Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.01.2021 o 17:00, LukeSpidey napisał:

Pytanie do osób, które bawiły się w wymianę pasty na PS4Pro. Czy jest to jakieś mega trudne dla kompletnego żółtodzioba? Moja konsola potrafi chodzić bardzo głośno i myślę nad gruntownym przeglądem wnętrza, m. in. wymianą pasty i termopadów.

 

Prościzna. To nie Xbox,gdzie masz w pizdu zatrzasków. Najlepiej obejrzyj sobie jakiś filmik "how to disassembly PS4 Pro" na YouTube, żeby wiedzieć co w jakiej kolejności demontować. Nie jest to skomplikowana operacja. Pamiętaj tylko, że do rozkręcenia konsoli trzeba wkrętaka Security Torx T8. :)

 

1 godzinę temu, Figaro napisał:

Ja ostatnio wyczyściłem konsolę, dałem nową pastę, nowe termopady i co? I gówno. Konsola wciąż wyje. Przy Warzonie to jest jakiś absurd. Czasem nawet Youtube włączy lekkie szumienie. Najgorzej jest przy grach 60fps.

 

Nowe termopady to nie zawsze dobry pomysł. Raz połasiłem się na nowe, miały być pasujące do PS4 a okazały się chyba za grube i konsola dostawała ataku wyjca nawet w menu.

 

 

A skoro już tak jesteśmy w temacie syfu i czyszczenia, to aż muszę pokazać wam moje ostatnie odkrycie. Kupiłem używane PS4 FAT (CUH-1004) z początku 2014, które nigdy nie było otwierane. Już na dzień dobry konsola momentami szumiała wyraźnie i głośno. Poniżej wyjaśnienie dlaczego tak było :)

 

Spoiler

CYuc6wB.jpggFPmYec.jpggwpJwdi.jpgjkzJMKx.jpgS8JyQyu.jpgYZ6yzUn.jpg

 

 

Po kompleksowym czyszczeniu i wymianie pasty chodzi cichuteńko. Przy niektórych grach potrafi czasem lekko szumieć, ale nie głośniej niż mój laptop. Konsolę mam kilka metrów przed sobą i przy normalnej głośności nigdy nie jest uciążliwa. Jest nawet znacznie cichsza od białej FATki (nowsza rewizja CUH-11xx) mojego kumpla, która swego czasu dostała takie samo czyszczenie.

Edytowane przez Quake96
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Figaro napisał:

Ja ostatnio wyczyściłem konsolę, dałem nową pastę, nowe termopady i co? I (pipi). Konsola wciąż wyje. Przy Warzonie to jest jakiś absurd. Czasem nawet Youtube włączy lekkie szumienie. Najgorzej jest przy grach 60fps.

 

Szczerze to w nową generację wejdę z Xboxem. Dosyć tej technicznej spyerdoliny od Sony :)


No właśnie dziwne to jest. U niektórych czyszczenie i nasmarowanie pastą pomaga a w naszym przypadku nie :/ może jednak komponenty się zużywają i nic się nie da poradzić.

Odnośnik do komentarza

Dużo zależy od pasty i thermopadów jakich użyjecie, ktoś tu kiedyś polecał pastę gelida i ta po pierwszym wygrzaniu spisywała się świetnie czy to PS4 Fat Slim PRO.

Ja tej pasty używałem przy wymianie w swoim premierowym facie i prosiaku, nie miałem zastrzeżeń. Używałem jej też przy wymianie w PS4Fat kumpla oraz prosiaku kumpla i tez było git, innemu znajomemu poleciłem tą pastę i był bardzo zadowolony z rezultatów po wymianie w Slimce. Thermopady jakie używałem to AAB 1mm i tej samej grubości thermopad gelida.

