Skocz do zawartości

Mafia III


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za ferst impreszyns Banzai!

Moje pytania:

1. System walki wręcz bardziej gta-owy czy śpiącopsowy? Są okolicznościowo-środowiskowe  takedowny a la Sleeping Dogs czy Yakuza?

2. Czy są jakies elementy RPG? Jakiś rozwój bohatera? Postać leveluje?Jakieś drzewko? Może to już było gdzieś wyjaśnione, ale ja nie wiem...

3. Czy spolszczenie kinowe zjadliwe (jeśli grasz w PL)?

4. Ruch uliczny i pieszy na poziomie chociaż GTA czy pustota?

5. Jak z modelem jazdy? Autka kartony, wozy z węglem czy ok?

6. Napisz jak wygląda typowa misja, chodzi o schemat. Duży stopień skomplikowania? Dużo misji fedexowych tudzież "kostkocukrowych"?

Najważniejsze pytanie zostawiłem na koniec:

7. Ku.rwa wartokupić? :)

 

1. Blizej GTA V, choc to i tak nie do konca to samo, Lincoln to nie jest Wei Shen ktory musi skakac dookola swoich wrogow, z reguly jak do kogos podejdziesz i sprzedasz mu jednego gonga to wystarczy. Z okolicznosciowych sa zza rogu, jak ktos siedzi, albo jak jest za skrzynka/niska sciana etc. Mozna tez podczas sprintu od przodu/tylu zaatakowac wroga i wtedy jest fajna animacja jak gora czarnego miesa doslownie wdeptuje cie w beton.

 

2. Sa, mozna upgrade'owac niektore statsy Lincolna [jak np zycie, celnosc z danym rodzajem broni etc.].

 

3. Polskie napisy sa na pewno, ale gram po angielsku wiec nie wiem czy zjadliwe.

 

4. Na poziomie GTA [z wylaczeniem autostrady, gdzie ruch byl niesamowicie gesty, takiego czegos jeszcze tu nie widzialem]

 

5. W trybie symulacji model jazdy swietny, choc i tak latwo ogarnac auta, tryb 'normal' to taki typowy arcade, choc wage auta czuc lepiej niz w innych grach.

 

6. Misje glowne sa liniowe i zroznicowane, idz tu, zrob to, pogadaj, zaatakuj, ucieknij, z kolei misje poboczne, na chwile obecna sprowadzaja sie do idz, zabij/przesluchaj/zniszcz, siłą tutaj jest raczej zroznicowanie sposobow w jakie mozna to robic, a nie samo zroznicowane misji.

 

7. Nie wiem :dunno: wydawanie kasy na gierki w dzien premiery to mocno subiektywny temat, ja moge tylko powiedziec ze osobiscie nie zaluje. 

 

A szczelanie z auta jes?

 

Jest, free-aim lub auto-aim na kola.

 

Ale jutro będzie grane :banderas:

 

Można chować zwłoki do bagażnika czy w żadnej grze nigdy się tego nie doczekam?

 

Nie mozna, ale, ale ale... mozesz isc na bagna, zabic rednecka, wziac jego zwloki i rzucic go aligatorom na pozarcie. :cool:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lo matko! Zapowiedziales mi tutaj prawdziwa uczte. Biore na bank ale nie za full price( nie stac mnie), niemniej bardzo fajnie, ze to kolejna pozycja ktora mozna wpisac na liste must have.

Ja chcialem sie jeszcze dopytac jak sam feeling Nowego Orleanu? Moze fantazjuje ale jest Voodo, Jazz na ulicach itd? Bardzo bym sobie tego zyczyl :)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno pytanie do Bansaia, byc moze przedwczesne.

Jak oceniasz po tym co juz ograles kwestie fabuly, narracji i postaci? Jesli powiedzmy GTA4 uważam pod tym wzgledem za dno i sto metrów mułu (ocena subiektywna), a np Yakuzy to dla mnie mistrzostwo świata to czy na tym tle Mafia III może mi się spodobać?

Odnośnik do komentarza

Lo matko! Zapowiedziales mi tutaj prawdziwa uczte. Biore na bank ale nie za full price( nie stac mnie), niemniej bardzo fajnie, ze to kolejna pozycja ktora mozna wpisac na liste must have.

Ja chcialem sie jeszcze dopytac jak sam feeling Nowego Orleanu? Moze fantazjuje ale jest Voodo, Jazz na ulicach itd? Bardzo bym sobie tego zyczyl :)

 

Graja jazz w niektorych miejsach, i jest motyw voodoo, mozesz miec nawet lalke voodoo ktora rzucasz i niektore trepy sraja w gacie jak sa przesądni. A co do NO, no to poki co miasto prezentuje sie znakomicie, widac ze spedzili nad nim sporo czasu.

 

Jeszcze jedno pytanie do Bansaia, byc moze przedwczesne.

Jak oceniasz po tym co juz ograles kwestie fabuly, narracji i postaci? Jesli powiedzmy GTA4 uważam pod tym wzgledem za dno i sto metrów mułu (ocena subiektywna), a np Yakuzy to dla mnie mistrzostwo świata to czy na tym tle Mafia III może mi się spodobać?

