Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - rozwój Mother Base, ekwipunku, porady, pytania etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Polepszenie lornetki tak aby pokazywała poziom żołnierzy, jak to zrobić? Muszę porwać jakiegoś typa?

Ja juz po pierwszej misji i tutorialu zrobilem lornetke pokazujaca status klijenta. Ale mialem save z GZ. Czyli R&D-6 lvl i Intel-7 lvl. W tym Kojime. Poza tym od groma surowcow. Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Powinieneś mieć to opisane. Mi gdzies w okolicach misji 13 pojawiła się ta opcja. Sprawia mase frajdy, najbardziej lubie rozwiązywać side opsy dotycznące likwidowania armored unit lub tank unit przy pomocy tego ustrojstwa :D. Biegne na beszczela w kierunku czołgu czy tam wozu pancernego (od strony, której nie ma w zasięgu widzenia) i go fultonuje. Zanim się towarzycho stojące wokół obiektu zorientuje co sie dzieje, to wszystkich rzucam na glebe przy pomocy consecutive cqc, a reszte przyczajonych po pokrzywach usypiam ze snajpierki ;)

 

mozliwosci jest, ogrom, nawet jesli ktos sie ograniczna do (jedynie slusznego) podejscia stealth/no kill.
takie akcje mozna odpierdzielac, ze :banderas: poprostu czuć ten fach w ręku postacią, którą sterujemy i dodatkowo czuć tez satysfakcje z realizowanej przez nas taktyki, mechanika gry bardziej nas nagradza za spryt i kombinowanie, niż baba w wyrze.

 

no i piesek :banderas: jaki on zapewnia bezlitosny bezwstydny recon sytuacjji  :banderas: Wystarczy zblizyc sie do obozowiska i juz z daleka wiem, na czym stoje, bo polowa gosci pozaznaczana elegancko (razem z wiezniami, mozdzierzami i pojazdami. juz tak opanowalem do perfekcji ogarnianie wrogiego terenu, ze po outpostach i miejscówkach, zostawiam miasta duchów ;) raz wyczyscilem jakis outpost do zera i gdy juz mialem wrzucac na tapete ewakuacje, dwóch januszy podjechało ciezarowka i nagle sie zorientowali ze na miejscówce ani zywej duszy. zaraz poszli spac i na balonik, nawet nie zdąrzyli wyciągnąc krotkofalówek. no i ich wozidło oczywiscie tez zarekwirowałem :banderas:

 

gameplayowo w 5 metalu jest bezapelacyjnie 10/10. nie pamietam ktora gra mi ostatnio w tym temacie sprawiala tyle frajdy, chyba RE4 sprzed 10 lat :D

 

KOMORNIK SNAKE FTW!

Edytowane przez Andżej
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Czy tylko moja Quiet jest jakaś z fochem? Już kilka misji z nią robię głównych i pobocznych i w ogóle za mną nie chodzi. Siedzi w tych krzakach, mierzy w coś, a ja ją wołam i wołam, a ta ma to w (pipi)e. Wykonuję misje, a ona kilkaset metrów ode mnie i tyle z jej pożytku. 

Możesz sam jej powiedzieć gdzie ma iść - zrobić rekonesans bądź przyjąć pozycję do ataku. 

 

Na mapie daj d-padem w górę lub w dół i te opcje będą dostępne. 

Edytowane przez Hela
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

:o W jaki sposób mogę to zrobić? W komendach mam tylko atak, take aim, zawołanie jej. Z początku myślałem, że jak ją wywołam to stanie obok mnie. Potem celowałem lornetką w dane miejsce i wybierałem komendę jej imienia, ale to też nie bangla. 

Jak wyżej - na ekranie mapy d-padem góra/dół. Możesz wybrać "Quiet scout" albo "Quiet attack". 

 

Przy pierwszym Ci sprawdzi całą bazę zanim do niej pójdziesz; przy drugim możesz wybrać jaką ma zająć pozycję żeby ci najlepiej pomóc. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Quiet to mój ulubiony kompan. Pierwsze co robię po wyjściu z heli to wysyłam Cycoline do obozu, w którym jest misja/side ops aby zrobiła rozeznanie. Nim tam dojdę to już mam ładnie przeciwników zaznaczonych a jak jeszcze dochodzi do tego komenda "Cover me" + snajperka z tlumikiem to mam przeciwników idealnie przygotowanych do fultonowania :D

Ile razy skończyłem misje bez ani jednego strzału...

 

 

BTW, gdzieś czytałem że można customizować DD, między innymi zmiana koloru futra albo wstawić nowe oko, opaski, itp. Mam aktualnie 9/10 przywiązania do mnie i do tej pory nie mam tej opcji. To jest dopiero po pełnym przywiązaniu?

Edytowane przez wojnar
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.