Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

 

6 godzin temu, Katanagakure napisał:

Dzień dobry, pisze z zapytanie ponieważ mam problem z moim ps4. Przed wymianą pasty termoprzewodzącej ps4 bardzo głośno chodziło i zdecydowałem, że ją wymienię. Po wymianie na nowa ps4 chwile pochodziło i się wyłączyło z powodu przegrzania (czerwone migające światło i komunikat). Pytanie brzmi co mogło się stać i jak temu zaradzić? 

Coś zepsułeś widocznie przy składaniu, clampa dociskającego APU do heatsinka dokręciłeś?

Odnośnik do komentarza

Warto też zapytać, jakiej pasty użyłeś i ile jej dałeś. Z konsolami jest trochę inaczej niż z PC - tam procesory mają takie coś, co nazywa się IHS (Internal Heat Spreader), czyli ten metalowy kapturek, który odbiera ciepło z procesora i podaje je w miarę równo dalej. Konsole mają gołe procesory bez IHSa i muszą być dokładnie pokryte termoprzeowdnikiem, żeby wyłapać całość generowanego ciepła. Sam miałem z tym problem na Xbox One X, na PS4/PS4 Pro sytuacja jest analogiczna. Do konsol również bardzo popularne pasty to te od Thermal Grizzly lub Gelida - spełniają swoje zadanie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam! Panowie pisze tutaj do was bo zakładam, że macie dużo więcej wiedzy i informacji na ten temat. Mianowicie mam PRO-siaka wersja CUH-7016B oczywiście jak włączę bardziej wymagająca grę huczy jak F16 mam zamiar zrobić kilka rzeczy ale bez waszej pomocy mi się nie uda. 

Zrobiłem już taki myk, że pod konsole dałem podkładkę chłodząca, ale nie  zmieniła zbyt wiele.... No tooo, coś czego żałuję aczkolwiek przyniosło efekt... Nawierciłem dziury od spodu obudowy (dodam foto) którą raczej będę chciał wymienić ma ktoś może ?

Dzięki dziurom jest nieco ciszej, wiatrak mniej huczy, i teraz jeszcze jedna sprawa, zdjąłem górna obudowę i nastała cisza ;D 

Zaczynamy! 

# Co myślicie o nawierceniu otworu na obudowie w miejscu wiatraka i daniu tam jakiejś maskownicy ? Na prawdę efekt mnie zadowolił bardzo. 

Ew założenie jakiegoś wiatraka na USB żeby tłoczył więcej powietrza w obudowę ;D

# Będę chciał rozebrać PROsiaka i zmienić mu pastę i termopady, myślałem także o ciekłym metalu na procek założyć, co o tym myślicie i jak to wygląda w praktyce ? 

Jak już bym kupował termopady to jakie i ile ? 

I pasta, jaka ? A jak nie pasta to jaki metal :D

Skłonny jestem do Thermal Grizzly ;)

No i jeszcze raz przypominam ;d Kupie dolną obudowę prosiaka, i proszę też o jakieś wskazówki odnośnie rozebrania Prosiaczka ;)

 


 

Edytowane przez RobertF
Odnośnik do komentarza

Olej ciekły metal bo daje zerowy zysk w ps4, a może narobić wiele szkód jeśli nałożysz go nieodpowiednio. Zostań przy zwykłej paście termo.

Termopady muszą być grubości 1mm, a jakiej firmy to już bez znaczenia. Kupowałem jakieś tańsze na allegro i nigdy nie było problemu. Na pewno nie ma sensu przepłacać za termopady popularnych marek, no chyba że jakieś promo.

Pasta to Thermal Grizzly albo Arctic MX4. Rezultat bardzo podobny, używałem obu i szczerze nie widziałem różnicy, to jednak tylko konsola, a nie PC do overclockingu.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, RobertF napisał:

Thermal Grizzly Kryonaut bedzie git ? 

 

Co z myślisz o tych otwornicach ? 

 

Wystarczy Gelid GC Extreme, sam używałem tylko tej pasty u siebie i kilku osób którym wymieniałem pastę, wszyscy byli bardzo zadowoleni. Ciekły metal przeżera heatsink w ps4 po roku :)

Odnośnik do komentarza
Thermal Grizzly Kryonaut bedzie git ? 
 
Co z myślisz o tych otwornicach ? 
 
Grizzly, Gelid, Arctic, cokolwiek z tego weźmiesz będziesz zadowolony. To są topowe pasty i do konsoli w zupełności wystarczające.

