Skocz do zawartości

Apple Watch, czy inne zegarki


grzybiarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzień z zegarkiem zaliczony.

W pracy był ze mną, nie mam jeszcze rys ^^

 

Czekałem te kilka lat żeby sprawdzić Apple Watcha samemu, a nie jakieś recenzje czy opinie w necie.

Fenomenu tego zegarka dalej nie kumam. 
W pracy muszę pilnować się i pamiętać ze mam to na ręce. Uderzenie w jakis przedmiot czy coś w tym stylu, to szybka do wymiany. 
Ładowałem przed północą, 19:40 i mam  57%. Jutro w pracy padnie, czyli codziennie ładowanie.

Jako zegarek sportowy tak se, funkcje sportowe ma lepiej rozwinięte Garmin Fenix 6. Ale to już typowo sportowy zegarek pod wysiłek, nie ma ekranu fajnego i dzięki temu trzyma 50dni bez gps. Ten nawet jako zegarek nie pociągnie 50h. 
Czy plusem jest przeczytanie wiadomości na małym ekranie czy zobaczenie powiadomienia? Żeby odpisać i tak muszę telefon wyciągnąć. Bo gadanie do zegarka żeby przerobił to na txt i tak zajmie mi więcej czasu niż odpisanie na telefonie. 
Sterowanie Spotify? Steruje słuchawkami bezprzewodowymi- mam senki TW.

 

Rozmowa przes zegarek tez najwyższych lotów nie jest i lepiej się gada ze słuchawkami w uszach. 

 

Z tego wszystkiego najbardziej jara mnie myszka miki na tarczy i na to byłem najbardziej chyba nagrzany ^^ Może i dziecinne ale najbardziej mi się podoba. 
 

Jak ktoś fizycznie pracuje, to gshock się lepiej sprawdzi. Można zapomnieć o zegarku. 
Do koszuli czy garnituru bym tego nie założył. Pomimo różnych pasków.


Jak ktoś chce sportowy kombajn, niech kupuje Garmina. Lepiej, więcej, dłużej.


Zabawka fajna, ale nic co by mnie rozwaliło, zakup roku, nie wymienię na normalny zegarek, nie wyobrażam sobie nosić już normalny zegarek itp. Nie kumam zachwytu, mnie to nie przekonało i wybieram finalnie klasyczny zegarek.
Od zawsze wiedziałem ze ten AW to powiadomienia bez wyciągania telefonu z kieszeni który i tak musi być w pobliżu. Czekałem na sensowna cenę, bo w życiu bym za to nie dał 2 tysięcy. 1299 było fajne ale musiałem dopłacić 150 do większej wersji. Temat smartwatcha osobiście definitywne kończę. 
Tyle, jakby ktoś kminił nad zakupem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

fizycznie pracuje (kuchnia) mam 2 lata juz AW4 SS - stan bdb - znalazł juz nowego właściciela, a ja przesiadam sie na series 6 

 

mi najbardziej podoba sie mozliwosc płacenia oraz ze wszystko jest pod reka nie trzeba sięgać po telefon, a no i fajnie motywuje do zamknięcia wszystkich kręgów - nie widze problemu z noszeniem AW do bardziej formalnego ubioru.

największy minus to bateria bo jak duzo go używam to do konca dnia nie wytrzymuje.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Moja żona cały czas używa odbierania rozmów/dyktowania smsów na zegarku jak gotuje w kuchni lub jest na zakupach, a telefon jest w torebce. Jest to tym większa wygoda, że ma Pro Maxa. Smsy też często sobie dyktujemy i nie rozumiem jak można twierdzić, że szybciej jest sięgnąć po telefon, odblokować i napisać wiadomość, zamiast podnieść nadgarstek, wcisnąć jeden przycisk i podyktować smsa lub wybrać proste "ok"/"tak" z propozycji?

