Skocz do zawartości

Dreams


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Cedric napisał:

A tu krótki przykład tego jak skomplikowane może stać się ustawianie logiki do swojej gry w Dreams:

DyPrQe2UcAAtxiI.jpg:large

 

To jest jeszcze nic. Kilkanaście razy większe były w LBP, wystarczyło stworzyć grę planszową z cpu. Swój level najpierw tworzyłem w zeszycie.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Sorry, ale nie widzę tego xddd Jasne, będzie kilku artystów ale spodziewam się zalewu absolutnego g,ówna.

W lbp miałeś wyszukiwarkę konkretnych leveli graczy, prócz tego, przeglądając losowy stuff, każdy z nich posiadał oznaczenie od społeczności. Zarówno gwjazdkowy, jak i z oznaczeniami o typie leveli/ gameplayu. Przecież bez tego ludzie by nie grali w prace społeczności

Odnośnik do komentarza

Taki sam motyw był w Mario Makerze. Na bank będzie sporo fajnych rzeczy do ogarnia właśnie dzięki temu co mówi nobody, zresztą tematy na reseterze i reddicie będą zalane informacjami, które projekty też warto ograć, spokojna głowa. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.02.2019 o 15:51, Ficuś napisał:

Jako ze podobnie jak w lbp nie bede nic tworzyc, dreams jawi mi sie jako dobra pozycja do kupienia za 50pln kilka lat po premierze by ograc najlepsze minigry przygotowane przez community przez ten czas

 

4 godziny temu, Ficuś napisał:

dlatego najlepiej kupic po taniosci kilka lat po premierze bo pewnie przez ten czas kilka perelek w tym powstanie

Czy ktos moglby kupic temu gosciowi jakaś gre? Bo niedak z glodu pisze beznadziejne posty i to podwojnie.

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja kupiłem. Póki co sprawdzam poziomy innych i na duży plus loadingi, wszystko ładuje się natychmiast i od razu jesteśmy w grze.

Od razu jednak wydaje mi się że dreams rozwinie się na PS5, gdzie po prostu więcej mocy pozwoli na więcej. Niektórzy robią fajne poziomy, które graficznie wyglądają naprawdę ładnie, ale fpsy lecą. No ale to też wczesna wersja, więc zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Też kupiłem - niech MM bierze moje pieniążki. Wczoraj trochę poskakałem po różnych produkcjach i jako taki growy Youtube sprawdza się to bardzo fajnie. Tu jakiaś prosta giereczka, cyk i kolejna.  I działa to wszystko bardzo szybko. Są bugi (np. spadająca płynność), ale to jeszcze early access i mimo wszystko ładowanie i grania działa błyskawicznie.

 

Dzisiaj spróbuje się pobawić edytorem i zobaczymy co wyjdzie. ;)

Odnośnik do komentarza

Kupiłem i ja. Wspierajmy takie produkcje. Dreams ma ogromny potencjał by zostać edytorem z którego wyjdą naprawdę fajne produkcje. Wiadomo, w większości będą to małe gry, ale jeżeli tylko gra będzie wspierana, a społeczność urośnie to z pewnością możemy oczekiwać tu świetnej zabawy. Jak na razie problemem jest jakość tekstur, lecz zaskoczyła mnie niezwykła szczegółowość niektórych modeli. W edytorze naprawdę można cuda budować. Pograłem trochę w gierki społeczności. No ciekawie. Jest klon P.T, coś co przypomina Zeldę i Mario, które...nie ma żadnych wrogów, power upów i ma jeden level xd. Jednak w teorii da się tu odtworzyć prawdziwego mariana albo budować inne świetne platformówki. Czekam na pozwy od Nintendo. Oprócz tego cała trochę małych gierek, niektóre z nich zrobione z sercem i sensem. Myślę, że warto wydać te 124 zł i trochę się pobawić. 

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza

@Kosmos Jakość tekstur w tradycyjnym rozumieniu raczej się nie polepszy.  Engine stworzony do Dreams nie korzysta z polygonów tylko z voxeli, stąd tez taka charakterystyczna "chmurkowatość" przy zbliżeniach.

 

Wzrost mocy (np. na PS5) nie poprawi tego - może tylko zwiększyć skalę produkcji (liczba obiektów, AI, rozmiar świata itp.). Oczywiście przy odpowiednich umiejętnościach można to wyszlifować, tak jak w przypadku każdego innego silnika graficznego. Tym niemniej nie ma co liczyć na tekstury ostre jak brzytwa.

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja opanowałem tworzenie  brył, figur i nawet dałoby się prostą platformówkę skleić. Nawet boisko piłkarskie zrobiłem, postać i piłkę. No ale teraz będę myślał, jak zrobić, żeby naliczało punkt, gdy piłka znajdzie się za linią bramkową i czasomierz. Opcje konstrukcji leveli nie przytłaczają i wydają się bardzo przyjemne. Ale cała reszta już tak. To oczywiście nie wada. Im bardziej to rozbudowane, tym lepiej. Dreams i tak stara się to wszystko podawać w prosty sposób. 

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...