Skocz do zawartości

Mafia III


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Mafia 1 to wspaniała historia z jednym z najbardziej wbijających w pamięć zakończeń gier, dwójeczce może dużo brakuje do niej, ale do dziś pamiętam niektóre misje i miejscówki więc chyba nie było tak źle. Zadajmy może pytanie osobie która tak zgnoiła fabułę w dwójce czy w nią tak naprawdę grała i jaki ma stosunek to klasyki filmowej jak Człowiek z blizną, Boss, Nietykalni, Chłopcy z ferajny czy w końcu Ojciec Chrzestny.

Bo jeśli nie grał a tym bardziej nie oglądał tych filmów to rozważenia można zakończyć  

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Jedno to mieć własne zdanie, a drugie to bezpodstawnie hejtować - to że jedynka była fabularnie lepsza, nie oznacza, że Mafia II "to dno" - trzeba ważyć słowa, a jak rzuca się takimi mocnymi określeniami to trzeba umieć je uzasadnić. Chciałbym np wiedzieć, jakie gry ten osobnik uważa za dobre fabularnie np i co takiego złego jest w fabule drugiej Mafii, że od razu tak po niej jedzie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Będę się posiłkował tą recką mafii II sprzed niespełna 6 lat : http://tvgry.pl/?ID=1197

 

Główny protagonista to typowy koleś co nie ma za bardzo mózgu i robi bezmyślnie wszystko co mu się każe. Taki synonim współczesnego janusza z siłowni co je BCAA. A gdy chce zrobić coś po swojemu, no cóż. Fabuła w porównaniu do jedynki to jest jakiś żart.

Klimatu praktycznie brak. Muzyka skopana dogłebnie (gdzie muzyka w stylu filmów ojciec chrzestny lub scarface'a?). Jedynka była o wiele bardziej przemyślana z udźwiękowieniem i ogólnym poruszaniem się po mieście. Mniej Arcade"owo.

Tommy Angelo i jego historia dorównywała (a może nawet przegoniła?) BlockBustery o tematyce Mafijnej lat 80' i 90'. 

Nauka kradzieży aut, bak paliwa w kazdym aucie (z randomową ilością paliwa), strzelanie z bardzo realistycznym recoilem, po zakończeniu wątku głównego dostępny był tryb ekstremalny z dodatkowymi mini misjami w The City of lost heaven (mam dalej wymieniać?).

 

Współczesna recenzja archonów Mafia The City of Lost Heaven: 

Odnośnik do komentarza

Wymieniasz zalety jedynki, a ja bym chciał byś uzasadnił, że Mafia II "fabularnie to dno" - bo chyba o fabularnej wyższości jedynki nie mogą świadczyć:

 

Nauka kradzieży aut, bak paliwa w kazdym aucie (z randomową ilością paliwa), strzelanie z bardzo realistycznym recoilem, po zakończeniu wątku głównego dostępny był tryb ekstremalny z dodatkowymi mini misjami w The City of lost heaven

 

Coś mi się wydaje, że chyba inaczej rozumiemy "fabułę" :)

Odnośnik do komentarza

Mafia II fabularne dno xDD Co ty ćpasz typie. Weź wypie.rdalaj bo Ci pięściami wytłumacze. Jedna z najbardziej poruszających gier poprzedniej generacji z kosmiczną fabuła, unikalnymi postaciami, nieziemskim klimatem i wspaniałymi strzelaninami a ten tu ciśnie bo grał w gierke na youtubie. Co za baran.

Jedyne co można się było doczepić że po przejściu nie ma co robić i grafika faktycznie nie była najmocniejszą stroną. Ja jak tą historię skończyłem, zobaczyłem zakończenie to prawie opuściłem pada. A w tle leciał najmocniejszy kawałek tamtej generacji 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie przesadzacie trochę? Aż takim mesjaszem poprzedniej generacji to ta gra nie była. Po rewelacyjnej pierwszej części to takie 7/10. Nie dziwi mnie ta opinia bo na pewno dla wielu osób, które przechodziły jedynkę był to pewien rodzaju zawód. No ale oczekiwania też były wysokie. W zasadzie chyba za wysokie. To trochę jak np z takimi gearsami 1. Każda kolejna część mimo że bardzo dobra to nie przebijała jej. Może to też wina innych gier z otwartymi światami. Generalnie ta zmiana klimatu w 3 mnie cieszy. Nie chciałbym znowu grać jako Vinzenco Spagetti i zaczynać klasycznej historii od pucubuta do poważanego gangstera. Inne miasto i klimat, inny bohater. Może być dobrze.