 

Ja sobie nie wyobrażam założenia zwykłego zegarka. Podnoszę nadgarstek i widzę oprócz godziny, stopień UV, stopień zanieczyszczenia powietrza i np. pogodę na najbliższe godziny lub zadania do zrobienia na dany dzień, które też mogę wykreślać w miarę postępów. Do tego mogę zerknąć delikatnie kto dzwoni podczas rozmowy z klientem i wyciszyć wibracje, czy wygodnie płacić w sklepie nawet nie zabierając telefonu z samochodu. XXI wiek bitches ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja się przesiadam niedługo na iOS bo z tabletu jestem mega zadowolony tylko czekam na iphone 12. I tak się zastanawiam czy do kompletu nie brać tego nowego zegarka SE. Tylko właśnie przeraża mnie czas na baterii. Mój obecny sportowy zegarek trzyma dwa tygodnie bez problemu i wydaje mi się ,że codzienne ładowanie może być męczące na dłuższą metę. 

Odnośnik do komentarza

Iluck to Twoje zdanie i oczywiscie masz prawo, ale telefon nie musi być w poblizu (w orange) tak jak napisales. Cellular to piekna rzecz.

Tez nie rozumiem wyciagania telefonu. Jadac autem tocjest mega wygoda. Nie musze sie prostowac i siegac z kieszeni klocka xs maxa, wybieram numer i dzwonie, wszystko slychac elegancko, mnie tez. Chce napisac smsa, wybieram, dyktuje, cisch wyslany. Messenger to samo. No to zajmuje kilka sekund doslownie. Mozliwosc placenia zegarkiem to rowniez ogromny plus. Ogolnie ja od siebie polecam, nie mam za bardzo doswiadczenia z innymi, mialem 2 smart opaski i jeszcze mam amazfit bip s, wiec nie umiem porownac. Ogladalem mnostwo testow, recenzji od prawie roku i jedno jest pewnie:

Sportwatche na pewno sa lepsze, Garmi czy Solar, ale biorac pod uwage uniwersalnosc chyba nie ma sobie rownych. Oczywiscie warunkiem jest ajfon + dodatki opcjonalnie.

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście do pracy fizycznej AW bym nie założył, za łatwo go porysować lub uszkodzić, za to w pracy biurowej sprawdzał się idealnie, w pracy, siedząc przy kompie, szybki odczyt wiadomości czy szybkie spojrzenie czy coś ważnego przyszło to złoto, nawet podczas jazdy samochodem, za największą zaletę uważam możliwość płacenia nim, nie potrzeba nawet telefonu przy sobie i zegarek nie musi mieć połączenia z internetem, bardzo fajny sposób dopasowywania tarcz pod swoje hobby cy zainteresowania, często latam dronem czy robię zdjęcia, więc informacja o wietrze lub o zachodzie słońca po bezpośrednim spojrzeniu na tarcze to miód na me oczy, nie trzeba grzebać w telefonie i szukać takich informacji, dostępność pasków na aliexpress po 2-3euro które nie odstają jakością od oryginałów to również plus, można sobie fajnie dobierać paski pod styl czy okazje, nie uważam również że zegarek wygląda sam w sobie źle, zdarzało mi się kilka razy kiedy klient się mnie pytał co to za zegarek bo mu się podoba, uważam AW za najlepszy smartwatch na rynku, największą jego wadą jest bateria, kompletnie nie rozumiem funkcji monitorowania snu skoro zegarek i tak trzeba na noc ładować XD, aktualnie jestem w fazie przesiadki z AW4 na AW6.

Garmin spoko ale w mojej opinii tylko dla osób na maxa aktywnych, dla których trening czy aktywność fizyczna jest na równi z pracą czy stylem życia.

Odnośnik do komentarza
37 minutes ago, Ukukuki said:

Ja się przesiadam niedługo na iOS bo z tabletu jestem mega zadowolony tylko czekam na iphone 12. I tak się zastanawiam czy do kompletu nie brać tego nowego zegarka SE. Tylko właśnie przeraża mnie czas na baterii. Mój obecny sportowy zegarek trzyma dwa tygodnie bez problemu i wydaje mi się ,że codzienne ładowanie może być męczące na dłuższą metę. 

Tez tak myslalem ale to nie jest zaden problem. Kupujesz sobie elegancki stojak i ladujesz na nim cala noc. Ja mam taki:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B076P6JBJ3/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o03_s01?ie=UTF8&psc=1

szkoda ze Apple nie produkuje takich rzeczy ale te chinskie tez daja rade. Na podroz mam oddzielny kabel i tez laduje przez noc po powrocie do hotelu. 