 

Jedna z najbardziej polecanych past przez PCtowców ARCTIC MX4 była chuja warta w ps4, prawdopodobnie przez swoją konsystencję :reggie: po tygodniu ciszy suszarka wracała ze zdwojona siłą.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Figuś napisał:

Dużo zależy od pasty i thermopadów jakich użyjecie, ktoś tu kiedyś polecał pastę gelida i ta po pierwszym wygrzaniu spisywała się świetnie czy to PS4 Fat Slim PRO.

Ja tej pasty używałem przy wymianie w swoim premierowym facie i prosiaku, nie miałem zastrzeżeń. Używałem jej też przy wymianie w PS4Fat kumpla oraz prosiaku kumpla i tez było git, innemu znajomemu poleciłem tą pastę i był bardzo zadowolony z rezultatów po wymianie w Slimce. Thermopady jakie używałem to AAB 1mm i tej samej grubości thermopad gelida.

 

Jedna z najbardziej polecanych past przez PCtowców ARCTIC MX4 była (pipi)a warta w ps4, prawdopodobnie przez swoją konsystencję :reggie: po tygodniu ciszy suszarka wracała ze zdwojona siłą.

 

 


Ja użyłem właśnie termopady i pastę firmy Gelida GC Extreme. Niestety w moim przypadku nie pomogło i konsola głośno chodzi. Przez 3 lata chodziła bardzo cicho a grałem w GOW czy RDR2.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Figuś napisał:

Obstawiam że gdzieś przy składaniu musiał być popełniony błąd, nie widzę innego wytłumaczenia.  Na pewno wszystko dokręciłeś jak trzeba? ;)


Wcześniej zaniosłem do serwisu żeby przeczyścili i wymienili pastę. Przez pierwsze kilka dni działało ok a później znowu zaczęło wyć. Postanowiłem sam rozkręcić i wymienić tym razem z termopadami gelid. Znowu była trochę lepiej przez kilka dni a później to samo. Spróbuje jeszcze raz rozebrać i mocniej dokręcić płytkę do procesora. W środku konsola kompletnie nie była zakurzona włącznie z radiatorem. Praktycznie z dnia na dzień zaczęła chodzić głośno po tym jak nie włączałem ją przez ok. dwa miesiące i zaktualizowałem. 

Odnośnik do komentarza

Za mocno też nie ma co dokręcać, nie wiem ile pasty tam wyciskacie i jak nakładacie?! Ja zawsze brałem 3 gramowe opakowanie i miałem na dwie podmianki, tej pasty dawałem na środku takie większe ziarnko grochu. Najczęstszy błąd to właśnie nakładanie pasty dokładnie ją rozprowadzając jak to robi się przy PC. Nadmiar pasty nie zaszkodzi i nie wyrządzi żadnych szkód poza APU konsoli, to nie ciekły metal i nie ma co żałować :)

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Figuś napisał:

Za mocno też nie ma co dokręcać, nie wiem ile pasty tam wyciskacie i jak nakładacie?! Ja zawsze brałem 3 gramowe opakowanie i miałem na dwie podmianki, tej pasty dawałem na środku takie większe ziarnko grochu. Najczęstszy błąd to właśnie nakładanie pasty dokładnie ją rozprowadzając jak to robi się przy PC. Nadmiar pasty nie zaszkodzi i nie wyrządzi żadnych szkód poza APU konsoli, to nie ciekły metal i nie ma co żałować :)


A to ja rozprowadzałem właśnie po całości taką cienką warstwę raczej. To tym razem dam więcej, dzięki :)

Aktualizacja:


Rozebrałem playstation i naniosłem tym razem większą ilość pasty na procesor (gelid extreme). W środku konsola nie była w ogóle zakurzona. Jak sprawdziłem zainstalowanym na telefonie miernikiem decybeli to mi pokazuje ok 50-60 db podczas grania w GoT.

Czy ktoś wymieniał wiatrak w konsoli i jest w stanie stwierdzić, że pomogło? bo jeszcze nad tym rozwiązaniem się zastanawiam.