Odnośnik do komentarza

Nie przesadzacie trochę? Aż takim mesjaszem poprzedniej generacji to ta gra nie była. Po rewelacyjnej pierwszej części to takie 7/10. Nie dziwi mnie ta opinia bo na pewno dla wielu osób, które przechodziły jedynkę był to pewien rodzaju zawód. 

 

To jest tylko i wyłącznie twoje subiektywne odczucie a nie prawda objawiona. Ja tam równie dobrze się bawiłem przy Mafii 2 jak i Mafii pierwszej. Pier.dolenie jakiś kocpołów, które przytacza ofi pominę milczeniem (brak klimatu, słaba muzyka lol) bo dla niego minusem jest brak muzyki z scarface w grze, która dzieje się w latach 50 więc nawet szkoda strzępić ryja.

Odnośnik do komentarza

W tym właśnie sęk, że to nie była klasyczna opowiesc od pucybuta do milionera jak powiedzmy w vice city,

tylko caly czas było sie tym samym parobkiem na posylki(jak to zolnierz w mafii) mimo, ze w pewnym momencie w ladniejszych butach i drozszym garniturze

. Swoja droga gdyby odwolywac się do pierwszej mafii to prawdopodobnie trzeba by było przestać w gry  taki to byl mocny tytul.

Pisanie, ze w mafii 2 nie było klimatu albo,ze muza była skopana to nieporozumienie, miasto zrobione z pietyzmem jak u Rockstara, ubior,fury, pelno smaczków i razem z AW jeden z lepszych sountrackow 7 generacji. Nawet nie powinienem odpisywać, bo oFi posluguje się klasycznym"ale tata gonciarza 6 lat temu powiedział" zamiast poprzeć to  bardziej wiarygodnymi argumentami.

 

Tak naprawdę dwie części mafii w swojej kategorii nie maja konkurencji, bo z kim niby maja rywalizować? Ze slabizna na licencji od EA gdzie tylko muza i sceny z filmow się zgadzaja? Jedynie, co przychodzi mnie na myśl to kozacki scarface, ale to z kolei trochę cos innego. Z premiera trojki pewnie będzie się to zmieni, bo ida w strone GTA i zobaczymy czy i jak podołają.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza

Własnie chodzi o to że świat na mafii 1 się nie zatrzymał. Tylko było sporo świetnych gier z open worldem. Dlatego teraz wymagania też są większe i trudniej czymś zaskoczyć. Ale w tamtych czasach gra była czymś wyjątkowym bo takich gier po prostu nie było. Oczywiście świetna grafa swoje też robiła. Nikogo tutaj nie bronię. Po prostu wymieniamy poglądy:)

Odnośnik do komentarza

Mafia II fabularne dno xDD Co ty ćpasz typie. Weź wypie.rdalaj bo Ci pięściami wytłumacze. Jedna z najbardziej poruszających gier poprzedniej generacji z kosmiczną fabuła, unikalnymi postaciami, nieziemskim klimatem i wspaniałymi strzelaninami a ten tu ciśnie bo grał w gierke na youtubie.

Ojej, popłacz się bo ktoś niszczy twoją opinie mówiąc jak jest. Poruszająca gra/historia? Nie warto nawet wchodzić w polemike z Tobą widze, skoro sprawy Mafii to dla Ciebie takie brednie jakie tutaj pokazali.

A tej Mafii to nawet na youtubie nie chciałbym oglądać drugi raz, bo fabuła (znowu podkreśle) nie dorastała do pięt jedynce.

Liczyłem na więcej i mocniej, a okazało się jedynie "fajną gierką na raz".

 

Trójka wydaje się być jeszcze większą komedią (sądząc po trailerach) jaka była w dwójce. Liczę, że jednak marka znowu zabłyśnie dawnym blaskiem. Aktualne motto protagonisty po obejrzeniu pierwszych trailerów: "część, jestem duży, zły, ciapaty i będę zabijał ponieważ rodzina".

 

 

Nie przesadzacie trochę? Aż takim mesjaszem poprzedniej generacji to ta gra nie była. Po rewelacyjnej pierwszej części to takie 7/10. Nie dziwi mnie ta opinia bo na pewno dla wielu osób, które przechodziły jedynkę był to pewien rodzaju zawód. 

 

To jest tylko i wyłącznie twoje subiektywne odczucie a nie prawda objawiona. Ja tam równie dobrze się bawiłem przy Mafii 2 jak i Mafii pierwszej. Pier.dolenie jakiś kocpołów, które przytacza ofi pominę milczeniem (brak klimatu, słaba muzyka lol) bo dla niego minusem jest brak muzyki z scarface w grze, która dzieje się w latach 50 więc nawet szkoda strzępić ryja.

