Skocz do zawartości

Apple Watch, czy inne zegarki


grzybiarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze może jakbym miał zwyczaj zdejmowania zegarka do snu, no ale nie mam. Dzień w dzień zakładać, zdejmować, ładować, zakładać. O jezu. 

 

Wróciłem do normalnego zegarka. Jak ogarną za 100 lat baterię to wrócę do tematu, bo to ładny sprzęt, ale niepraktyczny.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Miałem już kilka zegarków i dwie opaski sportowe jednak w zegarkach strasznie denerwował mnie czas pracy. Opaski natomiast wyglądają średnio bo funkcjonalności mi wystarczała chociaż mają paskudne ekrany. Najbardziej zadowolony byłem z Fenixa 3, teraz właśnie zastanawiałem się na który model fenixa 5 się przesiadać jednak udało mi się przez okazję trafić nówkę  Huawei Watch GT w bardzo dobrej cenie. Stwierdziłem ,że spróbuję najwyżej sprzedam bez straty i kupię Fenixa 5. Używam go z ciągłym pomiarem tętna już 7 dni i mam ponad 30% baterii. Do tego świetnie monitoruje sen w przeciwieństwie do Fenixa 3. Lubię wygląd fenixów ale Watch GT też wygląda całkiem nieźle. Nie jest to smartwatch w pełnym tego słowa znaczeniu tak samo jak Fenix jednak dzięki temu bateria trzyma długo. Przy wyłączonym pomiarze tętna i GPS producent deklaruje 30 dni. Jestem mega zadowolony, jedynie czego mi brakuje to więcej tarcz do wyboru. Wiadomo ,że funkcjonalność jest mocno okrojona względem Galaxy Watch czy Appe Watch (ma tylko 16MB ramu!) jednak czas pracy jest świetny do tego całkiem niezła funkcjonalność. Dla mnie fajny kompromis. 

 

Po tygodniu użytkowania gorąco polecam. Szczególnie jak ktoś szuka zegarka sportowego na co dzień z niezłym czasem pracy a fenix jest dla niego za drogi albo nie wykorzysta jego możliwości. Są dwie identyczne wersje jeśli chodzi o funkcjonalność jedynie różnią się wyglądem. Jedna bardziej sportowa druga bardziej casual.

 

Tętno pokazuje całkiem ok, porównywałem z opaską na klatkę. GPS też działa całkiem dobrze, standardowo w lesie zrywa ale każde moje urządzenie miało z tym problem. Także do jazdy terenowej dalej nie mam sprzętu. 

 

huawei-watch-gt-18.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Postanowilem sobie sprawic Apple Watcha 4 jako ze zbiera bardzo dobre recenzje a nie mam zadnego zegarka to bedzie jak znalazl. W kazdym razie jak to z produktami Apple jest tona recenzji i opinii ale wszystkie pochodza od jakichs youtuberow zajmujacych sie edycja smiesznych filmikow, nic od power userow i gentelmanow z przetluszczonymi wlosami w koszulce Slayera. 

Czy ktos moze mi powiedziec jak jest z powiadomieniami i obsluga aplikacji typu Slack? Powiadomienia to dla mnie najwazniejsza sprawa. Uzywam Slacka, Mattermosta, Trello, Jiry. Domyslam ze ze informacje o powiadomieniach nie stanowia zadnego problemu, ale co jak bym sobie chcial odpisac? Widze ze Slack ma apke na zegarek ale ona nie jest wspierana. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Staaary, juz odpisalem na setki wiadomosci z AW od tamtej pory xD 

Recznie mozna wysylac defaultowe ktore sam sobie mozesz zdefiniowac a nawet sa jakies domyslnie, typu, hi, sure, I'm on my way.

A ponadto mozna powiedziec wiadomosc do mikrofonu i Siri skonwertuje na tekst i wysle.

 

W sumie polecam kazdemu zwlaszcza jak nie mowicie na codzien po polsku. Jedyny minus zegarka jak dla mnie to niezrozumialy sposob synchronizowania muzyki i podcastow zamiast recznego kopiowania.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.01.2019 o 18:06, MaZZeo napisał:

Już prędzej bym kupił Fossila niż ten terminal do łączności z Zordonem. 

 

xD

 

ly02Dzw.jpg

 

już miesiąc używam AW4 i w sumie jestem bardzo zadowolony.

 

PRzez długi czas zastanawiałem się nad smartwatchem pod kątem treningu, ale Garminy, Polary i Suunto nie satysfakcjonowały mnie... przymierzałem się do któregoś z nich i gdybym był biegaczem to pewnie bym się skierował w ich kierunku, bo ich funkcje są mega. Dla mnie jednak to jest overkill, a ich funkcje typowo smartwatchowe pozostawiają wiele do życzenia. Wyświetlacze również. 

 

Rozważałem jeszcze Samsunga albo Huaweia, ale jako że mam Iphone'a to naturalnie zacząłem też mimo wcześniejszych obiekcji rozpatrywać Apple Watcha. Szczególnie po tym jak zauważyłem, jak sporo osób u mnie w firmie też ma AW i wypowiadają się pozytywnie.