Edytowane przez Cellstar
Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim, nie będę się rozwodził - mam parę pytań do mądrzejszych ode mnie w kwestii CUH-7116:

 

1. Pasta termoprzewodząca - polecają Thermal Grizzly Kryonaut - warto? Hi-end, czy jest coś ponad to (prócz ciekłego metalu)?
2. Termopady - polecają Thermal Grizzly Minus Pad 8 - warto? Hi-end, czy jest coś ponad to?

3. Wentylator - ja wiem, że to konkretny model, nie da się od tak wsadzić tam czegoś innego. Ale może ktoś kombinował z podmianą? Interesuje mnie całkowita podmiana, np. Noctua albo coś innego, kwestia rozmiarów i technologicznych możliwości, chciałbym wsadzić coś na prawdę z najwyższej półki - to już nawet nie chodzi o markę ale o jakość i łożyska.

4. Podstawka chłodząca - bez przewiercania obudowy, w stanie fabrycznym - ma sens? Obecnie stosuję, ale chyba tylko z przewrażliwienia...

 

Podsumowując - chciałbym zafundować sobie max jeśli chodzi o chłodzenie, oczywiście nie będę instalować bloku wodnego bo to mija się z celem... Ale za 2 stówki jest szansa dania całkiem nowego życia wysłużonej konsolce. Najbardziej mnie interesuje kwestia wentylatora, o ile to sam plastik to wydaje mi się że problem będzie z wymiarami. Z tego co pamiętam to jest tam też przylutowany układ do sterowania, ale to da się przełożyć, chodzi mi stricte o kwestię mechaniczną.

 

Z góry Bóg zapłać. Peace \m/

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.06.2015 o 22:56, ireniqs napisał:

Ja mam swoje sposoby na głośną konsolę > daję 2x głośniej grę. :kaz:

 

A tak poza tym to :notbad: Daj znać ile konsola będzie tak żyła.

 

 

@ireniqs daję znać po 5 i pół roku - konsola nadal działa bez zarzutu (totalna cisza)

 

następny update jej stanu za 5 lat

Edytowane przez Wieslaw
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam. Jestem nowy na forum ale obycie z konsolami i sprzętem jako takie mam.

 

Moja konsola to PS4 Pro CUH-7016B.

 

Zastanawiam się nad zmianą chłodzenia ale nie czyszczeniem i zmianą pasty i termopadow tylko nad wyrzuceniem fabrycznego wentyla i wstawieniem dwóch wentylatorów 120 lub 140mm jeden na górę (zasysanie) drugi na dół (wyciąganie powietrza) + większe otwory po bokach. 

 

Czy ktoś robił takie coś i może podzielić się opinia na ten temat? 

 

Od razu mówię że już czyszcilem konsole i wymieniałem termopady i pastę na Thermal grizzly. 

 

Konsola po włączeniu jest niesłyszalna a po włączeniu gry wyje ma max. Powietrze wywalane tyłem jest letnie i nie wiem skąd ta regulacja obrotami jeżeli temperatura jest niska. 

 

Z góry dzięki za odpowiedź. 

 

W dniu 15.01.2021 o 02:44, AnOnlyMouse napisał:

Cześć wszystkim, nie będę się rozwodził - mam parę pytań do mądrzejszych ode mnie w kwestii CUH-7116:

 

1. Pasta termoprzewodząca - polecają Thermal Grizzly Kryonaut - warto? Hi-end, czy jest coś ponad to (prócz ciekłego metalu)?
2. Termopady - polecają Thermal Grizzly Minus Pad 8 - warto? Hi-end, czy jest coś ponad to?

3. Wentylator - ja wiem, że to konkretny model, nie da się od tak wsadzić tam czegoś innego. Ale może ktoś kombinował z podmianą? Interesuje mnie całkowita podmiana, np. Noctua albo coś innego, kwestia rozmiarów i technologicznych możliwości, chciałbym wsadzić coś na prawdę z najwyższej półki - to już nawet nie chodzi o markę ale o jakość i łożyska.