Zniszczen moj zegarek nie ma wcale, ani nawet rysy ale ja dbam w sumie o kazdy sprzet. Jedyne co mi sie porysowalo to bransoletka Milanese od pisania na klawiaturze w robocie, wtedy szura po biurku.

Do garnituru tez go nosze, mam skorzane paski i wyglada to spoko, no chyba ze sie wam jakis powazny roleksiarz dopier.doli ze jak to tak inny zegarek niz mechanicznie nakrecany.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Marcin_wawa napisał:

Moja żona cały czas używa odbierania rozmów/dyktowania smsów na zegarku jak gotuje w kuchni lub jest na zakupach, a telefon jest w torebce. Jest to tym większa wygoda, że ma Pro Maxa. Smsy też często sobie dyktujemy i nie rozumiem jak można twierdzić, że szybciej jest sięgnąć po telefon, odblokować i napisać wiadomość, zamiast podnieść nadgarstek, wcisnąć jeden przycisk i podyktować smsa lub wybrać proste "ok"/"tak" z propozycji?

 

 

 

Dłuższa wiadomość i gapisz się w ten ekranik? To co podałeś jako przykład, to jest ok w przypadku

- jestes głodny?

-tak

 

Jak coś dłuższego na messengerze/sms, to jadąc autem albo wózkiem w sklepie stajesz i czytasz na tym ekraniku wiadomość i potem mówisz żeby odpisać? 

Godzinę temu, Koleś88 napisał:



Tez nie rozumiem wyciagania telefonu. Jadac autem tocjest mega wygoda. 

 

No właśnie ja dużo za kierownicą. I tutaj co u was jest plusem, dla mnie minusem. 

Jedna ręka na kierownicy, druga do obsługi zegarka. Żeby obsłużyć musze rękę wygiąć żeby dotykać czy kręcić na tym zegarku. 

Płatność mi bez różnicy, bo czy wcisnę przycisk na zegarku czy na telefonie który jest w kieszeni, to dla mnie żadna różnica. 

Odnośnik do komentarza

Cóż, komu jak wygodnie. Płatność zbliżeniowa jest super kiedy biegam. Ogólnie do biegania zegarek jest super, bo ma sporo pamięci, więc zgrywam muzykę, uruchamiam trening i mozna biegać bez telefonu. Do tego płatność zbliżeniowa, więc po wszystkim do sklepu zakupić coś do picia i można do domu. Aktualnie osobiście bez powiadomień na ręce nie potrafię funkcjonować, telefonu w kieszeni już nie czuję, więc wibracje w zegarku są dla mnie wybawieniem. Z tą wygodą do powiadomień zgodzę i nie zgodzę się. Spoko jest odczytać w metrze smsa, nie zawsze trzeba wyciągać telefon, bo czasem można użyć tych szybkich odpowiedzi, albo nic nie odpisać, to samo jak ktoś dzwoni, szybkie spojrzenie w zegarek i można ocenić czy "warto" odbierać telefon :reggie: Na smsy jednak nie odpisuję gadaniem, bo to zbyt męczące i słabo działa, ale rozmawiać mi się zdarzało dosyć często. Telefon gdzieś u góry zostaje, ładuje się, a ja akurat na dole siedzę i rozmawiam przez zegarek, imo spoko opcja.

 

Jestem też miłośnikiem smart żarówek, więc apki philips hue i skróty do świateł to również super opcja. Raz miałem upadek na rowerze i włączyła się ta magiczna funkcja alarmowa wykrywająca upadki. Szukanie lokalizacji ? Odpalam na zegarku nawigację i można dość do celu nie wyciągając telefonu. Jest trochę takich sytuacji, na które nie zwraca się często uwagi, a jednak korzysta się.

Niestety bolączką jest bateria i powinni coś z tym zrobić. Jeden dzień to lekka kpina, ja wiem, że taki xiaomi co trzyma 16 dni nie jest tak samo zaawansowanym zegarkiem, ale mogliby coś ogarnąć, aby trzymał te jednak 3-4 dni. Bo o ile mieszkając w Warszawie nie ma dla mnie żadnego problemu, ot wracam do domu i zegarek na stację, tak wyjazd na weekend i trzeba zabierać kolejny kabel, co jest słabe i uciążliwe. Można wyłączyć always on i 2 dni wytrzyma, ale to ciągle nie to.

