Skocz do zawartości

Dreams


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kron997 napisał:


nie ma mikrotranssyfu. Wszystko masz za free

 

edit: mm planuje wprowadzenie mikrotransakcji w przyszłości ale jeszcze nie wiadomo w jakiej postaci

Zamiast mikrosyfu wolalbym platne DLC, ktore bedzie zawierac syty material fabularny + jakie najlepsze indyki od graczy wybranych przez studio MM. Imo swietne rozwiazanie, bo pieniazki takze trafilyby do zwyklych uzytkownikow, za ich kreatywnosc :hi:

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, MEVEK napisał:

Zamiast mikrosyfu wolalbym platne DLC, ktore bedzie zawierac syty material fabularny + jakie najlepsze indyki od graczy wybranych przez studio MM. Imo swietne rozwiazanie, bo pieniazki takze trafilyby do zwyklych uzytkownikow, za ich kreatywnosc :hi:


na pewno nie będą to nowe płatne narzędzia bo zabiłoby to zamysł i przyjazność Dreamsów. Ale np. gotowe podłoże niczym z unreal engine za 4zl? Why not. Nowe fikuśne impy za 5zl? Biorę. Płatne kampanie też wydają mi sie nie do przyjęcia. Nowa osoba która zakupiła pudełko chce zagrać z reguły w kampnie. Kupiła gre, przeszła trzygodzinną kampanie a następna jest za kase? No nie wiem, wątpie w takie ruchy ze strony MM. 

 

Czas pokaże. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rimejki rimejki. Nie po to MM stworzyło Dreams. Owszem robią one duże wrażenie ale to nie ten sam zachwyt jak przy czymś co wyszło prosto z wyobraźni gracza. 
 

po co tworzyć coś, co jest już zrobione? Zdecydowanie bardziej szanuję coś mniej zaawansowanego ale oryginalnego wydłubanego przez szarego gracza na kanapie. 
 

Przecież jest tona materiałów którymi można sie zainspirować. Chcesz zrobić mario? Posiedź nad postacią, niech będzie abstrakcyjna i charakterystyczna, nawet trędowata ale Twoja, design poziomów to samo, zrób 5 różnych i ciekawych assetów, pobaw sie farbami i zrób platformera. Tylko nie na speedrunnie bo im szybciej chcesz coś zrobić tym wygląda i działa tylko gorzej. 

Naprawdę jest miliard rzeczy którymi można sie posiłkować i wyczarować zayebiste rzeczy. To nie jest takie trudne. 
 

Na reddicie też ludzie to zauważyli. Oryginalne twory, które są naprawdę genialne giną wśród rimejków Fallouta, Crasha, Star Warsów i innych popularnych gierek. 

Powinni pousuwać wszystkie rimejki, takie mam zdanie. 

Edytowane przez Kron997
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Co cię to tak boli, jeden, że to przydatne z punktu widzenia marketingu, bo się klika i ludzie nabierają zaineresowania. A dwa, niektórzy najlepiej uczą sie przez naśladownictwo, teraz sobie zrobi klon czegoś tam i ma z tym łatwiej bo kopiuje coś isniejacego więc wie co konkretnie chce osiągnąć, jak ogarnie to pewnie zrobi coś swojego. Ludzi którzy rysują fanowskie artworki też tak krytykujesz? Hurr durr, czemu rysujesz Kratosa, narysuj coś swojego, powinno ci spalić te twoje bazgroły kseroboju!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, mugen napisał:

Co cię to tak boli, jeden, że to przydatne z punktu widzenia marketingu, bo się klika i ludzie nabierają zaineresowania. A dwa, niektórzy najlepiej uczą sie przez naśladownictwo, teraz sobie zrobi klon czegoś tam i ma z tym łatwiej bo kopiuje coś isniejacego więc wie co konkretnie chce osiągnąć, jak ogarnie to pewnie zrobi coś swojego. Ludzi którzy rysują fanowskie artworki też tak krytykujesz? Hurr durr, czemu rysujesz Kratosa, narysuj coś swojego, powinno ci spalić te twoje bazgroły kseroboju!


