Skocz do zawartości

Vampyr


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Xantu

Wiesz, często jak jest gra super to i ruch w internecie ale fakt nie jest to wyznacznikiem.

Mnie przykładowo GoW jakoś męczy i gram już od premiery a jestem może w 10 procentach gry. Ogólnie nic tej grze nie brakuje a ja uwielbiam tytuły gdzie walczymy białą bronią ale jakoś tak nie mogę się przemóc.

++++++++++++++++++++

No to chyba kupię Vampyr ale poczekam na promocje w psn (znając siebie to nie wytrzymam i kupię dzisjaj ).

Odnośnik do komentarza

@Kolos28 w tym roku obrodziło dobrymi grami rpg nastawionymi na fabułę ale wszystkie są niszowe. Polecam od siebie jeszcze kingdom come deliverance na konsole i pillarsy 2 na pc. Wszystkie te 3 gry były robione przez prawdziwych zapaleńców i to czuć. Niestety też kingdom i vampyr są lekko budżetowe z prawie zerowym marketingiem i to czuć. Pillarsy są bardziej dopracowane i więcej ich w mediach było bo to kontynuacja. W każdym  razie wszystkie trzy to top dla ludzi lubiących fabułę.  Z tym że kingdom jest znacznie dłuższe i ma większy świat przez co też więcej bugów a vampyr z tych 3 jest najbardziej skondensowanym doświadczeniem. 

 

Polecam nie zawiedziesz się jak lubisz tego typu gry.

 

P.S. Ten sam problem z gow miałem. Super gra doceniam ale no nie porwało mnie fabularnie a i pod koniec już mocno chciałem aby gra się skończyła. Niestety ale jak czujesz ulge że już koniec to nie świadczy dobrze o grze :)

Edytowane przez blantman
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Najwieksze porazka w tej grze to mapa, ktora jest ukryta w menu, pelno uliczek bez wyjscia. Zeby wejsc lub wyjsc z konretnej dzielnicy musisz szukac jednego wyjscia wejscia doslownie jest jedno i latwo sie zgubic bo jest ciemno i wiekszosc uliczek wyglada tak samo.Dwa pierwsze rozdzialy wszystko cacy, szybko przeszedlem ale w 3 co trzeba zrobic zeby wywabic rumuna z mieszkania bo chodze od kilku godzin w kolko i nic sie nie dzieje, wrogowie sie respawnuja, ja gine lub nie. NIe wiadomo czy zeby dokonczyc jakies sledztwo to trzeba przejsc do innej dzielnicy czy odblokowac inną. Doslownie chaos. Znalesc akta pseudo wampirzycy,  to przeszukalem szpital okolice szpitala i nic, albo tryb chipnozy, nic nie wyjasnione, wiekszosc ludzi ma od 3, 4 poziomu, a u mnie w 3 rodziale chyba ostatnim, wciaz 1 pierwszy.poziom hipnozyJest wiele dobrych pomyslow w tej grze ale to tak dziala, ze rece opadają. Zadanie w 3 rodziale zbadaj kontakty rumuna zeby wpuscil do mieszkania zabilem wszystkich co mialem, pogadalem, i nic rumun jak nie otwiera tak nie otwiera. Cudem wrocilem po kilku godzinach bladzenia ? do szpitala , gdzie okazalo sie ze mozna odblokowac doki i tam chodzic, tylko czemu ja musze przeczesac cala mape  zeby cos znalesc ? bezsens. Nie ma najmniejszych wskazowek co gdzie i kiedy. Grafa i interfejs jak w grach zprze 15 lat co byloby na plus ale akurat nie w tej grze. Stanalem w 3 akcie rumum nie chce mnie wpuscic do mieszkania  bo mam zbadac jego kontakty w dzielnicy. 100 przeczesalem dzielnice i nic, zostawilem to w cholere i wrocilem do szpitala, cudem jestem w dookach i tam o dziwo odblokowuje nowe postacie. Gram juz kilkadziesiat godzin po omacku.

Odnośnik do komentarza

Bzdury na górze ktoś pisze. Wyjśc z dzielnic jest kilka. trzeba odblokować skróty jak w serii souls. Dodatkowo miasto jest tak małe że w drugiej części gry na pamięć każdy ogranięty osobnik będzie leciał jak w serii souls. Architektonicznie to jest londyn. Nie wiem czego można oczekiwać. Ma być szaro i buro bo to londyn w czasie epidemii i jesteś wampirem który porusza się tylko nocą.

 

