Skocz do zawartości

Mafia III


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

MOCNY SPOILER w związku z historią Vita

 

 

Właśnie dowiedziałem się co się stało z Joe. Po wykonaniu bodajże 5 misji pobocznych dla Vita opowiada nam co się stało. Ludzi, których zabijaliśmy byli odpowiedzialni za śmierć Joe. Okazało się, że wydostał się z zasadzki przy okazji jednego typa ostro okaleczając, uciekł do Chicago, myślał, że znajomi mu pomogą, a oni go wydali, a wspomniane typy zatłukli go na śmierć i obcieli mu ręce. 

 

Zayebiście smutno mi się zrobiło, bo jednak miałem nadzieję, że Joe gdzieś sobie dalej żyje. :(

 

 

A teraz czas aby przejąć do końca władzę w mieście. :cool: 

Odnośnik do komentarza

Mimo dalszej powtarzalności misji typu sprzętnij bossa, ukradnij, zniszcz gra wciąga niesamowicie i nie chce sie wyłaczać. Robote robią te cut-scenki i retrospekcje fajnie to zrobili, im dalej tym lepiej!

 

 

https://gfycat.com/RemorsefulNewAphid

jeszcze sprawdził dokładniej dokumenty i machnął ręką aby jechać xDDD

Mi na razie przez jakieś 15h gry zdarzyły się może tylko 3 drobne babole, ale nie psujące zupełnie rozgrywki, czasami na mieście spotykam tylko auta jezdzace z otwartymi drzwiami z jednej strony :)

Odnośnik do komentarza

Naczytałem się Was i kupiłem dzisiaj swoją - zainstalowałem, pobrałem łatkę, uruchamiam, wstępna i szybka konfiguracja i co mnie atakuje na wstępie? Jimi Hendrix! Już mnie mają, czuję, że dla mnie to będzie gra tego roku - szczególnie, że śmiało mogę się nazwać psychofanem serii - chociaż słowo seria akurat w tym wypadku nie pasuje. To trzy zgoła inne gry oddzielone od siebie kilkunastoma latami. Niemniej - wiem, że to będzie to! Mafia zarówno pierwsza jak i druga fabułą stała, stoi i zawsze będzie stała. Wracam do tych dwóch tytułów jak do dobrej książki czy legendarnego filmu. Dla mnie obie te części to coś więcej niż gry, ot co. Dla mnie to gry epickie pod tym względem. Klimat wylewający się z ekranu - to jest to czego przy wielu z pozoru lepszych mechanicznie gier nie doświadczam.

NURTUJE MNIE PEWNA RZECZ ~~ i mam w związku z tym pytanie do Was. Ja kupiłem edycję w przedsprzedaży tj. kilka tygodni temu zestaw z koszulką a dzisiaj całą grę - jest informacja, że za to otrzymuje niejaki pakiet rodzinny, który reklamowali namiętnie w każdym materiale z gry - to marketingowa ściema i dodają ten śmieszny kod do każdej wersji czy faktycznie tylko dla przedsprzedaży? Inna sprawa, że to nie ma żadnej wartości, nawet najmniejszej, ot pierdołowate skórki czy jakieś tam inne bronie albo lakiery. ^.^ Pytam czy zostały zachowane chociaż pozory ze strony wydawcy i sklepów, które grę oferują.

Budzik do pracy na 06:30 a ja zasiadam i zakładam, że zastanie mnie dzisiaj/jutro - tej nocy, brzmi lepiej - 02:30/03:00, nie ma lipy!

 

633243f17a098.jpg

 

3e94139eb5923.jpg

d4e06f0969734.jpg

Edytowane przez Folion
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ale nie kupowałeś żadnego zestawu w przedsprzedaży? Po prostu wszedłeś do sklepu i ściągnąłeś pierwsze lepsze pudełko z grą z półki?

Edycja: zanim w ogóle płyta z grą znalazła się w napędzie mojej konsoli przeżyłem już pierwszy szok. Otwieram pudełko a tam poza tą pseudo lakoniczną "instrukcją" tfu - tymi bzdurami o licencjach i innych i wkładce z kodem na dodatkową zawartość znajduje się MAPA! Tak, szok i niedowierzanie tej generacji - w pudełku z grą znajduje się sporych rozmiarów mapa. W zwykłej wersji, nie jest to edycja kolekcjonerska. :-) Nie ukrywam, że jak na obecne czasy to rarytas - do czego to doszło, kiedyś takie "wkładki" to był standard. Dzisiaj? Człowiek dostał mapę i się cieszy. :-) Dobrze zaczęli, zobaczymy jak będzie dalej.

Na jakim poziomie rozpoczęliście grę?

Edytowane przez Folion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tzn. zamówiłem ją sobie dwa dni wcześniej przez internet do danego sklepu, żeby mieć na premierę bo mieszkam w takiej miejscowości, że na premierę w sklepie to na pewno wersja pc i może ps4, o xbox one zapomnij a taką mam. 