Co do otworów to nigdy się w takie coś nie bawiłem, bo i po co? Konsola działała ok, a masz dodatkowe miejsca którymi się kurz będzie dostawać, przez co szybciej się radiator może zabić syfem. Były jakieś dostawki do konsolki, że wpuszczały więcej powietrza, ale tak jak mówię, mnie takie dziwne rzeczy nigdy nie jarały.
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
3 minuty temu, mattaman napisał:

Do ps4 pro tylko ciekły metal emoji41.png

Do Pro tak, ale jeśli komuś przyjdzie do głowy zabawa w ciekły metal na zwykłej PS4 to tak ku przestrodze:

 

 

CM reaguje agresywnie z aluminium (a takowe jest używane w PS4 właśnie), więc raczej nie polecam. No chyba, że chcecie komuś zrobić na złość i zepsuć konsolę bez widocznych śladów na zewnątrz, bo wygrał z wami w fifkę :kekw:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Co polecacie do chłodzenia?
Bo zauważyłem, że dużo ciepła idzie w tył na kable, w tym HDMI, gdzie po rozgrzaniu obraz śnieży w formie białych pasów. Konsolę obróciłem już o 90 stopni względem ścian, tak by kable były z bocznej strony, a nie od ściany.

Co będzie lepsze?
Nie myslę o wymianie pasty i termopadów, bo to będzie kiedyś, ale teraz w trakcie pracy.

1) W okolicach 5 dych dodatkowy wentyl z tyłu?
Tak by odprowadzało lepiej ciepło

2) Podstawka chłodząca na 2 pady ładująca okolice 6 dych?

Co z tych opcji lepiej chłodziło/odprowadzało ciepło w konsoli?
Bo o ile 2 padów brak, a podstawka widziałem nie jest do końca stabilna, a mam klocka kociczkę, co mogla by przewalić, to jeśli dwie opcje dają podobnie bliskie rezulaty, to podstawka by była lepsza, bo już ładowanko jest. Lecz jeśli chłodzenie mierne, to wezmę wentylator, bo wystarczy mi ładowanie z kabla, a nóżki sobie zrobiłem. Te plastikowe są i tak niskie, a stoi mi na małych ciężarkach mosiężnych :D

@Bzduras

 

Lubie oglądać #WielkiElektronik serwis i też pokazywał reakcje ciekłego metalu na Ps4. Fajnie komentuje i fajnie pokazuje:thumbsup:

Edytowane przez Soyokaze
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Soyokaze napisał:

Lubie oglądać #WielkiElektronik serwis i też pokazywał reakcje ciekłego metalu na Ps4. Fajnie komentuje i fajnie pokazuje:thumbsup:

No @Spox_2 dobrą robotę robi, oglądałem jak jeszcze miał nazwę kanału Virtual Future. Jak ktoś lubi majsterkowanie przy elektronice to nie da się nie polecić kanału.

Odnośnik do komentarza

@Bzduras

 

Powiedz mi, czy od grzania się kabli z tyłu może być efekt śnieżenia na TV?
Cały tył konsoli jest gorący, tak samo kable. Widać efekt przeskakiwania białych poziomych pasków, które potem znikają.
To nie jest częste. Raz miałem przy Ucharted pod koniec 1 części, gdy samych akcji było dużo, no i wczoraj w niedziele, gdy dłużej się pograło:P Specjalnie obróciłem konsolę by bokiem stała, a nie tył do ściany. Bo ciepło szło na ścianę i sie od ściany odbijało do konsoli. Dziś trochę też było ale znikło.

Właśnie jestem ciekaw co by dobre było do odbierania ciepła/chłodzenia. Nie chcę czyścić pasty itd, póki mam jeszcze paragon i jest do listopada tego roku. A czy przyjmą czy nie, to nie wiem, bo konsolę od kogoś kupiłem.

Edytowane przez Soyokaze
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Soyokaze napisał:

Powiedz mi, czy od grzania się kabli z tyłu może być efekt śnieżenia na TV?

Nie wiem, pewnie tak. Musiałbyś testować inne przewody żeby to potwierdzić/wykluczyć, ale wszelka elektronika niespecjalnie lubi się ze skrajnymi temperaturami.

 

I naucz się tagować, łatwiej Ci będzie forumować. Stawiasz małpę, wpisujesz nick, wybierasz sobie avatar na dole z listy i to już. O tak o: @Soyokaze, bo na razie to wklejasz link do profilu userów i nie dostają powiadomienia o mentionie.

Odnośnik do komentarza

Chyba jednak serwis po świętach.
Coś mi się widzi, że coś z gniazdem.
Biała dioda cały czas, mimo że jest obraz, ale czasami w trakcie gry jest to śnieżenie, a raz się wyłączył i migało od niebieskiego pełnego do niebieskiego z napisałem "brak sygnału". A potem znów załapało i obraz był.

Achhh te gniazda HDMI. Najczęściej jak czytam padają w tej konsoli.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ja tak wyrwałem to gniazdo podczas otwierania PRO. Na szczęście typ z lokalnego serwisu potrafił odbudować wyrwane ścieżki i wraz z czyszczeniem i wymianą tpadów krzyknął tylko 200 PLN. Oddał w dniu premiery TLOU2:) Jeśli masz wersje slim lub zwykłą to kabel od zasilania lepiej się odczepia. Popatrz też na necie ile i jak paste nałożyć. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...