Skocz do zawartości

Vampyr


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Maus napisał:

Mnie troche irytuja wstawki co piec sekund. Ogolnie widac, ze troche samograj, ale jak w Londynie, to przysiade sie bardziej w weekend. Pierwsze wrazenie indyk Moonlighter lepsze zrobil.

początek potem będziesz miał dużo walki obiecuje. W sumie to największy minus dla większośc recenzentów że nie samograj jak life is strange.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, blantman napisał:

Ok już wiem co robiłem źle to moja wina nie bosa. Jak wócę do domu to go zabije za pierwszym razem :D

 

@Xantu bzdura da rade bez zabicia kogokolwiek. Teraz zwykli przeciwnicy nawet 10 lvl wyżej nie sprawiają mi problemów. Wystarczy kontra i dobrze dobrane umiejętności wampirze. Tak postać na lvl 24 atakuje mocniej niż postać na 14 ale wszystko unikami i kontrą można nadrobić.  Gra jest trudniejsza ale umarłem tylko 3 razy do teraz a gram 18 h. Z bossem z którym miałem kłopot walczyłem tylko raz i zginąłem  a było późno to dałem se spokój. Teraz na necie widzę że można zrobić coś co się bałem zrobić z powodu nie zabijania nikogo.

 

To spoko bo też pierwsze przejście chce bez zabijania.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Fanek napisał:

Bansai a jak platyna z ciekawości, na 2 przejścia czy da się zrobić za jednym?

są jakieś pomijalne dzbanki?

Odpowiem nie da się bo masz np aczik za chaos w dzielnicy i chaos we wszystkich dzielnicach a tego nie polaczysz z nie zabijaniem. Do tego masz aczik z zabiciem kogoś i z oszczędzaniem go a jest jeden sejw:D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ależ ta gra wciąga. Ciągle syndrom jeszcze jednej misji, kolejnego uleczonego obywatela i poznawania ich historii. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem, a więc wszyscy przy życiu, ale łatwo nie jest. Czasami ma się ochotę zatopić kły w jakiejś ofierze, szczególnie jeśli na początku wydaje się najlepszym kandydatem, ale potem dowiadujesz się, że to w gruncie rzeczy nie taka szumowina, tylko np. przykładny ojciec z problemami i już jest dylemat. ;)

 

Z fajniejszych momentów, oprócz ciekawych rozmów z niektórymi postaciami (głównie z dr. Swansea) wspominam m.in. akcje w kostnicy i operację. Niestety nie okazałem się dobrym chirurgiem. :D

Na plus na pewno też lokalne dochodzenia - lubię takie detektywistyczne zadanka i czytanie wszystkiego co się natrafi. Podoba mi się również, że twórcy przygotowali tyle fajnych, unikalnych postaci, z którymi w pewien sposób można się zżyć. Z każdym można pogadać, zebrać dodatkowe poszlaki i odblokować przez to nowe opcje dialogowe czy rozwiązania questów.

 

O muzyce pisałem już wcześniej, ale się powtórzę - jest fenomenalna. Niewiele gorzej wypada voice acting. Główny aktor świetnie dopasowany.

 

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to może do przeciętnego AI i animacji, ale jakoś nieszczególnie mnie to razi po oczach. Jeśli chodzi o bugi, to natrafiłem tylko na jeden przez dotychczasowe około 10 godzin, dość nieinwazyjny - nie odświeżało mi treści zadań (wskaźniki celów misji działały jednak normalnie), ale wystarczyło się przespać do kolejnej nocy.

 

Dawno nie miałem takiej frajdy z gry. Właściwie w ostatnich miesiącach nic nie potrafiło mnie na dłużej zainteresować. Vampyr to zmienił. Czekałem i się nie zawiodłem. ;)

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Mnie odstarszalo ze to twory kiczowatego Life is Strange dla dzieci. Tymczasem dostajemy gre conajmnjiej od 30 lat  dla dojrzalych graczy takich jak ja.Bigby zgadzam sie z toba w 100 % , przede wszystkim swietna optymalizacja, mimo przecietnego procesora z 2007 roku moge poruszac Vampyrem nawet na srednich detalach, choc zastanawiam sie nad obnizenieniem cieni na niskie, bo wszedzie i tak jest ciemno i nic nie widac wiec nic nie strace. Tymbardziej, ze wszystkie etapy dzieja sie po polnocy. Falstart poplnilem bo wybralem moce, a taka wlocznia krwi na wiekszy dystans bylaby jak na lekarstwo. Ta gra laczy pokolenia graczy, choc pewnie ci co majo hd beda narzekac.