 

Niby jest to preorder ale dziwne jakby był podział na wersję preorder i nie-preorder, w końcu zawartość raczej musi być ta sama bo i tak idzie masówka w pakowaniu. Nie wiem co 2K wymyśliło z tymi pakietami. 

Odnośnik do komentarza

O co chodzi tym devom, którzy niszczą bardzo fajne rzeczy, które znajdowaly się w sequelach? Już pal licho detale jak ślady krwi roznoszone stopami, ale brak możliwości tankowania w Mafii? Albo system walki to samo jest problemem w GTA V, system nie pozwala na zabawe bo jednym strzale przeciwnik lezy na ziemi kiedy w GTA IV było trzeba trochę typa przykatować żeby już się nie podniósł tutaj widzę jest podobnie. 

 

Odnośnik do komentarza

System kolizji samochód-przeszkoda jest troszkę zbugowany. Miałem sytuację w dokach bodajże, że jadę autem i chciałem sobie skrócić więc jadę na przełaj i były jakieś wystające lekko tory(w dwójce czy w GTA by było tylko lekko czuć, że po nich przejechałeś) i jak wjechałem na te tory to mnie tak wyjebało w górę, że 3 salta zrobiłem i skończyłem na dachu. I tak miałem kilka razy w ciągu gry z jakąś przeszkodą na drodze, nawet małą. 

 

 

A to porównanie gdzie są łuski na podłodze albo dużo dymu to też niezbyt rzetelne, bo jednak takie rzeczy tylko z PhysX na PC, a bez tego to wygląda co najwyżej nieźle. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie bez dwóch zdań. W ogóle nie miałem myśli, że może pobić dwójkę, a co dopiero jedynkę. Natomiast po skończeniu jest to dalej bardzo dobra gra(byłaby nawet świetna gdyby nie aspekt techniczny) i absolutnie nie żałuję kupna na premierę. Świetnie się bawiłem przez weekend. :cool: 

Odnośnik do komentarza

Boze Bozenko :banderas:

Ta yebaniutka piosenka przed ostatnia misja, az mnie ciary przeszly i sam zaczalem spiewac na glos jak stulejarz jakis. :fsg:

 

Historia w tej grze jest Z A J E B I S T A, gameplay jest bez dwoch zdan fenomenalny, gdyby tylko troche przycieli na powtarzalnosci [tak z 30% chociaz] i nie spieprzyli aspektow technicznych to ode mnie bylaby spokojnie D Y C H A. A tak, musze strzelic dosc solidne 8 i czekac na patcha ktory doda ciuchy, tuning, wyscigi oraz poprawi troche te nierownosc w grafie [oby]. Gra mi sie scrashowala raz, i takiego zauwazalnego glitcha mialem tylko jak mi auto zniknelo podczas strzelania do niego.

 

Nigdy nie bylem fanem porownywania 1nki i 2jki, wg mnie obie gry byly na poziomie, z tym ze jedynka zawsze miala te nostalgie i byla kamieniem milowym w branzy, ciezko taki sentyment przebic.

 

A odnosnie 1 vs 2 vs 3 no to ciezko ocenic... 1nka ma po swojej stronie nostalgie, romantycznosc mafii w swoim story, 2jka ma gameplay oraz bardziej przyziemna historie o tym jak to zbrodnia nie do konca poplaca [na pewno nie jest gorsza/lepsza od 1nki], znacznie lepsza rezyseria i aktorstwo, a 3jka ma najlepszy gameplay, najlepsza rezyserie i aktorstwo oraz najmroczniejszy klimat, ale jest przychamowana przez technikalia i powtarzalnosc.

Odnośnik do komentarza

To jest też chyba jakoś wytłumaczone, że to jest jego instynkt bo był w Wietnamie, operacje specjalne i tak dalej. No ale naciągane to strasznie. 

 

A wyłączyć się nie da bo to jest właśnie część mechaniki. No ale jak wspomniałem, nikt nie każe używać. 

Odnośnik do komentarza

Bansai dwa pytania, bo na razie chyba tylko ty przeszedłeś - według ciebie historia jest lepsza niż w dwójce? Główne misje są w miarę sensowne, czy znowu 75% gry robimy za taksówkarza i jeździmy z ludźmi, którzy nawet nic do nas nie mówią (ostatnio odpaliłem gta IV i już wiem dlaczego Mafia 2 mnie tak wynudziła). 

Edytowane przez ssxx1
Odnośnik do komentarza

Misje glowne w Mafii 3 to rollercoaster gdzie non stop cos sie dzieje. Wiekszosc z nich bede pamietal przez bardzo dlugi okres czasu [cos jak hotel w Mafii 2].

 

A co do historii, nie wiem, na pewno najlepsza realizacja ze wszystkich trzech, ale wg mnie ciezko jest bezposrednio zestawic 2 calkowicie odmienne motywy przewodnie, czyli zemsta vs zbrodnia nie poplaca.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...