Skocz do zawartości

Dark Souls III


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero od niedawna gram w soulsy i doszedłem do stróżów otchłani. Walczę Czystym Szerokim Mieczem +3, a czy w pierwszych lokacjach jest jakaś fajna broń dla początkującego? 

I ogólnie czy lepszy będzie miecz który zadaje 200 fizycznie niż miecz np 140 fiz i do tego lodowy efekt? 

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za porady, skorzystałbym gdybym wiedział co to wogole to skalowanie :)

 

Gdyby ktoś zechciał wyjaśnić od podstaw, gdzie przywrócić broń do normalnego stanu i co to znaczy "pakować w staty z czym on tam się dobrze skaluje" 

Nie czaję zupełnie tego wzmacniania broni ani zaklinania

Edytowane przez drozdu7
Odnośnik do komentarza

Mówiąc krótko: jeśli biegasz z mieczem, który przy sile ma B wówczas - przykładowo - 1 punkt który sobie przydzielisz do postaci za zebrane dusze do siły spowoduje iż ten miecz będzie zadawał 1 punkt uszkodzeń więcej. Ale jeśli wyposażysz się w miecz, który przy sile ma S wówczas - przykładowo - 1 punkt tak samo przydzielony do siły spowoduje iż ten drugi miecz będzie zadawał o 3 uszkodzenia więcej. I to nazywa się skalowaniem.

 

Są chyba również bronie, które przy współczynnikach nie mają nic - więc się nie skalują - ich parametry mogą rosnąć tylko przez ulepszanie poziomów broni.

 

Wiele broni skaluje się z kilkoma współczynnikami. Np. przy sile jest  A, przy zręczności B - co oznacza, iż lepiej skalują się z siłą niż ze zręcznością ale jednocześnie jeśli używasz łuku i pakujesz w zręczność to przy okazji miecz czy topór również trochę poprawiają swoje parametry.

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza

No zdobyłem ten Dark Sword i walczę nim póki co, ogólnie dzięki za wytłumaczenie. Ciągle też wymieniam się kolejnymi wyczytanymi info z bratem, bo w jednym czasie zabraliśmy się za soulsy. 

Fajne jest to że wiele jest miejsc gdzie był tylko jeden z nas i nasze przejścia mimo jakiejś liniowosci są inne 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, BieŃ napisał:

Jestem chyba jakis zje,bany ale abyss watchers 2 dzien juz doporowadzaja moje siki do wrzenia xD
Ta pierwsza czesc walki jest do ogarniecia ale w drugiej mnie strasznie karaja xD

Hmm... a parry używasz? Dosyć łatwo jest je robić podczas tej walki, no i boss znika momentalnie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.05.2019 o 09:57, BieŃ napisał:

Jestem chyba jakis zje,bany ale abyss watchers 2 dzien juz doporowadzaja moje siki do wrzenia xD
Ta pierwsza czesc walki jest do ogarniecia ale w drugiej mnie strasznie karaja xD

tez mialem troche problemow bo nie uzywam parry ale ta walka jest tak piekna..

Odnośnik do komentarza

Padl...raz na jakis czas odpalalem DS 3 zeby zrobic podejscie do abyss watcher-a.
Wku.rwial  mnie okrutnie bo pierwsza czesc walki jest w sumie prosta ale w drugiej strasznie mnie karal.
I rozwiazanie bylo prostsze niz myslalem... cierpliwosc xD 
Konczyl atak podbiegalem 1-2 lepy albo backstab i tak do konca xD
w sumie to walka byla banalna...tylko ja do niej chyba podchodzilem za agresywnie i za szybko chcialem ja skonczyc ;] 
 

Odnośnik do komentarza

Tak samo miałem z tym ujem SmoczymZbroejm KrzywymPyskiem - ale ostatecznie okazało się, że trzeba było się rozebrać do walki (żebym nie miał fatrolla) - wyczekać i pokazać gdzie yyy raki zimują. Cierpliwość tutaj na większość bossów działa idealnie, ale zawsze jak jest dobry openining to takie niecierpliwuski jak ja chcą zadać jak najwięcej dmg a potem płacz ; )

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Siema. Mam male pytanko. Otoz, gram na PCie. I zauwazylem, ze gdy wciskam na padzie bądź klawiaturze jakiś klawisz w grze, to przykładowo unik nie dostowuje się z nacisnieciem klawisza co do cwiercsekundy, tylko minimalnie później. Wiecie o co mi chodzi? Czy na konsolach tez tak jest? Nie mam jak sprawdzić, a dla mnie jest to dziwne, nawet jak to minimalne opóźnienie, gdyż wiadomo, w ta gre trzeba uczyc się grac, a ja musze się dostosowywać, i uczyc się zgodnie z tym jak nakazuje mi gra, czyli z tym Minimalnym opóźnieniem. dziwna sprawa, bo w moim rozumowaniu, czy klikam klawisz na klawiaturze, bądź padzie, w momencie gdy nacisnę jakiś przycisk, postac W TYM SAMYM czasie, powinna wykonywać to co chce ...

 

 

pozdr :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Niech mi ktoś pomoże z tymi Abyss Watcherami. No nie daję sobie rady z nimi. W ogóle nie daje sobie rady z tą grą. Zrobili przeciwników szybszych niż w BB, zostawiając powolny system walki Soulsów. Coś tu nie gra. Może ja źle pakuję statystyki w tej części. Level mam 44 więc chyba poprawny. Udźwig 56% :/

 

 

a (pipi)lee on ma drugą fazę

Edytowane przez Figaro
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.