4. Podstawka chłodząca - bez przewiercania obudowy, w stanie fabrycznym - ma sens? Obecnie stosuję, ale chyba tylko z przewrażliwienia...

 

Podsumowując - chciałbym zafundować sobie max jeśli chodzi o chłodzenie, oczywiście nie będę instalować bloku wodnego bo to mija się z celem... Ale za 2 stówki jest szansa dania całkiem nowego życia wysłużonej konsolce. Najbardziej mnie interesuje kwestia wentylatora, o ile to sam plastik to wydaje mi się że problem będzie z wymiarami. Z tego co pamiętam to jest tam też przylutowany układ do sterowania, ale to da się przełożyć, chodzi mi stricte o kwestię mechaniczną.

 

Z góry Bóg zapłać. Peace \m/

To już jest nas dwóch. Chętnie powymieniam się pomysłami bo mam już w głowie co chciałbym tam zrobić. 

 

A chciałbym coś takiego jak tutaj:

 

https://linustechtips.com/topic/1198172-ps4-pro-cooling-mod/

 

Z tym że zamiast podłączać wentylatory do kontrolera 12v podłączyć je pod USB na 5v z tyłu obudowy takim cudem techniki :

 

https://www.aquatuning.pl/kable/kable-i-adaptery-do-wentylatorow/14832/phobya-adaptor-usb-5v-external-to-3-pin-fan-30cm-black

 

+

 

https://www.aquatuning.pl/kable/kable-i-adaptery-do-wentylatorow/7903/y-cable-3pin-molex-to-2x-3pin-molex-30cm-black

 

A fabryczny wentyl wywalić albo w lutować jakiś malutki kontroler obrotów np taki:

 

https://www.ebay.pl/itm/PS4-Pro-Fan-Mod-Adj-Speed-Accelerator-Controller-CUH-12xxx-7xxxx-Brn-/201480128969

 

żeby zablokować mu rozkręcanie się na full. No i wentyle niskoprofilowe jakieś a nie zwykle żeby tak brzydko nie odstawało a może nawet zmieścić między obudowę a bebechy. 

 

Co sądzicie? 

Edytowane przez SAKER PDW
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam mam taki problem chciałem rozkręcić zasilacz od ps4 pro i tu się pojawia problem ze śrubami po bokach są dwie metalowe a na środku plastikowa ktoś miał już z tym doczynienie i za chiny ludowe nie da rady tego rozkręcić . Na filmach na yt widzialem ze wszyscy maja 3 metalowe .ktoś może ma sposób jak wyjąć zasilacz bo nie da rady tego rozkręcić a gdy te dwie po bokach rozkrecam to boki puszcza ale ta 3 trzyma  ..

Edytowane przez Lemurr
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak ciekły metal 'wyleje' się na podzespoły obok to jest kaplica, taką pastą wtedy się obkleja dookoła rdzenia żeby nie było tej sytuacji. Przy wymianie pasty polecam dać jej odrobinę więcej niż tylko cienką warstwę. Jak dałem cienką warstwę rozprowadzoną na APU to różnica była niewielka w stosunku do hałasu przed wymianą ale jak dałem jej więcej to już tylko w najbardziej wymagających tytułach odpalał się odkurzacz (a i tak było sporo ciszej niż wcześniej).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry, pisze z zapytanie ponieważ mam problem z moim ps4. Przed wymianą pasty termoprzewodzącej ps4 bardzo głośno chodziło i zdecydowałem, że ją wymienię. Po wymianie na nowa ps4 chwile pochodziło i się wyłączyło z powodu przegrzania (czerwone migające światło i komunikat). Pytanie brzmi co mogło się stać i jak temu zaradzić? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...