 

Tak jak pisalem wczesniej, scenki, voice acting i sama fabula na razie sa fenomenalne, choc tutaj jest bardziej przyziemnie gdzie Yakuzy momentami sa troche over the top [w dobrym tego slowa znaczeniu].

Odnośnik do komentarza

Dobra historia jest w stanie wiele wynagrodzić...ale jeśli znów będę musiał wykonywać dziesiątki takich samych zadań pobocznych, żeby pchnąć fabułę do przodu to będzie kiepsko. 

Że też nikt nie umie wymyślić innego rozwiązania niż nasranie tysiąca ikonek na mapie i weź biegaj, odbijaj posterunki, przejmuj dzielnice, etc. 

Odnośnik do komentarza

Dobra historia jest w stanie wiele wynagrodzić...ale jeśli znów będę musiał wykonywać dziesiątki takich samych zadań pobocznych, żeby pchnąć fabułę do przodu to będzie kiepsko. 

 

Bedziesz musial robic rackety, co prawda nie dziesiatki, na chwile obecna 4-5 racketow wystarczy zeby przejac wystarczajaca ilosc terenu na dzielni i odpalic misje.

 

btw. oprocz racketow doszly mi wlasnie misje poboczne, oraz same rackety tez troche dostaly nowych wariacji.

Odnośnik do komentarza

Dobra historia jest w stanie wiele wynagrodzić...ale jeśli znów będę musiał wykonywać dziesiątki takich samych zadań pobocznych, żeby pchnąć fabułę do przodu to będzie kiepsko. 

Że też nikt nie umie wymyślić innego rozwiązania niż nasranie tysiąca ikonek na mapie i weź biegaj, odbijaj posterunki, przejmuj dzielnice, etc. 

 

No to mam dla ciebie kiepską informację, oglądałem streama jakiegoś kolesia i jedyne co robił to jechał zabił parę osób i tak w kółko. Coś wspominał że w ciągu 7 godzin grania miał tylko jedną ciekawą misję 

Odnośnik do komentarza

Fajna akcje mialem przed chwila, jechalem tirem z naczepa ktora mialem odstawic w pewnym miejscu, nagle wyskakuje mi info ze kill-squad [niezwiazane z misja, dynamiczny event] mnie namierzyl, w tirze im nie uciekne, tira zostawic nie moge, na szczescie jakies 100 metrow ode mnie byl magazyn ktory wczesniej przejalem a na perymetrze ok. 15 moich ziomkow, wbijam tam na pelnej (pipi)e, kill squad [2 pelne samochody] za mna, ledwo co z tira wysiadlem i zostali zmasakrowani bez mojej ingerencji. Ot taka prowizoryczna pulapka ale sie usmiechnalem jak zadzialalo.

 

Kilka nowych spostrzezen:

 

- o ile doczytywanie w miescie jakos mi nie przeszkadza, tak na bagnach juz rzuca sie w oczy, linie drogowe czasem doczytuja sie na twoich oczach a sama trawa tez momentami lubi wyrosnac przed nami (sqtr wyzej pisal o kwadratowych cieniach, tego jeszcze nie mialem)

 

- model zniszczen aut jest biedny, ciezko jest uszkodzic bok samochodu

 

- deszcz wyglada slabo :reggie:

 

- poki co dalej dobrze chodzi, kilka razy mi chruplo na bagnach, ale tylko na jakas sekunde, moze dwie

 

- zderzaki aut momentami wygladaja jak ten stop z ktorego jest zrobiony t-1000, bardzo dziwnie, ale tylko momentami, nie wiem od czego to zalezy

 

- strzelanie w kola jest bardzo przyjemne, czesto auto robi wywrotke po takim strzale, jedzie policja z przodu, strzal w kola, (pipi), dachowanie i wybuch w policyjne auto ktore jest za mna, szkoda ze tego nie nagralem :beksa:

 

- gra wraz z pchaniem fabuly do przodu otwiera wiecej mozliwosci i dodaje troche wariacji do racketow/misji

 

- misje glowne poki co wszystkie sa ZA(pipi)ISTE, epickie momenty, swietne miejscowki, cudo pod tym wzgledem

Odnośnik do komentarza

Zobaczcie jak dobrze poboczne misje są zrealizowane w GTA V. Zadania dla "Nieznajomych i dziwaków" np. Każde zupełnie inne, mała powtarzalność, jest ich odpowiednia ilość, żeby gracz się nie znudził.

 

Hłe, hłe, post powyżej wskazuje na dużą aktywność Escobarów w temacie o Mafii...przypadeg?   :mocking:

Edytowane przez Reno
Odnośnik do komentarza

Jestem po 3h grania i z aspektów technicznych ta gra jest szkaradna. Naprawdę brzydka po forza horizon 3 to jakby spaść do poprzedniej generacji. No ale poza tym to bomba. Muzyka genialna, klimat super i dubbing angielski za(pipi)isty. Na razie idę tylko głównym wątkiem ale to co się tam odpoerdala coś pięknego:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...