 

Nie jest to najpiekniejszy zegarek, bateria w moich przypadku wytrzymuje dwa dni, jednak dostęp do wielu genialnych aplikacji, jakość wyświetlacza, ekosystem, mnóstwo pasków wynagradzają resztę. Jeśli ktoś ma iphone'a, trenuje na siłowni a nie w terenie i chce zegarek który jest zarówno bardzo dobry do fitnessu jak i do łączności ze światem to polecam.

 

Używam codziennie, zdejmuje jedynie kiedy gdzieś wieczorem wychodzę. Aktywność, monitorowanie snu (Autosleep) i aplikacja do treningu SmartGym są najczęściej używane przeze mnie i serio zmieniłem dzięki nim już swoje nawyki.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

To prawda ze zmienia nawyki, nawet podnoszenie du.py co godzina albo wymuszanie wiekszej ilosci ruchu. Ale mam nadzieje ze paskow nie kupujecie z Apple stora tylko prawilnie z Amazona za 1/10 ceny. 

Milanese: https://www.amazon.de/Tervoka-Armbänder-Mesh-Schlaufe-Magnetverschluss-Ersatzarmband-Gold/dp/B07TTP6DSY/ref=sr_1_4?keywords=tervoka&qid=1562512364&s=gateway&sr=8-4

Sport band: https://www.amazon.de/gp/product/B07S65GZTS/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

Chyba nie musze dodawac ze nie zobaczylibyscie zadnej roznicy? Tylko skorzane sa drogie jezeli ma to byc prawdziwa skora a nie jakies gow.no.

Tego bede zamawial ze skorzanych: https://www.amazon.de/dp/B07DGGKB83/?coliid=I2TP0J27YRW88P&colid=1G48BQ731TB3M&psc=0&ref_=lv_ov_lig_dp_it

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Ukukuki czy mógłbyś napisać jak sprawuje się Huawei w trakcie uprawiania sportu? Konkretnie interesuje mnie pomiar tętna. W zegarkach czy opaskach z którymi miałem do czynienia, tętno dało się sprawdzić tylko podczas postoju i po chwilowym uspokojeniu, podczas biegu nie było jakiejkolwiek szansy na sprawdzenie pulsu.

 

Pytanie do reszty Panów - czy AW da się połączyć z androidem? Czy Waszym zdaniem cena za AW (w porównaniu z innymi smartwatchami) jest adekwatna do tego, co potrafi? Rozumiem, że chodzi tu o ekosystem, ale czy akurat w przypadku zegarka nie jest tak, że po połączeniu iPhone'a z zegarkiem innej firmy dostaniemy zbliżone możliwości?

Edytowane przez Grzes58
Odnośnik do komentarza

ja mam poki co jeden sportowy czarny, chodza za mna dwa inne ale bez cisnien, z tymi nieoryginalnymi to chyba loteria bo kumepl ma dwa i po paru miesiacach urzytkowania paski nie trzymaja zegarka xd

 

btw ja w ogole swojego Aluminium jakis czas temu zamienilem na Steelseries bo byla bdb promocja £249 taniej 

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Grzes58 napisał:

@Ukukuki czy mógłbyś napisać jak sprawuje się Huawei w trakcie uprawiania sportu? Konkretnie interesuje mnie pomiar tętna. W zegarkach czy opaskach z którymi miałem do czynienia, tętno dało się sprawdzić tylko podczas postoju i po chwilowym uspokojeniu, podczas biegu nie było jakiejkolwiek szansy na sprawdzenie pulsu.

 

Pytanie do reszty Panów - czy AW da się połączyć z androidem? Czy Waszym zdaniem cena za AW (w porównaniu z innymi smartwatchami) jest adekwatna do tego, co potrafi? Rozumiem, że chodzi tu o ekosystem, ale czy akurat w przypadku zegarka nie jest tak, że po połączeniu iPhone'a z zegarkiem innej firmy dostaniemy zbliżone możliwości?

Nie da sie sparowac AW z androidowym telefonem. 

Czy cena jest adekwatna to nie wiem jak to wyglada na polskie warunki. W cenie 450 euro masz urzadzenie do monitorowania aktywnosci sportowej, zdrowia itp. Masz mirror Iphona ktory zmniejszy zuzycie twojego telefonu o spory procent, masz ubogiego ipoda (do 2gb na muzyke i podcasty). No i wyglada calkiem fajnie. 

Co by mozna jeszcze chciec? Pewnie lepsza baterie chociaz dla mnie wystarczy te 48h. 

Odnośnik do komentarza

 

Ja sobie podróbki chwalę.

  • Czarna Milanese po roku wygląda jak nowa, magnes jest silny. Kupiona na ali za $8.
  • Sport band trochę lipnie się zapina (tak jakby od góry i to zapięcie dość odstaje, słabo to wygląda moim zdaniem) - kolejnego nie kupię

dsLaPnx.jpg

 

Jeszcze mam skórzany pasek z ali z zapięciem motylkowym i o dziwo też rok wytrzymał i jest ok.

 

Oryginalny materiałowy rzadko zakładam, bo szybko się brudzi.

 

Edytowane przez Marcin_wawa
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...