Skocz do zawartości

Mafia III


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Nudne się zrobiło po dobrym początku musiałem wyłączyć i się zjarać. Zaraz wracam do gry może znowu zrobi się ciekawiej. Po całym prologu kazali mi odbić dwa biznesy oba odbicia identyczne. Czyli wpierw kase zbieramy potem zabijamy pomagierow i na końcu boss. Doczytywanie tejstur jest zabawne czasem. Widzę dwoch gangsterów gadajacych bez wczytanej do końca tekstury twarzy:) dodatkowo dziwnie światło działa w tej grze. Czasem miga jasno ciemno albo jasno robi się w jakimś miejscu jakby ktoś kilka halogenow odpalił.

Odnośnik do komentarza

Jak dobrze, że jeszcze wstrzymałem się z zakupem. Podobne aktywności poboczne dawały się we znaki już w Mad Maxie a skoro M3 ma tego jeszcze więcej to jednak podziękuje. Mogli pozostać przy takiej samej strukturze co w drugiej Mafii. 

 

Problem polega na tym ze w przypadku Mafii 2 kazdy recenzent (pipi)al gre za to ze nie ma co robic w tym swiecie oprocz glownych misji :reggie:

 

Ciezko znalezc zloty srodek.

Odnośnik do komentarza

Zloty srodek to taki, gdzie misje poboczne sa tak dobre, ze nie da się odroznic ich od glownych, a jak maja robic go.wno misje to lepiej nie robic ich wcale, bo sa glownym czynnikiem psujacym gierki. Jak ktoś ukończy napiszcie jak z proporcjami misje glowne/do generycznych zadań z godfathera.

Jeszcze z tego co widziałem irytująca jest blyskawiczna zmiana oświetlenia podczas jazdy, prawie jak stroboskop, oby cos z tym szybko zrobili.

Odnośnik do komentarza

 

Jak dobrze, że jeszcze wstrzymałem się z zakupem. Podobne aktywności poboczne dawały się we znaki już w Mad Maxie a skoro M3 ma tego jeszcze więcej to jednak podziękuje. Mogli pozostać przy takiej samej strukturze co w drugiej Mafii.

 

 

Problem polega na tym ze w przypadku Mafii 2 kazdy recenzent (pipi)al gre za to ze nie ma co robic w tym swiecie oprocz glownych misji :reggie:

 

Ciezko znalezc zloty srodek.

CD Project się udało, w FC3 też było ok.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mogloby ich byc troche mniej, ale wyciac raczej bez sensu, fajnie wkomponowuja sie w caly ten watek odbierania miasta typkowi na ktorym chcemy sie zemscic. No i z kazda dzielnica dochodza nowe dzialanosci np. podazanie za martwymi zrzutami. Bez tego gra pewnie bylaby w cholere krotka, a to tez szkoda, bo gameplay jest za(pipi)isty, gunplay to poezja i az chce sie strzelac i miec do czego strzelac.

Odnośnik do komentarza

Gunplay za(pipi)isty? Do czego porównujesz? Bo dla mnie zdecydowanie kiepski poziom w sumie innych sandboksow tpp. A co do gier z tym widokiem to kapiszony 4 czy quantum przerwa miały o niebo lepszy gunplay.

 

Ta gra ma jedno klimat. Cała reszta średnia. Ja lecę tylko główny wątek na razie. Misje poboczne te co odkryłem już to kiepskie fetch questy np zbieranie skrzyń z Marysia. Super poboczny quest. Po kiego grzyba każda gra open world obecnie musi mieć 1000 różnych pierdołowatych pobocznych zadań. Ja (pipi)ie kiedy producenci zrozumieją że mniej znaczy lepiej. Wolałbym kilka dróg do skończenia misji niż pierdyliard rzeczy na mapie. Taki mgs5 ładnie pokazał jak misje mogą wyglądać. Gra była fabularnie nie skończona ale przynajmniej każda misje mogłem rozegrać inaczej. Tutaj jazda na szynach która ratuje historia. Szczerze wolałbym ograniczoną grę która nie udaje sandboksa jak mafia 2 niż tą wydmuszke która chce być gta.

 

Do tego technicznie przebija wszystko co w tym roku ogrywałem. Te znikające tekstury, światła zachowujące się dziwnie etc. Ja rozumiem że tworzenie gry to skomplikowana sprawa ale jak to przeszedło testy? Recore jest mniej zabugowana grą. Ja podczas sesji 5h dzisiaj miałem pop up , tejstury doczytujace się przed oczami, brak dźwięku raz w grze (musiałem zresetować ) , freezy 2 razy takie mocne 3 sekundowe oraz najlepsze buga w quescie pobocznym. Aby zabrać marysie na łódkę trzeba popłynąć do skrzyni i nacisnąć strzelke w dół. Musiałem zrestartowac checkpoint bo mi strzałka nie pojawiała się przy jednej ze skrzyń.

 

 

Obecnie daje 9/10 za fabułę i klimat oraz reżyserię (genialna narracja bohaterów drugoplanowych z offu)

 

5/10 za techniczny aspekt. Gra potrafi być nawet ładna np jak zachodzi słońce i promienie odbijają się na chodniku. Dlatego nie daje 3/10 :)

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Pogralem niestety tylko 2 godzinki poki co (zycie zweryfikowalo moje plany na dzien gracza) ale juz dobrze rozumiem skad te embargo na recenzje, wczesniejsze recki skutecznie zmniejszyly by sprzedaz i preordery tego tytulu. Przez 1h gra juz wysypala mi sei 2 razy zrzut do dasha, poki co klimat i muzyka miazdzy, ale graficznie i kwestie techniczne, takze plywajacy czesto fps pozostawia sporo do zyczenia. GTA wygladalo lepiej, ale to mi nie przeszkadza.

