego patcha, reset konsoli. Musiałem wybrać opcję, żeby pomóc Anabel ale jest ona z punktu widzenia gry i wiedźminskiej sztuki niepoprawna :D. Dopiero wtedy mogłem zagadać do Keiry. Przechodziłem tę grę wcześniej na PS4 z 6-7 razy i raz na PC i nigdy nie miałem żadnego buga, żeby nie dało się dalej wykonać zadania. Jak nie jedno naprawio to drugie sp^erdolo :nosacz:.

Edytowane przez Przemas10pl
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...