Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Dobre termopady powinny być w miarę miękkie i sprężyste, jeśli są twarde lub kruche to nadają się do wymiany. Tutaj musisz lekko je pomacać i ocenić, czy mają już lata świetności za sobą, ale przeważnie termopady stockowe są całkiem dobre i powinny posłużyć jeszcze trochę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Chyba dzisiaj zrobie operacje. Nie martwie się o rozkręcanie i wymianę termopadów tylko o to ile pasty nałożyć żeby nie było ani za mało ani za dużo. Jak wymieniałem w PS4Fat to właśnie kika razy ponownie rozkręcałem bo sobie nakręcałem banie że za mało lub że za dużo.
 
Może mi ktoś podpowiedzieć albo pokazać ile najlepiej dokładnie nałożyć pasty na procek żeby właściwie się rozprowadziła??? Wiem że to pierdoła dla niektórych ale kurde z tym własnie mam największy dylemat. 
 
A i jaki TORX bo już nie pamiętam a nie mam aktualnie żadnego musze kupić. 
Punkt na środku to najlepsza opcja chyba, sam cały czas tak robiłem. Ale dzisiaj wymieniłem termopady i pastę, po czym stwierdziłem, że zrobię małą blobową gliste, bo cpu ma w sumie kształt prostokąta. Zobaczymy na dłuższą metę, czy będzie jakakolwiek różnica.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Patricko napisał:
2 godziny temu, ListuniO napisał:
Chyba dzisiaj zrobie operacje. Nie martwie się o rozkręcanie i wymianę termopadów tylko o to ile pasty nałożyć żeby nie było ani za mało ani za dużo. Jak wymieniałem w PS4Fat to właśnie kika razy ponownie rozkręcałem bo sobie nakręcałem banie że za mało lub że za dużo.
 
Może mi ktoś podpowiedzieć albo pokazać ile najlepiej dokładnie nałożyć pasty na procek żeby właściwie się rozprowadziła??? Wiem że to pierdoła dla niektórych ale kurde z tym własnie mam największy dylemat. 
 
A i jaki TORX bo już nie pamiętam a nie mam aktualnie żadnego musze kupić. 

Pokaż więcej  

Punkt na środku to najlepsza opcja chyba, sam cały czas tak robiłem. Ale dzisiaj wymieniłem termopady i pastę, po czym stwierdziłem, że zrobię małą blobową gliste, bo cpu ma w sumie kształt prostokąta. Zobaczymy na dłuższą metę, czy będzie jakakolwiek różnica.

Jeżeli pokryłeś środek to raczej będzie pan zadowolony, pasta sama się rozprowadza i ewentualnie nie znajdzie się w jakichś naprawdę niewielkich punktach APU na rogach, a to nie powinno wpływać na działanie konsoli.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Bzduras napisał:

Jeżeli pokryłeś środek to raczej będzie pan zadowolony, pasta sama się rozprowadza i ewentualnie nie znajdzie się w jakichś naprawdę niewielkich punktach APU na rogach, a to nie powinno wpływać na działanie konsoli.

Rozbierałem już dwa prosiaki i fabryczna pasta w obu przypadkach była wyciśnięta poza cpu przez co ciężko wacikiem jest to doczyścić.

 

U mnie wymiana dała zayebiste rezultaty, zaś w drugim prosiaku nie pomogło to w stopniu który byłby satysfakcjonujący, loteria.

 

@ListuniO Torx T8 z otworem i PH0 ale żeby nie miał ostrej końcówki, bo te małe czarne ku rewskie śrubki łatwo obrobić

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, ListuniO napisał:

Wiem że będzie ze mnie pojazd ale przy rozbieraniu prosiaka do czyszczenia, wyrwałem gniazdo zasilacza. Przylutują czy nowa płyta główna jest potrzebna? Ja (pipi)ie ale ze mnie osioł. Na 4 dni przed premierą kuzwa. 

Pojazdu nie będzie, będą wyrazy współczucia :unsure: Wycieczka do serwisu jej nie ominie w takim razie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

33 minuty temu, Figuś napisał:

Nie wygląda to za dobrze :/

 

Musisz pójść z tym do jakiegoś magika i zapytać czy jest to do uratowania

Zadzwoniłem rano do serwisu i gość mówi ze wie co za temat, zrobi na jutro. 200 pln z czyszczeniem i wymiana pasty i termopadow. Ma dobre opinie wiec zobaczymy. Jak zrypie to wejdzie limitka tlou2.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, ListuniO napisał:

es1vwYz.png

 

Wtyk nie ma przypadkiem z przodu takiego dzyndzelka, który trzeba przyciskać podczas wyciągania go z gniazda? Coś czuję, że go przeoczyłeś i rwałeś na siłę, a to nigdy nie kończy się dobrze.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bzduras napisał:

Wtyk nie ma przypadkiem z przodu takiego dzyndzelka, który trzeba przyciskać podczas wyciągania go z gniazda? Coś czuję, że go przeoczyłeś i rwałeś na siłę, a to nigdy nie kończy się dobrze.

chyba nie ma...u mnie za pierwszym razem tez trzymal jakby byl na gluta przyklejony, no meczylem sie z nim strasznie. Na weekendzie rozkrecalem swoja drugi raz i wyszedl juz elegencko. Na YT wiekszosc ludkow mowilo ze trzeba mocno uwazac na ten kabel

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Szymek napisał:

chyba nie ma...u mnie za pierwszym razem tez trzymal jakby byl na gluta przyklejony, no meczylem sie z nim strasznie. Na weekendzie rozkrecalem swoja drugi raz i wyszedl juz elegencko. Na YT wiekszosc ludkow mowilo ze trzeba mocno uwazac na ten kabel

Wg tego co tutaj widzę 

Nie ma tam zaczepu ale dałbym sobie głowę uciąć że coś musiałem gmerać przy tym złączu bo tez nie chciało wyjść. 

Odnośnik do komentarza

Dodam tylko że chyba spodziewałem się cudów bo tutaj jest info jak powinno chodzić po wymianie. U mnie nigdy nie pracowała tak jak tutaj:

Za to po wymianie jest lepiej praktycznie tak jak później na filmie. Warto to imo sprawdzić przed zabawą bo może szkoda zachodu?

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...