 

Ze strony funu gry poki co jest dobrze, w sumie zawczesniej by napisac cos wiecej, ale potwierdza sie kolejny raz - gdy jest embargo na recki z gra jest cos nie tak. Jednak czlowiek oczekiwal lepszej jakosci po tak duzym tytule

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Gunplay za(pipi)isty? Do czego porównujesz? Bo dla mnie zdecydowanie kiepski poziom w sumie innych sandboksow tpp. A co do gier z tym widokiem to kapiszony 4 czy quantum przerwa miały o niebo lepszy gunplay.

 

Do czego porownuje? Do innych open worldow tpp, i zdecydowanie Mafia ma z nich najprzyjemniejszy gunplay, z reguly jestem ostatni do podpierania sie cudzymi opiniami, ale wez idz na gafa czy inna wieksza strone, kazdy chwali ten aspekt obok historii.

 

Gra była fabularnie nie skończona ale przynajmniej każda misje mogłem rozegrać inaczej. Tutaj jazda na szynach która ratuje historia.

 

Slaby gunplay i teraz jeszcze jazda na szynach? Nie wiem, chyba w inna gre gramy, bo u mnie każdą aktywnosc mozna rozegrac na wiele sposobow, skradac sie prosto do celu, eliminujac wszystkich po cichu [lethal/non-lethal], robiac masakre solo, czy chocby po wezwaniu posilkow gdzie sa male wojenki na ulicy... co ty bys jeszcze chcial dokladnie tu inaczej rozegrac? Napisz mi bo ciekaw jestem.

 

Aspekty technicze sa kulawe, tu sie zgodze, choc tekstury mi jeszcze nie zniknely nigdy, freeza zadnego nie mialem, ani tez buga w jakimkolwiek quescie [grasz na X1/PC?].

 

@Fanek

 

Ja juz mam troche godzin wbitych i ani jednego crasha nie zaliczylem, zainstalowales patcha? Jesli tak to kiedy crashowalo, podczas normalnego grania, scenek, loadingu?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mi się najbardziej podoba jak przeciwnicy się zachowują kiedy otrzymują kulki. Chyba nie widziałem tak fajnego zachowania w grach. 

 

Jedyne poważne techniczne aspekty jakie zauważyłem to czasami strasznie rażące światło oraz raz po ponad 5h sesji się wysypała do dasha, a tak to jest spoko, nic się nie psuje. Oczywiście graficznie jest średnio, deszcz wygląda słabo, a lusterko wsteczne to są czasy PS2. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Przy pierwszym podejściu byłem zawiedziony, ale gra mi się podoba. Sam fakt że po zejściu z wyrka o 6 rano, zamiast oglądać głupoty na YouTube od razu odpaliłem mafie o czymś świadczy. Graficzne babole są, ale gra się wyśmienicie. Muzyka wymiata, jest brutalnie, czasem piękne widoki, model jazdy daje rade. Gdyby popracowali nad wyglądem fur to dalbym 8 na 10

Odnośnik do komentarza

No ja wlasnie wrocilem do domu i tez bede odpalal, chce mi sie w to grac po prostu. Oceny nie bede wystawial dopoki nie skoncze i nie zobacze jak rozwiazali ending i reszte story, ale podejrzewam ze pod wzgledem ocen przez te aspekty techniczne grze sie niezle oberwie, z jednej strony szkoda bo super gra, ale z drugiej strony calkiem slusznie bo gry ostatnio coraz bardziej leca w kulki w tym departamencie.

 

Ewidentnie mogli jeszcze z miesiac lub dwa nad tym popracowac, no ale wtedy wychodza najwieksze hity... a na poczatek 2017 tez nie przesuna bo bedzie rowniez zapchany.

 

btw. ma byc patch do PS4 PRO poprawiajacy grafe etc.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

http://www.gamersyde.com/hqstream_mafia_iii_gameplay_6_1440p_pc_-38391_en.html

 

Obejrzalem i fucktycznie, scenki są przemocarne i świetnie zrealizowane. Gdyby nie zrąbane technikalia o których zewsząd słychać brałbym tą gierę już dzisiaj, a tak to poczekam jeszcze trochę aż wszystko odrobaczą. Teraz jednak wiem,że nie mam już dylematu czy zagrać, ale kiedy zagrać...

Odnośnik do komentarza

No pewnie wydali tak wcześniej żeby uniknąć nawałnicy typowej dla końcówki października i całego listopada, większość opisywanych przez was wpadek technicznych to rzeczy zdecydowanie do naprawienia, wraz z patchami powinno być lepiej.

Mafia to nie IP-samograj, a kilka ciekawych gier przepłaciło swoje życie mając premierę ww. czasie, nie mniej oberwą pewnie równie mocno przez niedoróbki techniczne (szczególnie z niewysłanymi kopiami recenzenckimi).

Odnośnik do komentarza

oberwą pewnie równie mocno przez niedoróbki techniczne (szczególnie z niewysłanymi kopiami recenzenckimi).

 

I słusznie, bo doskonale zdawali sobie sprawę, co tylko potwierdza fragment, który powyżej pogrubiłem. Wiedzieli, że wydają technicznego bubla, a mimo to z premedytacją pchnęli do sklepów - za takie zachowanie kara musi być. Chooy mnie obchodzi, że naciski wydawcy i decyzja biznesowa, bo później zapchane mocnymi tytułami.

Oczywiście, że chętnie w to zagram, ale za cenę niższą no i po łataniu, teraz mam Larę, więc i tak nie znalazłbym czasu na tak dużą grę, no i to znów sandbox - trochę nimi rzygam w tej generacji :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...