Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie również zdążało się że chodziła tak głośno jak na filmiku...najgorzej były przy Gowie i RDR2. Za pierwszym razem wymieniałem pastę i termopady (rok temu jakoś). No a ze ostatnio zaczęła już głośniej chodzić (a Part II za pasem) to ja rozkręcałem ale czyscilem tylko żeberka od chłodzenia (ściana kurzu). Chodzi obecnie cichutko do czasu aż znowu nazbiera kurzu :)

Odnośnik do komentarza

Jak wiesz i masz chęci to polecam. Różnica jest kolosalna. U mnie było tak że zwyczajnie ten hałas odbierał mi frajdę z grania. Może to być dziwne ale tak było. Teraz większość czasu chodzi na pierwszym biegu (słychać tylko delikatny szum) a troszkę głośniejsza się robi głównie jak wchodzę do menu konsoli podczas gry. Czasami przyspieszy wiatrak w grze ale to naprawdę sporadycznie i na krótki okres. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Szymek napisał:

 Może to być dziwne ale tak było.

Nie sądze że dziwne. Mi to bardzo przeszkadzało. Nie zawsze gram na słuchawkach. Inna sprawa że jak gram to jest wieczór i cicho w okolicy a jak konsola zaczyna wyć to i mi przeszkadza i żonie. Pozatym irytujące to było że fajny sprzęcior chodzi jak straszny shit. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Bielik napisał:

fabryczne termopady się odklejają same

ta...albo zostana na metalowej oslonie plyty glownej albo beda na plycie glownej. Chyba z 5 konsol rozkrecalem i nigdy nie bylo ze sie poodklejaly i lataly luzno. Zawsze pozostawaly przyklejone na jednym badz drugim

Edytowane przez Szymek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Odebrałem dzisiaj prosiaka z serwisu. Działa!! Kuzwa działa!! Gośc mówi że musiał 4 ścieżki odbudować. Dodatkowo zmienił paste i wyczyścił konsole. Pograłem chwile i gierce było cichutko a wcześniej po 2 minutach włączał się odrzutowiec. Nie jestem w stanie napisać jak wygląda to lutowanie bo załozył plombe gwarancyj na swoją robotę ale za jakiś czas otworzę o popatrze. 

 

Na obecną chwilę mogę gościa polecić bo za robote o której sami mówiliście że "słabo to wygląda" wział tylko 200 PLN.

 

Jedyną obawę jaką mam to że mógł mi serwisant podmienić jakieś części ale zawsze tak mam jak coś oddaje swojego w obce ręce (takie zboczenie):)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.06.2020 o 22:14, ListuniO napisał:

Wiem że będzie ze mnie pojazd ale przy rozbieraniu prosiaka do czyszczenia, wyrwałem gniazdo zasilacza. Przylutują czy nowa płyta główna jest potrzebna? Ja (pipi)ie ale ze mnie osioł. Na 4 dni przed premierą kuzwa. 

To nie jest problem nałożyć te ścieżki na płytę tak jak były, i na miejsce wlutować gniazdo. Ogarnięty elektronik ze stacją lutowniczą ci to ogarnie. Kiedyś nosiłem PS3 na przeróbkę CobraODE bo nie mogłem na płytę sam przylutować płytki pcb, chłopaki rozkręcali naprawiali laptopy i mi to ogarnęli bez problemu a punkciki były jeszcze mniejsze niż to od tego gniazda.  

 

Poszukaj serwisu laptopów i zanieś płytę, pokaż, wytłumacz. Powinni ogarnąć. 

 

Spoiler

maxresdefault.jpg

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.06.2020 o 17:05, ListuniO napisał:

Odebrałem dzisiaj prosiaka z serwisu. Działa!! Kuzwa działa!! Gośc mówi że musiał 4 ścieżki odbudować. Dodatkowo zmienił paste i wyczyścił konsole. Pograłem chwile i gierce było cichutko a wcześniej po 2 minutach włączał się odrzutowiec. Nie jestem w stanie napisać jak wygląda to lutowanie bo załozył plombe gwarancyj na swoją robotę ale za jakiś czas otworzę o popatrze. 

 

Na obecną chwilę mogę gościa polecić bo za robote o której sami mówiliście że "słabo to wygląda" wział tylko 200 PLN.

 

Jedyną obawę jaką mam to że mógł mi serwisant podmienić jakieś części ale zawsze tak mam jak coś oddaje swojego w obce ręce (takie zboczenie):)

Słabo wyglądało jak na coś co miałbym sam naprawiać bez sprzętu ale dla kogoś kto ma to jest pestka. Grunt że się udało. 

Edytowane przez mozi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Konsolę kupiłem 3 lata temu (CUH-7016B). Przez te lata grania konsola chodziła bardzo cicho. Grałem zarówno w RDR2 jak i GOW i zupełnie nie zwracałem na nią uwagę. Na początku roku miałem trochę przerwy i konsola przeleżało z 2 miesiące bez włączania. Zaktualizowałem system do wersji 7.51 i włączyłem TLOU2 i tutaj zaczęły się kłopoty bo konsola chodzi tak głośno, że musiałem siedzieć na słuchawkach bo nie rozumiem co bohaterowie mówią :) Pomyślałem, że to wina gry więc spróbowałem spider-mana i to samo. Co ciekawe nawet przy grze Unravel 2 i MGS5 jest to samo. Jak podczas grania wejdę do menu konsoli to już w ogóle chce odlecieć :D Zainstalowałem system od nowa i nie pomogło więc wysłałem do serwisu na wymianę pasty (nie wiem na jaką). Po wymianie pasty i wyczyszczeniu konsoli nic się nie zmieniło. Czy wiecie co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Pasta przyjdzie do mnie najwcześniej po 20. stycznia, więc jeszcze miesiąc nic się nie będzie działo. Generalnie konsola chodzi głośno tylko z niektórymi grami, co jest dla mnie dość dziwne, ale ostatni raz wiatrak czyściłem 16 miesięcy temu i jakoś tragedii nie było, ale pasty jeszcze od nowości nie wymieniałem, więc chyba najwyższa pora. 

Odnośnik do komentarza

Jak pisałem wcześniej oddałem konsole do serwisu i nadal chodziła głośno. Postanowiłem, że sam wymienię termopady i pastę na Gelid Extreme. Było trochę lepiej przez chwilę a później znowu zaczęła się konsola rozpędzać i działać bardzo głośno. Prawie 3 lata była cisza a teraz jest jak odrzutowiec. Zastanawiam się czemu tak się stało? są nowe termopady, pasta, zero kurzu i jak sprawdziłem mam wentylator NIDEC.

Czy możliwe jest to że zużył się np. dysk twardy i za bardzo obciąża to procesor? już nawet zastanawiałem się czy któraś aktualizacja mi nie popsuła konsoli :D
Nie mam zielonego pojęcia co się stało. Wcześniej jak grałem w GOW czy Uncharted 4 to była ledwo słyszalna a teraz przy Unravel 2 włącza się wentylator :(

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio wyczyściłem konsolę, dałem nową pastę, nowe termopady i co? I gówno. Konsola wciąż wyje. Przy Warzonie to jest jakiś absurd. Czasem nawet Youtube włączy lekkie szumienie. Najgorzej jest przy grach 60fps.

 

Szczerze to w nową generację wejdę z Xboxem. Dosyć tej technicznej spyerdoliny od Sony :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...