Hipnoza wraz z progresem fabularnym się odblokowuje i było to wyjaśnione w samouczku na początku! Akta znajdziesz bez problemu wystarczy uruchomić tryb wampirzy w okolicy. Wskazówki są w ROZMOWACH i NOTATKACH. To jest (pipi)a RPG nie ma znaczników wszystkiego. To nie gra ubi czy open world aaa. Może przestań już grać w to bo gra cię przerosła.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jak odblokowujesz tryb wampirzy to masz mgle i pokazuje ci tylko krew i postacie na czerwono. Zadnych dokumentow ani znajzdzek nie pokazuje. W ktora strone nie pojdziesz to masz zablokowane dechami albo plotami drogi prawie w kazdym miejscu, wejscie i wyjscie jest tak schowane ze zeby w nie trafic musz sie czesto nachodzic. Przeciwnicy po chwili zmartwychwstaja, jestem chyba juz pod konie  gry w 3 rodziale i nis sie nie dzieje, jakies z dwa minibossy.Schowana mapa w menu i znacznik ktory nic nie daje bo nie mozna go umiesci co do milimetra w tym miejscu gdzie sie chce.No za(pipi)ista wskazowka, zbadaj kontakty rumuna zeby wpuscil cie do srodka. To ma byc wskazowka . Ti nie chidzi czy male czy duze miasto tylko zeby to bylo przejrzyste i nieuciazliwe skoro juz musze zabijac co chwile odradzajacych sie wrogow.Zeby byly dalsze postepy musze pobladzic 200 godzin by zbadac kontakty.TO zadanie to kompromitacka tworcow gry. Albo znajdz ludzi ktorzy znaja alfabet braila zeby inny gosc wpuscil cie do srodka i znowu kilkadziesiat godzin by przeczesac miasto. Gra ma sprawiac radosc, koniec 3 rodzialu i nie ma nic o historii vampra jakies historyjki napotkanych ludzi. To jest uciazliwe i meczace latanie 500 razy tymi samymi ulicami jakby nie mozna bylo tego rozwiazac normalnie.

Odnośnik do komentarza

W tym quescie z którym miałeś kłopot zmysł vampira się przydawał do odkrycia pewnych postaci w budynku.

 

ani razu nie błądziłem coś naprawdę robisz źle. Weź grę sprzedaj nie męcz się :D

 

A 3 rozdział to jeszcze nawet nie połowa gry

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

To nie jest gra to jakies czytadelko. Serio to jeszcze gra , gdy miusze wysluchiwac dziesiatek setek godzin rozmow ?Samej czystej gry rozrywki to tu duzo nie ma. Kiedys gry byly grami . Fimy tylko w kluczowych momentach. Teraz na sile chca zrobic z gier filmy. Jedno z najgorszych najbardziej infantylnych zakonczen, meczarnie psychiczne i porazka.

  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Najlepsza wojenna gra to Medal of Honor i Brothers in Arms, Call of duty procz piewszych 3 czesci na PS 2  ktore byly bardzo dobre ma znikomą fabule gdzie hordy wrogow wyskakuja w nieskonczonosc z jednego miejsca jesli nie ruszysz sie z jednego miejsca o 2 metry do przodu. Dlamnie przyklad wzrocowej gry gdzie mamy filmiki ale sa to filmiki napedzajace fabule to Wolfenstein New Order . Mozna? Mozna.Gra musi posiadac historie  ktora ma wywolywac emocje, a nie zebym tracil kilkadziesiat godzin na dialogi na ktore nie mam wplywu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.06.2018 o 15:48, Kolos28 napisał:

O ja... Takie gry to ja rozumiem...

Super produkcja. Klimat gęsty, system walki na prawdę dobry a fabuła wydaje się już na początku, że będzie konkretna.

 

Dla mnie już sam początek bardziej wciąga niż taki GoW. Może dla tego, że to moje klimaty emoji4.png

[mention=24321]blantman[/mention]

Dzięki za zachętę do kupna gry!

 

 

 

Widzisz, tak podchodziles jak pies do jeza a jednak giereczka fajna.

 

Czasami warto posluchac innych graczy a nie kasztanow z ignu czy innego gamespota.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie, ile jest rozdziałów w grze?
Ja gram codziennie po kilka godzin, myślę, że mam już z 30h w grze a dopiero zaczynam 4 rozdział...
Jeszcze nikogo nie zabiłem, rozmawiam z każdym, wracam do osób o których coś się dowiedziałem. Lubię walki, mam 19lvl, ulepszylem swoją ulubioną broń dwureczną na maksa i gra sprawia mi tyle radości, że jest to nadal moje top 3 gier, które od 2015 roku ograłem na ps4!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Strasznie sie jaralem na Vampyra. Zawiodlem sie.

 

Beznadziejny system walki.

Fajny klimat, ale jednak nudne miejscowki - wszystko wyglada tak samo.

Muzyka super.

VA super.

Dialogi ok.

 

Najgorsze, ze historia mnie nie chwycila za bardzo. W ogole nie czuje tego konfliktu, zeby zabijac. Samo badanie tej grypy tez mnie nie interesuje.

 

Dochodzi pozniej jakis fajny zwrot w fabule? Warto grac dla samej historii?

Odnośnik do komentarza

Serio, system walki kiepski?

Ja mam zupełnie inne zdanie. System walki jest na podobieństwo soulsow (wiadomo to nie Bloodborne). Przy fajnie dobranych umiejętnościach możemy fajnie urozmaicić walkę. Później, kiedy mamy wyższy poziom to dochodzą mocniejsze odmiamiany przeciwników.

 

Nie wiem, mnie w grze wszystko podpasowalo. Londyn, muzyka, historia, dialogi, walka...

Jestem w 4tym rozdziale, za chwilę będę w piątym i ta gra nic a nic mnie mnie wynudziła.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

System walki nie jest jakiś wybitny, ale tutaj mimo wszystko pozytywnie się zaskoczyłem - na różnych gameplayach wyglądało to bardziej drewnianie.

 

Czy jest jakiś zwrot fabularny, po którym miałoby się zmienić zdanie o grze? Nie sądzę. Mnie chwyciło od początku i miałem frajdę do samego końca, ale jeśli komuś nie podpasowało to raczej nagle w połowie nie nastąpi zwrot o 180 stopni.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...