Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze to nie spieszyć się i nie robić nic na siłę. Przy okazji protip - zorganizuj sobie miejsce na śrubki i układaj je tak, żeby mniej więcej zgadzało się ich miejsce z tym, gdzie były w konsoli. Dobry tutorial na YT jest na wagę złota, bo zawsze w sytuacji kryzysowej możesz przewinąć i podpatrzeć, jak to zrobił ktoś inny. Ten jest dobry moim zdaniem, ale znajdziesz tego całą masę:

 

I ważna uwaga - jeśli coś jest na filmiku podważane plastikowym narzędziem to absolutnie nie używaj w tym samym miejscu niczego metalowego, bo pójdzie zwarcie i będzie płacz.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.07.2022 o 12:38, mozi napisał:

Bzduras ma racje kondensatory w zasilaczu trzymają jeszcze chwile po odłączeniu zasialania ale jak odetnie zasilacz to można działać 

No chwile... dosłownie. ile? 10s? 20? Dojście do zasilacza podczas rozkręcania ps4 zajmuje więcej czasu. Zresztą po co go rozkręcać? bardzo łatwo się przedmuchuje.

 

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem pytania? Troska wynikała z tego że nawet jak odepniesz kabel zasilający od konsoli i zaczniesz gmerać metalowym wkrętakiem żeby rozebrać konsole to jest to średni pomysł. Dotkniesz płyty która ma jeszcze napięcie z zasilacza i po zawodach jak zrobisz zwarcie. Figuś podał dobry sposób na rozładowanie. 

Zasadniczo polecam 2 opcje - albo dobry tutek na yt zakładajac że się nie jest ofiarą losu a druga to oddać do kogoś kto się zna.

 

Lisciu rozbierał na pałę i urwał złącze zasialcza - ja rozbierałem i o wtyczce od zasilacza zobaczyłem po fakcie że lipna ale na szczescie nic się nie stało. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spoko, tak tylko. Wiadomo licho nie spi. Warto też pozbyć się z siebie ładunku elektrostatycznego np dotykając kaloryfera czy czegoś uziemionego. Jak się ma pecha to iskra z ręki może też coś usmażyć.

 

No a jak ktoś jest "uzdolniony" to jak dostanie dwie stalowe kulki to jedną zgubi, a drugą zepsuje. 

 

Hah, przypomniało mi się coś zabawnego. Przy czyszczeniu dualshocka powinęła się ręka i przerwałem śrubokrętem jedną ze ścieżek na płytce, chyba do L2. To wypełniłem przerwę ołówkiem i działa tak od ponad roku :p. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mozi napisał:

 

Lisciu rozbierał na pałę i urwał złącze zasialcza - ja rozbierałem i o wtyczce od zasilacza zobaczyłem po fakcie że lipna ale na szczescie nic się nie stało. 


Akurat nie na pałe bo miałem tam już jakieś doświadczenie bo wymieniałem pastę w zwykłej ps4 i wszystko było cacy. Tu faktycznie za mocno pociagnalem będąc pewny ze jak poprzednim razem spokojnie wyskoczy. Niemniej jednak jak coś to są serwisy które to spokojnie ogarniaj jeśli jednak ktoś nie czuje się na siłach. Tam tez wiedza jakich narzędzi używać jbc.

Czoperr jest chyba z Opola a to niedaleko Wroc a tu jest jeden dobry typ co ma serwis który to robi jak należy. 

Odnośnik do komentarza

 

mam ten model kurde chińczyki przyoszczędzili na dwóch śrubkach i teraz ani nie umiem dolnej obudowy ściągnąć

 

 

A jebać, te śrubokręty co kupiłem to ledwo działają nic nie pasuje, ani nie mogę skręcić jej z powrotem, do śmieci szrot jebany :kekw:

Edytowane przez Czoperrr
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

T8 security, rozbierałem w chuj PS4 i dobrze pamietam, a do tych czarnych małych chyba z alu gówien PH00 lubia sie opierdolić jak chujowy śrubokręt

 

T9 jest we wszystkich filmikach ze stanów, wersje na europę miały T8, czemu? nie wiem.  jak swoja pierwszy raz robiłem sie lekko wkurwiłem bo tez sugerowałem sie tymi filmikami i T9 był za duży musiałem do Łodzi do lerła zapierdalać 40 kilometrów bo to niedziela była po jakiś zestaw wkrętaków :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...