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Skończyłem dzisiaj. Świetna gra i satysfakcjonująca końcówka wraz z zakończeniem. Udało się na 27 lvl skończyłem bez zabijania. Trudni byli tak naprawdę dwaj ostatni bossowie. No i boss na cmentarzu dopóki nie odkryłem na niego sposobu. W każdym razie da radę przejść bez zabijani i fabularnie pięknie się kończy. Ewidentnie jest to skończona historia z furtka ale maleńką na kontynuacje. 

 

Fabularnie podtrzymuje to co napisałem do końca trzymała mnie przy konsoli i ponad 30 h w tydzień zrobiłem. Grałem tylko w vampyra aż do skończenia. Wspaniala przygoda. Na równi z pillarsami 2, kingdom come i yakuza 6. Nie dam rady wybrać najlepszej ale to zdecydowanie najlepsze gry pod względem fabuły z tego rocznych premier.

 

Technicznie też git. Na xbox one x zero problemów do końca. Gra pozbawiona bugow. Naprawdę dobra robota. 

 

Muzyka tak jak wcześniej pisałem mistrzostwo a głosy też w większości dobrane znakomicie.

 

Walka naprawdę daje radę. Mimo niższego poziomu nadal dawalem sobie radę z wyzwaniem. Tutaj ważniejszy jest skill podczas walki niż umiejętności ( troszkę  jak w soulsach).

 

Daje 9/10 ode mnie i polecam. Czy zagram ponownie? Nie bo historia jest skończona. Moje wybory są moje i ich nie zmienie.  Grać w to ponownie beda tylko achievement czy trophy hunterzy. 

 

 

@oddball66sam się zwiększa z progresem fabularnym. 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ode mnie mocne 8 i też uważam historię za zakończoną, a ze swoich wyborów jestem zadowolony. Udało się bez zabijania NPCów i z wszystkimi dzielnicami na poziomie zdrowym lub odkażonym. Ostatnie rozdziały to już jazda bez trzymanki, sporo decyzji do podjęcia i odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to może odrobinę do finałowego bossa (spodziewałem się czegoś innego) i braku opcji fast travel - pod koniec nie chciało mi się już zasuwać od jednego końca mapy na drugi. ;)

 

Ukończyłem większość side questów, zebrałem niemal wszystkie książki i notatki, rozmawiałem z kim się da i na każdy dostępny temat. Tak wciągający jest świat Vampyra. Nie wspominając już o świetnie wykreowanym Londynie i atmosferze towarzyszącej przez całą grę.

 

Tak jak napisał Blantman, muzyka mistrz, głosy też, walka nie jest tak zła jak wydawało się na przedpremierowych gameplayach. Porównanie do soulsów trafne, bo chociaż daleko do tego poziomu, to też trzeba umiejętnie zarządzać staminą, parować, unikać, wyuczyć się pewnych ataków, zwracać uwagę na co są wrażliwi. Niektórzy bossowie mogą ostro złoić dupę, jak jest się nieostrożnym.

 

Technicznie bardzo dobrze. Grałem na dość leciwym PC z GTX 950 i nie było żadnych spadków klatek (dodatkowo bliżej 60 niż 30 fps) czy wywalania do pulpitu. Przez jakieś 30 godzin doświadczyłem może jednego buga.

 

Zdecydowanie polecam. Nie obraziłbym się również na jakiś sequel z tym samym bohaterem, ale np. w czasach współczesnych.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Xantu napisał:

Gdzie zdobyć fosfor i sód do modyfikacji broni ?

sprzedawcy szczególnie pewien sprzedawca z dalszego etapu gry

Spoiler

jeżeli zmienisz go w wampira

:D A i pewnie z rozebrania jakiegoś itemka ale ja nie zwróciłem uwagi więc na 100 % nie powiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i przeszedłem. Spoko giera. Finałowy boss strasznie prosty a miałem ledwo 26 lv. Zakończenie 

Spoiler

Poszedłem z rudą żyć sobie w chatce w górach

 

Nie wiem które wybory na co miały wpływ ale chyba tak długo jak żaden dystrykt nie upadnie to jest dobry ending. Jestem tylko rozczarowany pobocznymi postaciami. Pod koniec gry nie zwracałem na nich uwagi tylko wątek główny. No i ci wiecznie odradzający się przeciwnicy, trochę nieprzemyślane. 

 

Zadowolony /10

 

@Kolos28 Obecnie mega popularny jest fortnite. A ja to (pipi) wyłączyłem po 4-5 meczach nudne to w !@#$. Więc nie wiem co ma popularność gry do tego czy jest dobra czy nie.

Edytowane przez Xantu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...