 

Czy to warte ponad 2 tys ? Nie, jak większość sprzętów jabłka, ale jest zachowana jakość i ogromna różnica w działaniu względem konkurencji. Dziewczyna ma Samsunga Active 2 o 50% tańszego, ale wyraźnie działa on gorzej. Kiedyś mówiłem sobie, że zegarek to 500 zł maks co mogę wydać, a finalnie skończyłem z takim za 2300 xD

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

Jasne, jako sportowy zegarek lepiej się sprawdzi Garmin np. Ale tam funkcja platnosci nie jest taka już fajna. Więcej zachodu i kliknięć guzika. Tutaj dwa razy boczny i gotowy. To akurat Apple ma świetne. I miło ze w payu coraz częściej jest opcja pay Apple. Klikam w telefonie dwa razy boczny przycisk i gotowe. Lepsze i szybsze od blika. Nie wspominając o klasycznym przelewie. 
Jak nie masz wymagań w domowym kompie i nie potrzebujesz maszyny, to sprzęt Apple jest fajny. Ale w tych ich cenach dawanie 128gn dysku to żenada. Tak samo iMac za 9 tysi, a problem z matryca do dzisiaj. Można wymieniać, masówka jak każda inna. Kilka ruchów ta firma miała fajnych- wywalenie napędu w airze, ale brak ładowarki żeby być eko a po chwili wciskanie bezprzewodowej za grube hajsu jest słabe. Itp itd.

Odnośnik do komentarza

Ja sam się przesiadam na ich system iOS. Ipad jest genialny na tle androidowych odpowiedników, służbowy iphone 11 też się sprawdza dlatego czekam na 12 aby kupić jako prywatny. Za to ich system stacjonarny nie jest dla mnie. Zegarek też pewnie kupię ale wiem ,że ciężko będzie się przestawić na codzienne ładowanie zegarka. 

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj go zostawiłem w domu. Ładowałem tak samo jak wczoraj- okolica 23. Wróciłem z pracy, 15:40 i miał 85%. Spoko. Jakby te 4 dni wytrzymał, to spoko. 

Majątku nie kosztował, myszka miki wymiata, rządzi i dzieli. Na teraz zostawiam i zobaczymy co dalej. Z klasycznych nie rezygnuje. Do pracy jednak zostawiam Gshocka, bo czuje że ten do końca roku nie wytrzyma.

 

EDIT

Co mnie wk**a na teraz- nie można zrobić głośniej głosu myszki miki.

Nie widzę tez ustawienia koronki, żeby odwrócić ruch. Kręcę w dół, to leci ekran do góry. Chciałbym kręcić w dół i żeby przewijało się do dołu. 

Edytowane przez iluck85
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, iluck85 napisał:

Dłuższa wiadomość i gapisz się w ten ekranik? To co podałeś jako przykład, to jest ok w przypadku

- jestes głodny?

-tak

 

Jak coś dłuższego na messengerze/sms, to jadąc autem albo wózkiem w sklepie stajesz i czytasz na tym ekraniku wiadomość i potem mówisz żeby odpisać? 

No kurde smsy się pisze zwięzłe i krótkie. Jak ktoś ma ochotę pisać elaborat, to się raczej dzwoni... Poza tym o czym miałbym z żoną/współpracownikami pisać jak nie krótkie pytania/odpowiedzi skoro widzimy się codziennie? Wiadomo, że jak coś dłuższego przyjdzie raz na jakiś czas, to odczytam na zegarku (nie mam problemu z szybkim czytaniem), a i tak nie odpiszę na środku alejki w sklepie stojąc jak słup, tylko na spokojnie w aucie/w domu lub oddzwonię. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy jak smartwatch ma w funkcjach sterowanie muzyką/odtwarzaczem muzycznym to działa to w przypadku Spotify? Tzn chciałbym włączyć muzykę ze Spotify na telefonie a zegarkiem przechodzić do następnej piosenki, zatrzymać muzykę itd., nie mam na myśli zmiany playlisty czy szukania utworu. To działa w ten sposób czy musiałbym jakiś smartwatch podany na stronce Spotify?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...