 

 

 

 

From Wikipedia, the free encyclopedia

 
The game is set in the 1940s — early 1950s era of Empire Bay, a fictional city based on New York City, Chicago, Los Angeles, Boston and Detroit. 

:niedobrze:

Odnośnik do komentarza

 

Mafia II fabularne dno xDD Co ty ćpasz typie. Weź wypie.rdalaj bo Ci pięściami wytłumacze. Jedna z najbardziej poruszających gier poprzedniej generacji z kosmiczną fabuła, unikalnymi postaciami, nieziemskim klimatem i wspaniałymi strzelaninami a ten tu ciśnie bo grał w gierke na youtubie.

Ojej, popłacz się bo ktoś niszczy twoją opinie mówiąc jak jest. Poruszająca gra/historia? Nie warto nawet wchodzić w polemike z Tobą widze, skoro sprawy Mafii to dla Ciebie takie brednie jakie tutaj pokazali.

A tej Mafii to nawet na youtubie nie chciałbym oglądać drugi raz, bo fabuła (znowu podkreśle) nie dorastała do pięt jedynce.

Liczyłem na więcej i mocniej, a okazało się jedynie "fajną gierką na raz".

 

Trójka wydaje się być jeszcze większą komedią (sądząc po trailerach) jaka była w dwójce. Liczę, że jednak marka znowu zabłyśnie dawnym blaskiem. Aktualne motto protagonisty po obejrzeniu pierwszych trailerów: "część, jestem duży, zły, ciapaty i będę zabijał ponieważ rodzina".

 

 

Nie przesadzacie trochę? Aż takim mesjaszem poprzedniej generacji to ta gra nie była. Po rewelacyjnej pierwszej części to takie 7/10. Nie dziwi mnie ta opinia bo na pewno dla wielu osób, które przechodziły jedynkę był to pewien rodzaju zawód. 

 

To jest tylko i wyłącznie twoje subiektywne odczucie a nie prawda objawiona. Ja tam równie dobrze się bawiłem przy Mafii 2 jak i Mafii pierwszej. Pier.dolenie jakiś kocpołów, które przytacza ofi pominę milczeniem (brak klimatu, słaba muzyka lol) bo dla niego minusem jest brak muzyki z scarface w grze, która dzieje się w latach 50 więc nawet szkoda strzępić ryja.

 

 

 

 

From Wikipedia, the free encyclopedia

 
The game is set in the 1940s — early 1950s era of Empire Bay, a fictional city based on New York City, Chicago, Los Angeles, Boston and Detroit. 

:niedobrze:

 

 

Myślałem, że z tym "przejściem" gry na YouTube to chłopaki się zgrywają, ale Ty naprawdę w to nie grałeś tylko zobaczyłeś gameplaye na YT. Tego nawet nie można nazwać dnem, bo to będzie dla Ciebie za wysoko.

 

UWAGA, SPOILERY Z DWÓJKI

 

Sam uważam jedynkę za lepszą grę o Mafii (to fabularnie dla mnie jedna z najlepszych gier w ogóle) i dwójkę oceniam niżej od niej, ale to nie zmienia faktu, że Mafia 2 to świetna gra. Fantastyczny klimat, misje, fabuła, postacie (zarówno Vito, Henry jak i Joe, gdzie dodatek z nim jeszcze przede mną). Jakość misji najłatwiej ocenić po tym, czy po kilku latach się je pamięta. A Mafia 2 ma ich kilka. Przyjazd po wojnie do obsypanego śniegiem miasta w trakcie Świąt, misja  w destylarni, misja w hotelu (absolutna czołówka w całej serii), misja z trupem w bagażniku, więzienie, motyw śmierci Henry'ego. Sporo tego. Zaje.bista ścieżka dźwiękowa.

 

Napisanie o tej grze, że jest dnem świadczy o ciężkim nie.doj.ebaniu mózgowym.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem zainteresowany zakupem edycji kolekcjonerskiej nadchodzącej Mafii III - właściwie to jestem przekonany, że ją zakupię ale mam pewien problem ponieważ jednocześnie chcę kupić zestaw przed sprzedażowy z koszulką za 60 złotych. Pytanie tylko czy otrzymam zniżkę w danym sklepie na edycję kolekcjonerską a także jaką mam pewność, że np. Empik, Media Markt czy inny sklep taką edycję w ogóle będą posiadali.

 

W najgorszym wypadku zostanę z koszulką za 60 złotych a za edycję kolekcjonerską zapłacę pełną kwotę jednak gdyby ktoś podsunął mi tutaj pomysł jak to rozegrać?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...