Masz racje, pewnie przesadzam, no i odtwórstwo faktycznie pomaga w progresie. 
 

A boli mnie to co wyżej opisałem, ZALEW rimejków, sytuacja na reddicie i nie tylko tam. Porównaj sobie popularność The Ornitologist z Remakiem Fallouta. To pierwsze jest pełną grą/indykiem w stylu RE7 z początkiem rozwinięciem i zakończeniem i jest po prostu fenomenalne. Fallout to tylko demo a mimo to rozbił bank. 
 

Po prostu mam inne zdanie na ten temat. 

Odnośnik do komentarza

Takie tam dwa szoty z mojej przyszłej giereczki.

 

Podziemny parking. Obecnie tworzę do niego cyberpunkowego Plymoutha Superbirda, ale znając siebie gdzieś po drodzę zmienie 10 razy pomysł :D 

 

qWWX7yb.jpg

 

Sporawa lokacja głównie do zebrania kilku ładunków z otoczką fabularną. Na początku inspirowałem się Islandią i tak miało wyglądać środowisko ale nadal jestem amatorem i mam spore problemy z przyrodą. Ziemia różnego rodzaju i kamienie nie stanowią problemu ale zróżnicowanie terenu (vide Badrobo powyżej) to dla mnie wciąż trudny orzech do zgryzienia. Niby dałbym rade ale pyerdolenie sie z 10cioma metrami kwardatowymi przez 2h to nie na moje oczy, niestety nie ma tutaj modyfikatorów jak w Blenderze, trzeba wszystko zrobić ręcznie i wspomagać sie dublowaniem (najlepiej robić assety modułowe)

 

cSZlClS.jpg

 

 

Nie wiem czemu zawsze lokuję postać po lewej stronie xd

 

 

Edytowane przez Kron997
  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, mugen napisał:

Bieżnik byś walnął na te opony, no chyba że ci termometr nie pozwala.


niestety, albo gładkie toczenie sie opon w wersji jak tutaj albo telepawka jak parkinson czyli bieżnik z prawdziwego zdarzenia. Mógłbym dodać kilka szczegółów pomiędzy wybrzuszenia ale to bez sensu - przy optymalizacji najdrobniejsze szczegóły znikają dlatego omijam takie maciupkie rzeczy, chyba że jest to prezentacja statyczna wtedy trzeba.  Lepiej zachować te 2% grafiki na coś innego. Przy zaawansowanych kreacjach nawet 1% to zbawienie. 
 

A Wrangler zajmuje 12% grafiki pomimo tego, że jeszcze go ulepszyłem, zmieniłem mu siedzenia, zmieniłem przednie światła na wbudowane w środek a nie na zewnątrz jak tutaj, dodałem reflektory na dachu, orurowanie, poprawiłem rury wydechowe i tłumiki i takie tam. Frajda w chuy

Edytowane przez Kron997
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, MEVEK napisał:

Świetnie to wygląda. Byłbym wdzięczny jakbyś pokazał to w ruchu. Projekt, jak pod jakieś aaa :hi: Dawaj więcej tego...

 

Dzięki wielkie :D Jestem w trakcie budowania teremu specjalnie dla Wranglera, chcę to skonstruować tak, żeby nie było widać, że teren jest specjalnie po to aby popisać sie zawieszeniem więc jest to trochę karkołomne xD Jutro siądę i pogrzebię, na pewno wiele jeszcze wrzucę ale raczej nie jutro :D 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

 No właśnie mam takie wrażenie, że jest bardziej na odwrót XD. Ten tył nie pasuje to tamtego rozmazanego przodu :D. Coby nie było to oczywiście propsy za zacięcie i efekty. 

 

Już trochę minęło odzyskać premiery, dodatkowo cała ta sytuacja na świecie teoretycznie sprzyja takim pochłaniaczom czasu. W związku z tym, są może jakieś bardziej aktualne rankingi najlepszych projektów społeczności? Chodzi też bardziej o wysyp autorskich pomysłów, a nie rimejki marianow i sonikow . 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...